Bina Yönetim Sistemleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın!

Bina Yönetim Sistemleri ile Hayatınızı Kolaylaştırın!

Günümüzde en çok karşılaştığımız manzaralardan birisi yeni yapılan binalarda karşılaştığımız bina yönetim sistemleri. Artık neredeyse her sokakta her cadde başında yeni yapılan bir bina görüyoruz. Ve bu yeni binaların neredeyse tamamı teknoloji ile işliyor.

Otomatik aydınlatma lambaları, akıllı diyafon sistemleri, kartlı geçiş sistemleri, oda kontrol cihazları gibi teknolojik argümanlar ile bir yandan yaşamamız kolaylaşırken diğer yandan da zamandan tasarruf etme imkanı buluyoruz. Hayatımızı kolaylaştıran bina yönetim sistemleri ile günlük yaşamanızı basitleştirebilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bina Yönetim Sistemlerini Tanıyalım!

Bina yönetim sistemleri içerisinde birçok hizmet sayılabilir. Bina yönetim sistemleri size bir yandan zaman kazandırırken diğer yandan da güvenliğinizi sağlar. Bina yönetim sistemlerini sıralayacak olursak;

  • Güvenlik Sistemleri
  • Kartlı Geçiş Sistemi
  • Otomatik Aydınlatma Sistemleri
  • Akıllı Diyafon Sistemleri
  • Bina Kontrol Cihazları

gibi bir liste oluşturabiliriz. Buradaki sistemleri açıklayacak olursak;

Güvenlik Sistemleri: Binanın güvenlik kamerası, yangın sistemi gibi binanın güvenliğini ele alan sistemlerdir.

Kartlı Geçiş Sistemi: Kartlı geçiş, binaya girip çıkanın kontrol edilebildiği bir sistemdir. Kartı olmayan giremez. Bu nedenle bir binada olması gereken bir sistem olarak gösterilebilir.

Otomatik Aydınlatma Sistemleri: Aydınlatma sistemleri, sensörler ile çalışır ve sensör birini algıladığı takdirde devreyi tamamlayarak aydınlatma sistemini devreye sokacaktır.

Akıllı Diyafon Sistemleri: Akıllı diyafon sistemleri ile tanımadığınız kimseyi eve almazsınız. Diyafon sistemlerinin birçoğunda görüntülü sistem vardır. Bu görüntülü sistemler ile o anda kapınızı çalan kimse görebilir ve istemezseniz açmazsınız. Bu nedenle akıllı diyafon sistemleri bir güvenlik sistemi olarak da görülebilir. Son dönemde akıllı diyafon sistemleri kullanımı oldukça artmıştır.

Bina Kontrol Sistemleri: Bina kontrol sistemlerinde bina içerisinde yer alan tüm teknolojileri tek bir servis üzerinden yönetebilirsiniz. Binanın ısısını ayarlanabilir, ışıkları ne zaman yanıp kapanacağını bildirebilirsiniz. Zamandan tasarrufun yanı sıra enerji verimliliği üzerine de önemli bir sistemdir. Bu nedenle kullanımı önemlidir.

Bina yönetim sistemlerini akıllı ev sistemleri ile karıştırmamak gerekir. İkisi birbirine benzese de aslında farklıdır. Birisi bütün binayı yönetirken diğeri de tek bir daireyi kapsamaktadır.Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …