Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?

Merhaba Fakir Yazar okurları;

Kızlar karmaşıktır ve herkeste olduğu gibi her kız farklıdır ve farklı davranacaklardır. Bir kızın sizinle ilgilenip ilgilenmediğini anlamaya çalışıyorsanız, bazı işaretlere dikkat etmeniz gerekir. Seninle konuşmaya çalıştığında açık işaretlere dikkat etmek için zaman ayırın ve sonra cesur olun ve sizi sevip sevmediğini öğrenmek için onunla konuşmaya başlayın.

 1.İşaretleri Okuyun

Dikkat edeceğiniz en önemli şeylerden birisi, bir kız sizinle ilgileniyorsa sizi meraklandırıyordur. Peki kız, kasıtlı olarak mı ilgileniyor? Bir kız sana ilgi duyabilir, eğer kişisel sorular sorarsa, seni ve hayatını önemsediğini ve seni daha fazla tanımak istediğini gösterir. Ama bunu sadece güler yüzlü bir kızla karıştırmayın. Bazı kızlar, insanlarla sohbet başlatmada gerçekten iyi olabilirler veya küçük bir konuşma becerisine sahip olabilirler. Bir kız sizi tanımaya zaman ayırarak vakit harcıyor, hobileriniz ve ilgi alanlarınız hakkında bilgi ediniyorsa onun da zamanla aynı şeylerle ilgilendiğini görebilirsiniz. Böylece ikinizde de ortak noktalar olur. Böylece o kızı daha ilgi çekici bulabilirsiniz.

İşaretleri Okuyun
İşaretleri Okuyun

2. Kıza Karşı Savunmasız Kalmamaya Dikkat Edin

Bir kız sizi tanımak için yollar ararken sizi daha savunmasız hale getirebilir. Bir kızın sizi sevip sevmediğinden emin değilseniz ona biraz kişisel sorular sorun. Kız rahatsız oluyorsa ya da şaşkına dönüyorsa büyük ihtimal sizinle ilgilenmiyordur. Fakat açılmaya ve sana herkese söylemeyeceği şeyleri söylemeye istekli görünüyorsa  o da seninle ilgileniyordur. Kızlar karmaşık olabilir ve onları anlamak için mükemmel bir formül yoktur. Sırf sana açıldı diye de kesin olarak senden hoşlanıyor diye bir şey yoktur. Ya da sırf sessiz diye senden hoşlanmıyor diye bir şey söylenemez. Kızlara karşı sabırlı olun ve birbirinizin aynı olabileceğinizi düşünüyorsanız ona karşı savunmasız olun ve onun da savunmasız olup olmadığına dikkat edin.

3. İpuçları Arayın

Kızlar sık ​​sık ilgilendikleri kişilere ipucu vermeyi sever, böylece bir hareket yapacak ilk kişi olmak zorunda kalmazlar. İpuçları zor olabilir. Bir kız, belli bir filmi görmek istediğini ancak kimsenin onunla birlikte gitmek istemediğini söylerse, onunla gitmek istediğini ima ediyor olabilir ya da sadece bir gerçeği söylüyor olabilir. Bu durumda cesur olup kızın gerçekten ne istediğini kendisine sormalısınız. Bir kıza ipucu bırakmanın bir başka yolu, bir konuda yardıma ihtiyacı olup olmadığını teklif etmenizden geçer. Yardıma ihtiyacı olmasa bile, yardımınızı sunarak bir şey kaybetmezsiniz.

4. Arkadaşlarıyla Nasıl İletişime Girdiğine Dikkat Edin

Bir kız sizinle ilgileniyor ve arkadaşlarına da sizi sevdiğini söylüyorsa, kızın arkadaşlarına yaklaştığınızda hepsinden bir tepki göreceksinizdir. Bazı kızlar, duygularını gizleyen arkadaşlara sahipken, bazıları da kıkırdayan veya onlara yaklaştığınızda tuhaf davranmaya başlayan arkadaşlarla çevrilidir. Yaklaştığınız bir kızdaki davranış değişikliği, sizi sevdiğini göstermek için yararlı bir işaret olabilir.

Arkadaşlarıyla Nasıl İletişime Geçiyor
Arkadaşlarıyla Nasıl İletişime Geçiyor

5. Gruptaki Hareketlerine Dikkat Edin

İkiniz aynı organizasyonda bulunuyorsanız veya aynı arkadaş grubuna sahipseniz, grupta nasıl zaman geçirdiğine dikkat edin. Bütün zaman boyunca belirli bir arkadaş grubuyla vakit geçiriyor mu, gruptan gruba atlıyor mu yoksa zamanının çoğunu sizinle mi geçiriyor? Bir grup insanın bulunduğu bir odada oturuyorsanız ve kız da odanın karşısındaysa, onunla göz teması kurmayı deneyin. Kendisinin zaten size baktığını fark edebilir ya da sizi gördüğünüzde utanarak gülümseyebilir veya sizi görmekten mutlu olduğunu gösterebilir. Onunla göz teması kurduğunuzda yüzünde çıkan ifadeyi izleyin. Senden hoşlandığının bir işareti olabilir.

6. Sosyal Medyaya Bakın

Bazı kızlar sosyal medyayı başkalarına hayatlarında neler olduğunu göstermek için bir çıkış noktası olarak kullanırlar; bu nedenle o kızın hayatının büyük bir parçasıysanız, onun size mesaj vermek için paylaştığı birkaç resim olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca paylaştığınız resim ve durumlarınızı da beğenerek size işaret yolluyor olabilir.

7. Aşırı Analiz Etme

İlişkiler ve insanlar karmaşıktır. Çünkü sizden gerçekten hoşlanan bir kızla tanışabilirsiniz ama bu kızın sizden hoşlandığına dair hiçbir işaret olmayabilir. Sabırlı olun, onu tanımanın zamanı geldiğinde, işaretleri anlamaya çalışmak yerine, onunla yüz yüze bir konuşma yapın.

8. Flört İçin Dikkat Edin

Bir kızın senden hoşlandığını söylemesinin en yaygın yollarından biri de sizinle flört etmesidir. Bir kız, çevrenizdeyken çok güldüğünde, omzuna dokunmak ya da sarılmak gibi fiziksel dokunuş başlatırsa, ya da sizinle eğlenceli bir şekilde tartışırsa sizinle ilgileniyor olabilir. Her kız farklı olduğundan, flört etmek her zaman bir kızın ilgisini çektiği anlamına gelmez, ancak sizi potansiyel sevgili olarak görüp görmediğini bilmek iyi bir başlangıç ​​işaretidir. Bazı kızlar flört etmeyi eğlenceli bulabilirken bazıları da reddedilme korkusu yüzünden hiç flört etmemektedir.

9. Vücut Diline Dikkat Edin

Beden dili, bir durumu hissetmek ve bir kızın sizinle ilgilenip ilgilenmediğini anlamanın harika bir yoludur. Bir kızla beraberken sizinle göz teması kurmuyorsa ilgilenmediğinin bir işareti olabilir. Ama sizinle göz teması kurup konuştuğunuzda size yakınlaşıyorsa ve size nazikçe gülümsüyorsa sizden hoşlanıyor olma ihtimali yüksektir.

Vücut Diline Dikkat Edin
Vücut Diline Dikkat Edin

10. Görünümüne Dikkat Edin

Bir kız sizi etkilemeye çalışıyorsa, kıyafet, saç veya makyajına ​​daha fazla zaman harcayabilir. Onu fark etmenizi ve onun çekici olduğunu düşünmenizi istiyordur. İlgilendiğini düşündüğün kız daima güzel görünüyorsa, bunu söylemek zor olabilir. Durum buysa, farklı bir şey yapıp yapmadığına dikkat etmeye devam edin. Saç rengini değiştirip değiştirmediğine, yeni bir giyim tarzı denediğine ya da yeni bir parfüm kullanıp kullanmadığına dikkat edin.

11. Onu Anlamaya Çaba Gösterin

Bir kız sizi daha iyi tanımaya çalışabilir, çünkü o sizi seviyordur, onun duygularını ve niyetlerini anlamanın harika bir yolu kendisini daha iyi tanımaktır. Onunla vakit geçirirken ve onunla konuşurken, hayatıyla ilgili sorular sorun ve sizinle ve nasıl ilgili olduğunu dikkat edin. Bu, ikiniz arasında bir şeylerin olup bittiğinden nispeten emin olduğunuzda, ilişkiniz hakkında konuşmaya başlayabileceğiniz adımdır.

12. Sizinle Zaman Geçirmesini İsteyin

Bir kızın sizinle ilgilenip ilgilenmediğinden emin değilseniz, bunu anlamanın en iyi yolu sizinle zaman geçirmesini istemektir. Biriyle ilgilenen bir kız kesinlikle buna evet diyecektir. Aynı ortamdayken gece boyunca onu gözlemleyip, sizi sadece bir arkadaş gibi görüp görmediğini ya da bundan daha fazlası olarak mı gördüğünü araştırın.

Beraber Zaman Geçirin
Beraber Zaman Geçirin

13. Arkadaşlarınızdan Ya Da Başkalarından Bilgi Edinin

Bir kızın senden hoşlanıp hoşlanmadığına dair tüm işaretleri araştırdığın halde hala hoşlandığından emin değilsen arkadaşlarınla ve çevrenle konuşma vaktin gelmiştir. İlişkisi olan diğer insanlarla konuşun ve onlardan, kendilerinden hoşlanıldığını nasıl anladıklarını sorun.

14. Onunla Flört Etmeye Başlayın

Bazı kızlar, kişinin kim olduğuna bakmaksızın flört ederler ancak bazıları da kendileriyle flört edilmedikçe flörtten uzak dururlar. Hoşlandığın kız utangaç ve belirsiz birisi gibi duruyorsa onunla flört etmeye çalış, nazikçe konuş, gülümse ve sarıl. Seninle ilgileniyorsa, o da flört edebilir ya da ilgilenmiyorsa flörtten uzak durabilir.

Flört Etmek
Flört Etmek

15. Cesaretini Topla ve Sor

Eğer bir kızı sevmiyorsan ve zamanla ilişkiyi ilerletmeyi planlamıyorsan o kıza seni sevip sevmediğini sormayın. Çünkü bunu öğrenmen için bir neden yoktur. Ama onu seviyorsan ve ilişkinin farklı bir yola girmesini istiyorsan sevdiğinizi söylemek onu mutlu edecektir.

Bi zahmet artık sor yani…

Benden size bir fakir yazar tavsiyesi dobra olun açık açık konuşun. Olumsuz cevap alırsanızda üzülmeyin kaybedeceğiniz ne var ki? Mesajdır, watsappdır, araya arkadaş sokup ona söyletmek vesaire şeylerle uğraşmayın.

Direk kendiniz gidin görüşün ve hislerinizi açın.

Saygılar.

Fakir Yazar ve Kürşat.Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?” için 15 yorum

 • 15 Haziran 2018 08:07 Önemsiz Cevapla

  Ben 8 senedir bir kızdan hoşlanıyorum son bir kaç senedir o da çok belirti gösterdi ama şimdi çok az belirti gösteriyor bu yıl çıkma teklifi ettim ama daha kötü oldu ve ondan hoşlanmıyorum havası verdi ve kız benden o zamandan sonra samimiyetsizleşmeye başladı hala WhatsApp dan fln konuşuyoruz ama bazen erken kesiyor kişisel sorular sorduğumda genelde cevap veriyor ama bazen sanane fln diyerek geçiştiriyor ve kendi fobilerine benzer şeylere itiyor beni ve onla ilişki(homoseksüel fln) tartışma biliyorum ve son olarak sınıfta arkadaşları fln onu benim üzerime ittiğinde kızıyor diğer erkeklere öyle yapmıyor sınıfta onla ilgili gizli birşey yapıldığında ona söylüyorum.

  • Kürşat

   15 Haziran 2018 09:48 Kürşat Cevapla

   Biraz da kovalayan yerine kaçan kişi olmayı denesen. Ve ayrıca gerçekten sana değer vermeyen birisi için zaman harcamaya ve üzülmeye değmez bu hayat.

 • 26 Haziran 2018 17:15 Serce Cevapla

  Hoşlandığım kişi yüz yüzeyken gözlerimin içine bakıyor, sürekli temas kuruyor, yani açıkcası benden hoşlandığını hissediyorum ancak bana hiç yazmıyor.. yani mesaj felan atmıyor aramıyor bir tek buluşacağımız günü ayarlayınca konuşuyor ve bende beni istemediğini düşünüyorum sizce ne olabilir?

  • Kürşat

   26 Haziran 2018 17:17 Kürşat Cevapla

   Belki emin olamıyordur senin de ondan hoşlandığından ve reddedilme korkusu yaşıyordur. Siz ilk adımı atmayı deneseniz belki de sorun çözülür.

   • 26 Haziran 2018 17:21 Serce Cevapla

    Ama bir kız her zaman ilk adımı erkekten bekler.. benim ilk adımı yapmam onu daha çok uzaklaştırısa?

    • Kürşat

     26 Haziran 2018 17:28 Kürşat Cevapla

     İlk adımdan kastım çıkma teklif etmen değil tabii ki. Sadece ondan hoşlandığını söylemen. Böylece onun da senden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenebilirsin ve kafa karışıklığından kurtulabilirsin.

 • 5 Ağustos 2018 10:16 Emirhan Cevapla

  Bizim karşı apartmanda bir tane kız var hep bana soru soruyor kaç yaşındasın,kaç kardeşsiniz vb. BANA DİYOR TATLI bela bende kızı seviyerum napacağımı bilmiyorum LÜTFEN YARDIM EDİN

  • 5 Ağustos 2018 10:53 Fakir Cevapla

   Seninle muhabbet kurmak için sorular soruyor. Bu da sana karşı ilgisinin olduğunu gösterir. Sende onunla ilgili sorular sor hatta ileri aşamada bir görüşme teklif edip bir kafeterya da oturup konuşabilirsiniz birbirinizi daha iyi taniyabilirsiniz.

 • 25 Ağustos 2018 20:16 İsimyok Cevapla

  ya yardım edin kıza sınıftan biri seni seviyorum dedi reddetti ve kız değil ama arkadaşları bu konuda onunla çok dalga geçiyor biz aslında kankayız (en azındna ona göre) ancak 3 lü olarak yani ben kız bide erkek bir arkadaş öbür arkadaşdansa daha çok benimle ilgileniyor en ufak birşeyde sarılmak istiyor liseye geçicem bu sene baloda benle dans et fln dedi mesaj fln atmıyo aramıyo kız çok güzel okulda 5-6 kişi var seven
  bende sonum o çocuk gibi olur diye korktuğumdan cesaret edemiyorum

  • 26 Ağustos 2018 00:30 Fakir Cevapla

   hmm sanırım platonik bir sevgiye sahipsin. Öncelikle ortaokul ve lise yıllarında bu tarz durumlar yaşanır. Genelde geçicidir, daimi değildir. Ama önerim sende diğer arkadaşın yaptığı gibi herkesin önünde teklif etme 🙂 Yalnız gördüğünde git konuş duygularını aç. Sana kanka gözü ile bakıyor ise bunu sana sık sık belirtiyor ise hiç açma bu konuyu senden daha da soğuyabilir. Karar senin.

 • 25 Ağustos 2018 23:57 yaprak Cevapla

  çok teşekürler harika bir yazı…

 • 21 Şubat 2020 20:45 Emirhan Cevapla

  benimde hoşlandıgım kız var bana saclarıyla onuyor okulda aynı sınıftayız ben sıramda oturuyorum karşıma gecmış camın orda saclarını duzletıyor ve bana bakıyor yasımadan bazen benle iligleniyo bazen bişey anlatıyorum ona ilignc geliyo arkadaşları bana bakyorlar kız yanımda cok guluyo ve sıramın yanında oturuyorum oda pencerın yanında bana kariferin yanında oturuyo bana yakın oturuyo bazen kız bana bakarak yuzume guluyo sizce benden hoşlanıuyomu

 • 7 Temmuz 2020 15:54 MAHMUT Cevapla

  BEN Bİ KIZDAN HOŞLANIYORUM AMA HER ZAMAN ARKADAS ORTAMINDA DENK GELİYORUZ BAŞKA ZAMAN DENK GELEMİYORUZ OYUN FELAN OYNUYORUZ GEÇ SAATLERE KADAR EĞLENCELİ GEÇİYOR GÜZEL VAKİT GEÇİRİYORUZ VE NORMALDE DE İYİ BİRİSİ SAMİMİ BU YÜZDEN ÇOK ZOR BENDEN HOSLANIP HOSLANMADIĞINI ANLAMAK BANA BU KONUDA YARDIMCI OLUN NE YAPMALIYIM

 • 17 Temmuz 2020 23:05 Furkan Cevapla

  bitane kız var kızdan hoşlanıyorum galiba,kuzenim benim yanımda sordu hoslandıgniz biri varmı diye kızda ben cevap vermek istemiyorum dedi.Kızın sevgilisi yok numarasını aldım watsaptan konuşuyoruz.birbirimizin sevdiği veya sevmediği şeyleri sorduk benim dediğim şeylere katılıyo benim izlediğim diziyi izlememiş ama izlicem dedi kardeşin tatlı dedi bende abisine çekmiş dedim oda ayn tatlısın dedi.konusmanın sonunda moralim bozuktu ama şimdi iyiyim dedi. sizce kız benden hoşlanıyor mu?
  lütfen cevap verin

 • 19 Eylül 2022 13:49 Murat Cevapla

  Ben bi kızla tanıştım sevdim diğer kız lar gibi değil ama sevgilim var ama yok gibiydi ben sevmiyordum biraz oynamayı seven bi erkeğim kız sevgilim oldunu biliyor bende hayatıma böyle bi kız gelmez diye hoşlandık bi kaç cümleyle açıkladım oda dedi senin sevgilin var dedi nediyosun sen dedi bende yok karışık dedim git yüzünü yika bi dedi kendine gel dedi görüşürüz dedi fazla güneşe çıkma dedi seni çarpıyor dedi ne anlamam lazım bundan

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …