Ağzı ile İçmeyip Sosyal Medya’yı Kirletmek

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Sosyal Medya ‘da Facebook, İnstagram ve Twitter’ın büyük ilgi görmesi nedeni ile artık her şeyi sosyal medya da paylaşır olduk.

Son zamanlarda benim arkadaş çevremde görüyorum bu tür yazıları, sizlerin çevresinde de böyle arkadaşlarınız vardır sanırım. Saati şaşmaz akşam 21:00 dan sonra gece 00:00′ a kadar gelir bu yazılar. Adam içiyor Rakıyı, Birayı, Votkayı işte ne zıkkım ise Alkol’ü daha sonra yazmaya başlıyor Facebook’dan ve Twitter’dan çok belli içtiği.

Örnek Çevremdeki İçkili Adam Paylaşımları

-“Sıkıntı yok Paşam herkes yaptığının bedelini ödeyecek …!Peh peh peh peh… içipte yazılmış bir cümle görsen karıncayı incitemez.

-“Arkamdan konuşan insanların, hayallerinde imzam var …! Kesinlikle içilmiş de yazılmış bir yazı, evet millet hep seni konuşuyordu.

-“bn onsuz yasayamam bn onsuz ölürüm bunu herkes bilsin ben onu çok seviyorum asla vazgecmem onu bnden baska seven olursa sonuçlarına katlanır bni kimse boş sanmasın”  Bunu yazan benim askerlik arkadaşım, her içtiğinde ya intihar edicem,  ya da ölücem der en son bunu paylaşmış 🙂

-“Ya bazıları haddini bilmiyor yada biz öğretemedik..Ya birileri sabır zorluyor yada biz felaketin sonucunu gösteremedik..Bak sen şuna! Senden mi öğrenecektik haddi 🙂 Elinde bir rakı bardağı ile yazılmış..

Orta okul yıllarımdayken ağzı ile içmeyenler genellikle sokaklarda içip içip bağırırlardı. Artık Sosyal medya’ya taşındı bu olay 🙂 Bir yandan iyi bir şey tabi ki… Milleti rahatsız etmiyorlar ses ve gürültü açısından.

Bu tür paylaşımlardan rahatsız oluyor muyum? Evet oluyorum, ancak görmezden geliyorum. 🙂 Çok Abartırsa Facebook paylaşımlarını gizliyorum oluyor bitiyor.

Saygılar.

Fakir Yazar.Ağzı ile İçmeyip Sosyal Medya’yı Kirletmek” için 7 yorum

 • 21 Aralık 2016 00:27 erhanyavuz Cevapla

  Gerçekten taşıyamayacağı sözleri yazanlar çok fazla var. Seviyorlar böyle takılmayı 🙂

 • 21 Aralık 2016 23:42 Hamdi Çetin Cevapla

  Kafa iyiyken nasıl tuşları görüyor nasıl yazıyorlar hayret ediyorum 😀

 • 24 Aralık 2016 12:42 Gokhan Cevapla

  Bir tane de benden olsun o zaman 🙂 Alttan aldik yeteri kadar, bundan sonra herkesi ederi kadar…

 • 24 Aralık 2016 16:01 Sezai Acıma Cevapla

  Alkolün her türlüsüne karşı olan biri olaraktan; benim kişisel önerim her ne yapılacaksa başkasını rahatsız etmeyecek şekilde yapılmasıdır. Zirâ senin özgürlüğünün başladığı yerde, benim özgürlüğüm kısıtlanır konusu vardır.

 • 24 Aralık 2016 16:27 esas haber Cevapla

  güzel bi yazı olmuş teşekkürler.

 • 17 Şubat 2017 14:15 seydialtindagli Cevapla

  klavye delikanlısı tabiri bunlar için çıktı sanırım 🙂 sosyal medya gerçek üstü bir alan, herkes ikinci kimlikleri ile dolaşıyor orada.

 • 18 Temmuz 2017 10:22 Mustafa Cevapla

  Evet gerçekten böyle tipler var ve onlar yerine ben utanıyorum 🙂 Ayrıca arada girip yazılarınızı okuyorum ve çok beğeniyorum, daha iyi yerlerde görme umidiyle iyi çalışmalar.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar