Bunları da Okuyabilirsiniz
Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum
Sinir Bozucu Sosyal Medya Reklamları
Modern Kölelik
Derviş Zaim’in Kıbrıs’a Bakışı
Yaşanmış Uzay Kazaları
Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Arrival – Geliş Filmini İzledim!

Arrival - Geliş Filmini İzledim
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
17.01.17
Yorum
13 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bu gece yatmadan önce 2 saatimi Arrival adlı filme ayırdım, pişman da olmadım. Ayırdığım Zamana gerçekten değdi! 2016 yapımı bir film, ancak 2017 de izlediğim ilk film Arrival. Umarım 2017 de izlediğim diğer filmlerde bu kadar güzel olur. Yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim, gayet güzel bir konu. 🙂

Arrival Hakkında Ufak Bir Özet

Filmde 12 adet ufo dünyanın ayrı bölgelerine iniş yapıyor. Ülkeler paniğe kapılıyor ve akıllardan her şey geçiyor. Dünyayı yok etmeye mi geldiler? Gelme amaçları ne? Gelen uzaylılar ile iletişim için uzman bir dil bilimciyi bu iş için seçiyorlar. Dil bilimci zorda olsa kısa sürede Uzaylıların sembol şeklindeki dillerini çözüyor. Gelme amaçları insanlığa yardım etmek, ancak 3000 yıl sonra bu yardımın karşılığını İnsanlıktan tekrar geri istemektir. Ettikleri yardımda şudur; “Geleceği Görme Yeteneği”  baş roldeki dil bilimciye geleceği görme yeteneğini veriyorlar.

Filmin devamı gelecek gibi görünüyor, büyük ihtimal ile devamında da 3000 yıl sonra geri gelecekler ve insanlıktan yaptığı yardımın karşılığını isteyecekler.

Arrival’ i İzledikten Sonra Kafamda Oluşan Delice Sorular?

  1. Gerçekte böyle bir şey olsa bir Uzay mekiği dünya ya inse  insanoğlu olarak dillerini tercüme edebilecek kapasite de miyiz? (Tercüme edilir ancak çok fazla zaman alacağını düşünüyorum tabi ki bunda uzaylının katkısı olursa tabiki)
  2. Uzaylılar Dünyaya gelse direk vurmaya mı uğraşırız yoksa iletişim kurmaya mı? (İletişim kurma olayını hiç sanmıyorum, direk füzeler, nükleer bombalar vs.)
  3. Size bir uzaylı tarafından geleceği görme yeteneği verilse ne yapardınız? (Kafayı yerdim direk nasıl öleceğime bakardım 😀 ahaha… direk the END. Yani… )

Saygılar.
Fakir Yazar.


Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Gmail’e Gelen Maillerinizi Başka Mail Adresine Yönlendirme
Sonraki Konu
Lanet Olası Yorgan!
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın