Bunları da Okuyabilirsiniz
Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı
Hobbit Evde 1 Gecelik 763 TL
Yalanlara Karşı Uyanık Olun! Yalan Nasıl Anlaşılır?
Yağan Kar ve Düşüncelerim
Ya Almanya Savaşı Kazansaydı?
Istakozlar ve Stres
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Aşk mı? Para mı?

Aşk mı? Para mı?
Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
08.06.17
Yorum
10 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Her insan bu soruyu sormuştur sevdiklerine, arkadaşlarına, dostlarına yada muhabbet içinde ortama. Bende sizlere soruyorum Aşk mı? Para mı?

Ama Öncelikle Bu konu hakkında bir kaç cümle yazı yazayım ki sizlere görüşünüzü ölçüp tartmanız da etkisi olsun. 🙂

Kişiden Kişiye Göre Aşk ve Para Seçimi Değişir?

Kesinlikle kişiden kişiye göre değişir. Gündemde görüyorsunuz 60 yaşında iş adamı 25 yaşında dünya güzeli ile geziyor. Sizce kız aşk için mi 60 yaşındaki zengin fabrikatör ile evleniyor? Tabi ki hayır. Para bir çok insan için her şeyden daha değerli.

Ancak yinede akşam soframızda 2 kase sıcak çorbamız olsun başımızı sokacak evimiz olsun sevdiğim yanımda olsun diyen insanlarda var.

Aşk mı? Para mı?

Aşk mı? Para mı?

Şimdi Yaşlı Teyzeler Amcalar Diyecek; Aşk Karın Doyurmuyor Yavrum!

Maksat karın doyurmak ev geçindirmek ise. Aşkı seçen insan eşine de bakabilmeli. Eşi de bu durum karşısında biraz duyarlı olmalı. Örnek veriyorum; Evde yemek var iken hadi bu akşam dışarıda yemek yiyelim dememeli yani aşırı yüksek düşünmemeli. Böyle olur ise aşk evliliğinin bir anlamı kalmaz. 🙂 O kişi tabi ki keşke parayı seçseydim diye ver yansın eder ileride. 🙂 Hatta eşine “keşke evlenmez olaydım seninle halimize bak” demeye kadar gider.

Ancak eşler aralarında hoşgörülü ve duyarlı bir iletişim kurar ise fazla yüksek düşünmezler doğru karar verirseler aşk evliliği güzel gider. 

Para Evlilikleri Sağlıklı mı?

Zengin Yazar olsam birisi benim ile para için evlilik yapsa onun bana olan sevgisine güvenemem. Yarın öbür gün bir sorun olsa ve beş parasız kalsam aynı şekilde beni seveceğini hiç sanmıyorum. Bence iki taraf birbirine karşılık olmadan sevgi hissetmeli. Para için evlenmek kısa sürede sorunlara neden olmayabilir ancak ilerleyen zamanlarda illaki sorunlar ortaya çıkacaktır. Ya erkek yada bayan tarafından.

Olabilecek Durumlar; Erkek bir sinir ile “Ben olmasaydım açtın aç, param için evlendin benimle”  diyebilir. Ki derse de eşi eğer çok geniş biri değil ise bunu kabullenemez. Yani birinin zenginliğini ikide bir eşinin kafasına kakması hiç hoş değil. Bu durum Ailesel olarak da pek sağlıklı değil, kendi ailesini üstün tutup eşinin ailesini hor görme yada küçümseme gibi durumlar olacaktır.

Ancak yinede bazı şeyleri iki taraf dan birinin görmezden gelmesi bu ilişkiyi sürdürülebilir yapar.

Zengin Bir Ailenin Kızını Almak

Hani derler ya kısa yoldan zengin olmak istiyor isen zengin bir köy ağasının kızını al. Tamam aldın güzel iyi hoş ancak erkeğin sözünden çok babasının sözü geçecektir evde. Hele de babası ile birlikte kalıyorsan yani iç güveyi gittiysen iyice işin yaş yaptığın her işe karışacaklardır. Yani seni yavaş yavaş ezecektir kızın ailesi.

Bu onca yazılan yazıdan sizlere tek söyleyeceğim söz eğer birisini gerçekten seviyor iseniz onunda size olan sevgisine güveniyor iseniz. Hiç durmayın evlenin. Ama işin içine maddi konular girince evlilik konusunda durumlar çok değişiyor ilerisini düşünerek seçim yapın ve karar verin.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı
Sonraki Konu
Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümünü Chrome’da Test Edin
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın