Bunları da Okuyabilirsiniz
Google’da Yükselmek İçin Website Hızı
Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?
Makale Yazma Hakkında Fakirden Eleştiri
Sağlık için Muhteşem 3’lü Zencefil, Rezene ve Ihlamur
Yağlı Salçalı Ekmek
Modern Kölelik
Paylaş
Paylaşımı Kapat

3. Dünya Savaşı

3. Dünya Savaşı
Okunma Süresi
8 Dakika
Yazar
Kürşat
Yazı Tarihi
31.08.17
Yorum
2 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bir zamanlar  dünyanın en hareketli yeri Avrupa’ydı. Şu an Orta Doğu’da gördüğümüz olayların çoğu her gün Avrupa’da gerçekleşiyordu. Günümüzde dost görünen Fransa ve İngiltere, Yüzyıl Savaşları‘nda birbirlerinin kanını az mı döktüler. Orta Doğu’da olan suikastler zamanında Avusturya-Macaristan veliahtı Ferdinand’a da yapılmıştı ve 1. Dünya Savaşı’nın mazeretini oluşturmuştu. 2017 yılındayız ve dünyanın her yerinde kan dökülüyor. Daha birkaç gün önce Myanmar’da 3000 müslüman katledildi. Orta Doğu’da bombalar patladı. Kuzey Kore ve ABD test için nükleer füzeler fırlattı. 3. Dünya Savaşı ne kadar yakın ya da ne kadar uzakta acaba? Kabul etmeliyiz ki 3. Dünya Savaşı nükleer güçlerin savaşı olacak ve çok büyük soykırımları beraberinde getirecek.

Savaş Her An Çıkabilir

Farkındaysanız şu an Rusya, Ukrayna’yı ve Gürcistan’ı işgal etmeye çalışıyor. Ayrıca Amerika’da komşularımızın çoğuna asker yerleştirmiş durumda. Suriye’de İŞİD ve PYD gibi 2 terör örgütü bulunuyor ve İŞİD’e son verme bahanesiyle PYD ve PKK da silahlandırılıyor. Kuzey Irak’ta da yakında bağımsız bir Kürdistan için referandum yapılmaya çalışılıyor. Ayrıca bu sadece bizim etrafımızda olup bitenler. Dünyanın diğer ucunda da her an savaşlar başlayabilir. Pakistan ve Hindistan, Keşmir bölgesi yüzünden zamanında 4 kez savaştı ve hala da elleri tetikte bekliyorlar. Çin ve Hindistan da Sikkim eyaleti yüzünden ara ara küçük çatışmalar yaşıyorlar. Kuzey Kore zaten sürekli nükleer füze testleri yüzünden Güney Kore ve Japonya’yı taciz ediyor. 3. Dünya Savaşı’nın olmaması için bir sebep yok bence. Sanki sadece bir kıvılcım bekleniyor. Şu an dünyadaki terör grupları ve istihbarat teşkilatları düşünüldüğünde çok da zor olmasa gerek bu kıvılcımı çıkarmak ve 3. Dünya Savaşı’nı başlatmak.

Orta Doğu

Orta Doğu

Hangi Tarafta Yer Alacağız?

Dünya savaşları tarihine baktığımızda hep yanlış tarafta yer aldığımızı ya da yer almak zorunda kaldığımızı görüyoruz. 1. Dünya Savaşı’nda İttifak Devletleri arasında yer aldık ve savaşı kaybedip Mondros ve Sevr’i imzalamak zorunda kaldık. Günümüzde de Atatürk gibi bir liderimiz olmadığı için böyle bir duruma düşersek güveneceğimiz kimse de yok maalesef. 2. Dünya Savaşı’nda tarafsızdık daha doğrusu savaşın sonlarına doğru Almanya’ya savaş açtık. Zaten Almanya’nın savaşı kaybettiği belliydi o zaman da. Tarafsız olmamız da müttefik ve dost bulmamıza engel oldu. Peki 3. Dünya Savaşı çıkarsa ne olacak. En önemlisi taraflar kim olacak? Amerika mı Rusya mı Çin mi Kuzey Kore mi yoksa Avrupa mı? Günümüz dünyası gerçekten çok karmaşık. Eskiden 2 taraf olur ve birini seçerdin. Artık kimin eli kimin cebinde o bile belli değil. Hele ki bunca karmaşanın tam ortasında yaşıyorsan ve savaş kaçınılmazsa ne yapacaksın.

Türk Ordusu

Şanlı Türk Ordumuz

3. Dünya Savaşı Kehanetleri

Her dönem birileri çıkıp kehanetleri olduğundan bahseder çoğu da deli olarak görülür. Ama bazı kehanetler gerçekleştiğinde insanlar korkmaya başlar. 3. Dünya Savaşı için söylenmiş 3 kehanet var:

  • Bunlardan ilki 1894 yılında doğan Alman bir madenci Alois Irlmaier. Kendi ölümünü bile bilen kişi olarak tanınsa da çoğu kişi kendisini yalancı olarak görmüştür. Kendisi 3. Dünya Savaşı’nın Orta Doğu’da çıkacağını, Akdeniz’de büyük savaşlar olacağını ama asıl savaşın Balkanlar’da meydana geleceğini söylemiştir. Kanada ve Amerika’nın Çin tarafından işgal edileceğini de söylemiştir. Ayrıca suikastlerin de bu savaşın çıkmasında etkili olacağını belirtmiştir.
Alois Irlmaier

Alois Irlmaier

  • İkinci kehanet de Nostradamus tarafından yapılmıştır. Kendisini çoğu kişi kehanetlerinden dolayı tanıyordur. Kendisi Avrupa’nın Araplar tarafından işgal edeceğini ön görmüştür. Ayrıca Rusya’nın da Avrupa’yı işgal edeceğini belirtmiştir. Bu durumda Arapların ve Rusya’nın ittifak yaptığını söylemek mümkün. Sadece Avrupa’yı değil Rusya’nın Türkiye ve İran’ı işgal edeceğini söylemiştir. Rusya, Amerika’ya da saldıracağından Amerika’nın Avrupa’ya yardım edemeyeceğini belirtmiştir.
Nostradamus

Nostradamus

  • Üçüncü kehanet de Balkanların Nostradamus’u olarak bilinen Baba Vanga tarafından yapıldı. Suriye’de gerçekleşecek olayların bir nükleer savaşa neden olacağını ve bu savaş sonunda Amerika Birleşik Devletleri başkanının öleceğini söyledi. Kuzey Kore’nin çok güçleneceği ve 2040’lı yıllarda da Orta Doğu’dan bazı ülkelerin Avrupa’ya nükleer füze fırlatabileceği de Baba Vanga’nın kehanetlerinden bazıları.
Baba Vanga

Baba Vanga

Not: 2004 yılında Orkun Uçar ve Burak Turna tarafından yazılan Metal Fırtına serisi ve Burak Turna tarafından yazılan 3. Dünya Savaşı adlı romanları da okumanızı tavsiye ederim. Gerçekten okurken savaşların içindeymişsiniz gibi hissedeceksiniz.

Saygılar.
Fakir Yazar Kürşat.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Sigaranın Canınıza ve Cebinize Zararı
Sonraki Konu
Ya Almanya Savaşı Kazansaydı?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın