Bunları da Okuyabilirsiniz
Neden İnsanlar 8 Saatlik Döngüde Uyuyor?
Gelecekte İnsanlar İçin Tehdit Oluşturabilecek Robotlar
Susuzluk ve Suyun Önemi
Ya Almanya Savaşı Kazansaydı?
Milyon Yıl Geçse de İnsanlık Aynı Kalacak
Beklediğim Dizi Sherlock 4 Sezon Başladı.
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Bina Yönetim Sistemleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın!

Bina Yönetim Sistemleri
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
25.09.17
Yorum
0 yorum

Bina Yönetim Sistemleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın!

Günümüzde en çok karşılaştığımız manzaralardan birisi yeni yapılan binalarda karşılaştığımız bina yönetim sistemleri. Artık neredeyse her sokakta her cadde başında yeni yapılan bir bina görüyoruz. Ve bu yeni binaların neredeyse tamamı teknoloji ile işliyor.

Otomatik aydınlatma lambaları, akıllı diyafon sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, oda kontrol cihazları gibi teknolojik argümanlar ile bir yandan yaşamamız kolaylaşırken diğer yandan da zamandan tasarruf etme imkanı buluyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran bina yönetim sistemleri ile günlük yaşamanızı basitleştirebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bina Yönetim Sistemlerini Tanıyalım!

Bina yönetim sistemleri içerisinde birçok hizmet sayılabilir. Bina yönetim sistemleri size bir yandan zaman kazandırırken diğer yandan da güvenliğinizi sağlar. Bina yönetim sistemlerini sıralayacak olursak;

  • Güvenlik Sistemleri
  • Kartlı Geçiş Sistemi
  • Otomatik Aydınlatma Sistemleri
  • Akıllı Diyafon Sistemleri
  • Bina Kontrol Cihazları

gibi bir liste oluşturabiliriz. Buradaki sistemleri açıklayacak olursak;

Güvenlik Sistemleri: Binanın güvenlik kamerası, yangın sistemi gibi binanın güvenliğini ele alan sistemlerdir.

Kartlı Geçiş Sistemi: Kartlı geçiş, binaya girip çıkanın kontrol edilebildiği bir sistemdir. Kartı olmayan giremez. Bu nedenle bir binada olması gereken bir sistem olarak gösterilebilir.

Otomatik Aydınlatma Sistemleri: Aydınlatma sistemleri, sensörler ile çalışır ve sensör birini algıladığı takdirde devreyi tamamlayarak aydınlatma sistemini devreye sokacaktır.

Akıllı Diyafon Sistemleri: Akıllı diyafon sistemleri ile tanımadığınız kimseyi eve almazsınız. Diyafon sistemlerinin birçoğunda görüntülü sistem vardır. Bu görüntülü sistemler ile o anda kapınızı çalan kimse görebilir ve istemezseniz açmazsınız. Bu nedenle akıllı diyafon sistemleri bir güvenlik sistemi olarak da görülebilir. Son dönemde akıllı diyafon sistemleri kullanımı oldukça artmıştır.

Bina Kontrol Sistemleri: Bina kontrol sistemlerinde bina içerisinde yer alan tüm teknolojileri tek bir servis üzerinden yönetebilirsiniz. Binanın ısısını ayarlanabilir, ışıkları ne zaman yanıp kapanacağını bildirebilirsiniz. Zamandan tasarrufun yanı sıra enerji verimliliği üzerine de önemli bir sistemdir. Bu nedenle kullanımı önemlidir.

Bina yönetim sistemlerini akıllı ev sistemleri ile karıştırmamak gerekir. İkisi birbirine benzese de aslında farklıdır. Birisi bütün binayı yönetirken diğeri de tek bir daireyi kapsamaktadır.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Fiyat Performans Bilgisayar Oyuncu Kasaları
Sonraki Konu
Elektronik Cihazlarınızı Elektrik Sorunlarından Koruyun
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın