Arşiv Raf Sistemleri Hakkında Bilgiler

Bir diğer adı da arşiv rafı olan bu raf sistemleri aslında her zaman karşımıza çıkan gri renklerde ki raf sistemleridir. Herkes bu raf sistemlerini bazen çelik raf, gri raf, vidalı raf gibi farklı isimlerde adlandırsa da bu raf sistemlerinin kendi içlerinde farklı amaçları ve farklı isimleri vardır. Örnek vermek gerekirse çelik raf sistemlerinin arşiv rafı diye adlandırdığımız modelleri sadece arşiv alanında ve dosya istifleme alanında kullanılmakta ve ona göre taşıma kapasitesi üretilmektedir.

Sponsor Bağlantılar

Arşiv Raf Sistemleri Boyutları

Arşiv raf modelleri derinliği 22 cm, 26 cm ve 31 cm olan cıvatalı raf modelleridir. Bu raf sistemleri genelde yüksekliği 200 cm olarak yapılmakta ve rafların göz arası 37,5 cm olmaktadır, bu alan evrak ve klasörlere göre değişkenlik göstere bilir ama genelde kullanılan standart arşiv dosyaları için ideal ölçüdür. Doğru ölçü belirlemek için rafların üzerine konacak olan kutu, koli veya evrakların belirlenmesi ve ona göre doğru keşif yapılması doğru ölçülendirme yapılması gerekmektedir. Arşiv rafı 200 cm, 250 cm ve  300 cm olarak yapılır ve 6,7,8 raflı olarak kurulum yapılabilir. Her zaman uzman bir ekibin almış olduğu ölçü, yapmış olduğu yerleşim planı doğru sonuçlar doğurmaktadır. Yapılacak olan yanlış ölçü ve yanlış tespit bazen yeniden üretim yapılmaya kadar gitmektedir.

Arşiv Raf Sistemi Hakkında Bilgiler
Arşiv Raf Sistemi

Arşiv Raf Sistemlerine Nereden ulaşabilirim?

Arşiv raf sistemlerinin ölçülerini detaylı taşıma kapasitelerini ve renk seçeneklerini arşiv raf sistemleri linkimizden görebilirsiniz. Arşiv rafları genelde RAL 7046 gri olarak üretilmekte ve bu raflarda statik toz boya kullanılmaktadır. Ayrıca raflarımız DKP olarak adlandırdığımız sac plakalarından kalıplarına göre kesilip, bükülerek üretilmektedir.

Sponsor Bağlantılar

Facebook adresimiz: https://www.facebook.com/TRteknikraf/
Bize 7/24 ulaşabilirsiniz!Arşiv Raf Sistemleri Hakkında Bilgiler” için 1 yorum

  • 16 Kasım 2017 10:52 Yusuf Cevapla

    Ayrıca bu tür arşiv raf sistemlerini kitaplık olarak kullanmak benim gibi kitap severlerin hayali olabilir.

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Tavsiye Yazılar