Bunları da Okuyabilirsiniz
Beyaz Kağıt ve Kömür Karası Kalem
Teknoloji ve Teknolojinin Olmadığı Devir
Fakir Yazar Game of Thrones Final Teorileri
Öldürseniz Bile Bırakılmayacak Alışkanlıklar!
Teknoloji’yi Kullanabilen Ülkeler Gelişiyor
Yeni Trend Kaş Tüylerini İkiye Ayırma
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Arabada Müzik Sesini Sona Kadar Açıp Gezmek

Arabada Yüksek Ses
Okunma Süresi
6 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
31.03.18
Yorum
0 yorum

Araba kullanımının arttığı yıllardan sonra geri zekalı genç bir kitle türedi. ( bir kurtulamadık) Aracın kullanma amacını unutup düğün evi gibi kullanan arabada son ses müzik  dinleyen gençlerimiz. “Hiç millet rahatsız olur mu? Ben ne yapıyorum?” diye sormazlar kendilerine. Kullandığı aracın tüm camlarını açıp bas sesi ile havalara girerler kısacası çok önemli bir şey yaptıklarını zannederler… Gençlerin haline bak! Yararlı olmayın bir boka faydanız olmasın hiç. El alemin karısı kızına hava satmak için öyle sokak aralarında camdan kol çıkararak gezin, iyi bir halt yapıyormuş gibi paylaşın birde sosyal medyada. Hani akşamları çöpler konteynırlara sığmaz yerlere saçılır ya o çöpler gibisiniz benim için. Bu Yazımda sizleri eleştireceğim.

Teyibin Sesini Sonuna Kadar Açıp Arabada Konser veren

Teyibin Sesini Sonuna Kadar Açıp Arabada Konser veren Dingiller

Son Ses ile Arabada Gezince Kızlar Size Hasta mı?

Düşünceniz bu değil mi? Araba alalım ses sistemi yapalım karı kıza laf atalım gezelim belki kız düşürürüz. Ne kadar acınası insanlarsınız sizler? 
Soruyorum siz değerli güzel genç kızlarımıza cidden bu tiplere sırf bunu yaptıkları için aşık oluyor musunuz? yoksa Yuh öküze bak! mı diyorsunuz?
Arabanın ilk yaygınlaşmaya başladığı zamanlarda araba ile kız tavlamak tamam normaldir. Niye? Sebebi o zamanlar fazla araç yoktu bilerek sesi sona verip dikkati üzerine çekiyorlardı “bak arabam var benim” kızda tamam bu zengin deyip atlıyordu hemen ama şimdi niye? Herkes de araba var Aile üyeleri 5 kişi 3 ünün kapısının önünde kendi aracı var bu duruma geldi artık ülkemiz. Gerçi araçlarına yakıt alacak paraları yok o başka. 🙂

Kızlar sizin son ses araba ile gezmenizi beğenmiyor yani size hovarda ve öküz gibi görüyorlar. Yani aklı başında olan eğitimli bir kız ise benim gibi düşünür. Bu kafadan uzaklaşın artık eskidendi onlar.

Ben Yüksek Ses İle Dinlemesini Seviyorum!

O zaman kulağına kulaklık tak niye milleti rahatsız ediyorsun? Sen yüksek ses ile müzik dinleyeceksin diye kundaktaki bebek, gece vardiyasında çalışan işçi ve de hasta yatağında yatan hasta rahatsız olmak zorunda mı? Avrupa’da böyle değil arkadaşlar yüksek ses ile müzik açıp gezin yukarıdan para kasası atmazlar ise aracın üstüne bana da fakir demesinler. Yani bunu hak ediyorlar.

Arabada Yüksek Ses İle Müzik Dinlemenin Cezası Var mı?

Evet var ancak uygulanıyor mu orası biraz muamma. Sokak aralarında ana yollara çıkmadan istedikleri gibi takılıyorlar ana yolda yüksek ses ile müzik dinlemiş kimin umurunda araç sesi kapatıyor müziğin sesini önemli olan ara sokaklarda engellemek çünkü bütün yaşam orada.

Yüksek Ses ile Trafikte Müzik Dinlemenin Cezaları;

  • Trafik Kanuna 72. maddeye göre Ses, Müzik cihazlarını şartlarına uygun olmadan (ruhsatına işli) bulundurmak ve bu cihazları toplumu rahatsız edecek şekilde kullanan sürücüye 2018 yılında gelecek zamlarla 105 TL para cezası ve 10 ceza puanı uygulanır. Peşin yada 15 gün içerisinde indirimli ödenmesi halinde ise %25 indirimli ödenebilmektedir.
  • Araçlarda bulunan müzik sistemleri teknoloji ile bir hayli gelişme sağladı. Orijinali haricinde eklentiler kullanarak araç içinde ve dışına taşan ses araç içindekilerin sağlığına zarar verecek düzeye ulaşır bu ise tehlikeli bir durumdur. Sürücünün dikkatinin dağılması yanı sıra kulak sağlığına da olumsuz etki edecektir.
  • Aracınıza bulunan standart ses sistemi çok yüksek ses seviyelerine ulaşabilir ve toplumun huzurunu bozacak şekilde dinlemeniz halinde yine aynı cezaya muhatap olursunuz. Eğer ek ses araçları kullandıysanız bunları aracınızdan sökmeniz de ayrıca istenecektir.

Bu eleştiri yazısının yazmaktaki amacım; Biraz insan olun! Sadece siz yoksunuz yada sizin etrafınızda dönmüyor dünya, sizden başka yaşayan insanlarda var etrafınızda. Hasta ve uykusuz iken yanınızda yüksek ses ve bas ile müzik dinlese biri nasıl hissedersiniz? Gece saat 03:00 son ses müzik ile sokak arasında camları açık araç ile gezmek ve sürekli aynı cadde den geçmek nedir? Belki kız arkadaşın sevgilin vardır o sokak da olabilir ancak bu insanlık dışı bildiğiniz GAVATLIKTIR. Bunu yaptığında o kızında hoşuna gidiyor ise o kızında kafasına sokayım!

Çok Net Oldu Değil Mi? Bence de…

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Diş Bakımı İçin Tavsiyeler
Sonraki Konu
Düşme Riskini Spor ve Egzersiz ile Azaltma
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın