Bunları da Okuyabilirsiniz
Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı
Aşk mı? Para mı?
Haber’in Geçmişi ve Haber Sayfaları Hakkında Bilgiler
Aşırı Kilo Alımı İle Doğabilecek Hastalıklar
Sağlık için Muhteşem 3’lü Zencefil, Rezene ve Ihlamur
Gerçek Hayatta The Long Dark
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Aşk mı? Para mı?

Aşk mı? Para mı?
Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
08.06.17
Yorum
10 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Her insan bu soruyu sormuştur sevdiklerine, arkadaşlarına, dostlarına yada muhabbet içinde ortama. Bende sizlere soruyorum Aşk mı? Para mı?

Ama Öncelikle Bu konu hakkında bir kaç cümle yazı yazayım ki sizlere görüşünüzü ölçüp tartmanız da etkisi olsun. 🙂

Kişiden Kişiye Göre Aşk ve Para Seçimi Değişir?

Kesinlikle kişiden kişiye göre değişir. Gündemde görüyorsunuz 60 yaşında iş adamı 25 yaşında dünya güzeli ile geziyor. Sizce kız aşk için mi 60 yaşındaki zengin fabrikatör ile evleniyor? Tabi ki hayır. Para bir çok insan için her şeyden daha değerli.

Ancak yinede akşam soframızda 2 kase sıcak çorbamız olsun başımızı sokacak evimiz olsun sevdiğim yanımda olsun diyen insanlarda var.

Aşk mı? Para mı?

Aşk mı? Para mı?

Şimdi Yaşlı Teyzeler Amcalar Diyecek; Aşk Karın Doyurmuyor Yavrum!

Maksat karın doyurmak ev geçindirmek ise. Aşkı seçen insan eşine de bakabilmeli. Eşi de bu durum karşısında biraz duyarlı olmalı. Örnek veriyorum; Evde yemek var iken hadi bu akşam dışarıda yemek yiyelim dememeli yani aşırı yüksek düşünmemeli. Böyle olur ise aşk evliliğinin bir anlamı kalmaz. 🙂 O kişi tabi ki keşke parayı seçseydim diye ver yansın eder ileride. 🙂 Hatta eşine “keşke evlenmez olaydım seninle halimize bak” demeye kadar gider.

Ancak eşler aralarında hoşgörülü ve duyarlı bir iletişim kurar ise fazla yüksek düşünmezler doğru karar verirseler aşk evliliği güzel gider. 

Para Evlilikleri Sağlıklı mı?

Zengin Yazar olsam birisi benim ile para için evlilik yapsa onun bana olan sevgisine güvenemem. Yarın öbür gün bir sorun olsa ve beş parasız kalsam aynı şekilde beni seveceğini hiç sanmıyorum. Bence iki taraf birbirine karşılık olmadan sevgi hissetmeli. Para için evlenmek kısa sürede sorunlara neden olmayabilir ancak ilerleyen zamanlarda illaki sorunlar ortaya çıkacaktır. Ya erkek yada bayan tarafından.

Olabilecek Durumlar; Erkek bir sinir ile “Ben olmasaydım açtın aç, param için evlendin benimle”  diyebilir. Ki derse de eşi eğer çok geniş biri değil ise bunu kabullenemez. Yani birinin zenginliğini ikide bir eşinin kafasına kakması hiç hoş değil. Bu durum Ailesel olarak da pek sağlıklı değil, kendi ailesini üstün tutup eşinin ailesini hor görme yada küçümseme gibi durumlar olacaktır.

Ancak yinede bazı şeyleri iki taraf dan birinin görmezden gelmesi bu ilişkiyi sürdürülebilir yapar.

Zengin Bir Ailenin Kızını Almak

Hani derler ya kısa yoldan zengin olmak istiyor isen zengin bir köy ağasının kızını al. Tamam aldın güzel iyi hoş ancak erkeğin sözünden çok babasının sözü geçecektir evde. Hele de babası ile birlikte kalıyorsan yani iç güveyi gittiysen iyice işin yaş yaptığın her işe karışacaklardır. Yani seni yavaş yavaş ezecektir kızın ailesi.

Bu onca yazılan yazıdan sizlere tek söyleyeceğim söz eğer birisini gerçekten seviyor iseniz onunda size olan sevgisine güveniyor iseniz. Hiç durmayın evlenin. Ama işin içine maddi konular girince evlilik konusunda durumlar çok değişiyor ilerisini düşünerek seçim yapın ve karar verin.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı
Sonraki Konu
Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümünü Chrome’da Test Edin
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 10 kişi cevap yazdı.
 1. Vay be, sen ney mişsin be abi! :))

 2. Sermiyan Hasgül

  Açık konuşmak gerekirse Para diyorum. Paran varsa Dan Bilzeiran gibi olursun. Harem kurarsın. Paran yoksa Aşk’ta bir yere kadar sayın Fakiryazar..

 3. Bir evi geçindirecek paranız; birbiriniz ile beraber sohbet -muhabbet edecek yakınlığınız ve sorunlar olduğunda geçeceğini düşünerek konuştuğunuz sürece sanırım bir evlilik yürür. Sağlığınız ve de ailenin geri kalanı ilişkide nerede duracağını ya da eşler durduracağını da bilmeli…
  Ne parayla ne parasız bir de ortak amaçlarınız olmalı. Yol alırken yan yana durabilmek adına…

 4. Evet insanoğlunun var olduğundan bu yana tartışılan bir konu aşk mı, para mi? Her düşüncede olduğu gibi bu da kişiden kişiye değişir. Para üzerine kurulan aşk yuvaları paranın bitmesiyle yıkıldığını çok gördüm. Aynı doğrultuda aşk üzerine kurulan yuvalarda da parayı bulunca çoğunun yıkıldığını gördüm. Yani şunu demek istiyorum aşk mi para mi diye tartışma bence yersiz. Önemli olan insan olabilmektir. İnsan olduğumuzu hatırladığımız an bu tartismanin da ne kadar yersiz ve gereksiz olduğunu hep birlikte gorecegizdir. Teşekkürler…

 5. Hocam çoğu zaman duygusal olgular daha ön plandadır. Ama insan belli bir gelir olmadığı sürece hayatını devam ettirmesi zordur. Bence aileyi geçindirecek kadar para, güvenebileceğin ve sana mutluluk veren bir aşk olması gerekiyor. Yanı her ikisi de belli bir miktarda olması gerekiyor bence 😉

 6. Bende zengin bir ailenin kızıyla evlendim. O sıralar benimde onlardan aşağı kalır yanım yoktu doğrusu. Sonra ben iflas ettim. Her şey çok güzelken, bir anda tersine döndü. Ve nihayetinde boşandım. Kimin ne dediğine bakacak durumu aştım yani. Ak mı, para mı?. Benim cevabım paran kadar aşıksın. Her görüşe saygım var ama uygulamada kendi görüşümü tek geçerim.

 7. Serhat Aydın

  Ben aşka inanmayanlardanım para her zaman için ön plandadır özellikle bayanlar için. Ben parayı seven bir insan değilim tabi ki huzur olsun karnım doysun yeter yükseklerde gözüm yok fakat, karşı taraf o şekilde olmuyor çoğu zaman.Beklentiler yüksek oluyor ve sen o beklentileri karşılayamadığın zaman işler kopuyor zaten. Kimse kimsenin kara kaşına kara görüne vurulmuyor eskiler gibi.

 8. Tek başına para,mutluluk getirmez…