Bunları da Okuyabilirsiniz
E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar
Bir Fare Kapanı Hikayesi.
Uyandırıcılık Ne Güzel Meslek
Hobbit Evde 1 Gecelik 763 TL
Babası Muz Alınca Mutlu Olan Nesil Burada Mı?
Sağlık için Muhteşem 3’lü Zencefil, Rezene ve Ihlamur
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Beklediğim Dizi Sherlock 4 Sezon Başladı.

sherlock izliyorum
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
04.01.17
Yorum
13 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Uzun süredir yeni bölümlerini beklediğim Sherlock yeni sezonu yayınlanmaya başladı. 🙂 İzlediğim En iyi dizilerden biri.

Sherlock’ adlı diziye başlamadan önce “Sherlock holmes” adlı Robert Downey Jr.‘ın başrol oynadığı filmini izlemiştim. İki filmini de izledim, ikinci film birincisinden daha iyiydi. Sondaki dövüş sahnesi harikaydı…

Sherlock Holmes adlı filmden aldığım gaz ile dizisini de izlemeye başladım. Kendime soruyordum “Başrol de Robert Downey oynamadığı sürece nasıl bir dizi çıkar ki ortaya” diye! Ancak beni hayal kırıklığına uğratmadı Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman ikilisi. Harika performans gösteriyorlar. Şuan 4 sezona geldi dizi.

Diziyi biraz açıklayayım; Sherlock adlı dizi Mini Dizi kategorisine giriyor her sezonu 3 bölümden oluşmakta ancak bu size “ne kadar az yahu” dedirtmesin. Her Bölümü yaklaşık 1 saat 30 dakika yani bir buçuk saatten oluşmakta ve her saniyesi dolu dolu…

Sherlock Nasıl Bir Dizi?

Sherlock, Mark Gatiss tarafından televizyon için geliştirilen Sir Arthur Conan Doyle‘ın “Sherlock” adı taşıyan romanlarına dayalı Britanya televizyon dizisidir. Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 25 Temmuz 2010 günü BBC One televizyon kanalında, “Mini-Dizi” olarak yayınlanmaya başladı. Ancak gördüğü büyük ilgi sonucunda diziye devam edilmesine karar verildi. Dizinin 2. sezonu 1 Ocak 2012’de başladı. 15 Ocak 2012’de yayınlanan 6. bölüm ise 2. sezonun final bölümü olarak seyirciyle buluştu. Dizinin en son 3. sezonu yayınlanmıştır. 4. ve 5. sezon onayı verilmiştir.

Dizi romandan farklı olarak 2010’lu yıllarda geçiyor. Sherlock Holmes’ün kredi kartları, cep telefonu ve laptopu var, otomobil ve metroyu kullanıyor. Dr. John Watson ise alışılagelmiş şekilde kağıt ve kalem kullanarak hatıra yazmıyor, bir blog adresi var ve düzenli olarak oraya yazılar gönderiyor.

Eğer halen izlemeyen var ise Sherlock’u kaçırmasın. Gerçekten senaryo ve  oyunculuk.

Harika… Harikaaa. Harikaa…… <3

Saygılar

Fakir Yazar.


Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Dede Yadigarı Falcon Köstekli Saat
Sonraki Konu
En Çok Oynanan Google Play Oyunları
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın