Bunları da Okuyabilirsiniz
Arrival – Geliş Filmini İzledim!
Oyun için Masa Üstü mü? Laptop mu?
Yurt Dışındaki Terör Örgütleri
Gelecekte Çıkabilecek Çizgi Roman Uyarlaması Filmler
Saç Derisi Problemim Çözüm Head & Shoulders
Makale Yazma Hakkında Fakirden Eleştiri
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Arşiv Raf Sistemleri Hakkında Bilgiler

Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
15.11.17
Yorum
1 yorum

Bir diğer adı da arşiv rafı olan bu raf sistemleri aslında her zaman karşımıza çıkan gri renklerde ki raf sistemleridir. Herkes bu raf sistemlerini bazen çelik raf, gri raf, vidalı raf gibi farklı isimlerde adlandırsa da bu raf sistemlerinin kendi içlerinde farklı amaçları ve farklı isimleri vardır. Örnek vermek gerekirse çelik raf sistemlerinin arşiv rafı diye adlandırdığımız modelleri sadece arşiv alanında ve dosya istifleme alanında kullanılmakta ve ona göre taşıma kapasitesi üretilmektedir.

Arşiv Raf Sistemleri Boyutları

Arşiv raf modelleri derinliği 22 cm, 26 cm ve 31 cm olan cıvatalı raf modelleridir. Bu raf sistemleri genelde yüksekliği 200 cm olarak yapılmakta ve rafların göz arası 37,5 cm olmaktadır, bu alan evrak ve klasörlere göre değişkenlik göstere bilir ama genelde kullanılan standart arşiv dosyaları için ideal ölçüdür. Doğru ölçü belirlemek için rafların üzerine konacak olan kutu, koli veya evrakların belirlenmesi ve ona göre doğru keşif yapılması doğru ölçülendirme yapılması gerekmektedir. Arşiv rafı 200 cm, 250 cm ve  300 cm olarak yapılır ve 6,7,8 raflı olarak kurulum yapılabilir. Her zaman uzman bir ekibin almış olduğu ölçü, yapmış olduğu yerleşim planı doğru sonuçlar doğurmaktadır. Yapılacak olan yanlış ölçü ve yanlış tespit bazen yeniden üretim yapılmaya kadar gitmektedir.

Arşiv Raf Sistemi Hakkında Bilgiler

Arşiv Raf Sistemi

Arşiv Raf Sistemlerine Nereden ulaşabilirim?

Arşiv raf sistemlerinin ölçülerini detaylı taşıma kapasitelerini ve renk seçeneklerini arşiv raf sistemleri linkimizden görebilirsiniz. Arşiv rafları genelde RAL 7046 gri olarak üretilmekte ve bu raflarda statik toz boya kullanılmaktadır. Ayrıca raflarımız DKP olarak adlandırdığımız sac plakalarından kalıplarına göre kesilip, bükülerek üretilmektedir.

Facebook adresimiz: https://www.facebook.com/TRteknikraf/
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz!

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Elon Musk ve Mars Yolculuğu
Sonraki Konu
Ayla ve Süleyman Astsubay Kore Savaşı
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın