Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!

Merhaba Fakir Yazar Okurları bitcoin kripto para hakkında bilgiler;

Başta bitcoin olmak üzere birçok kripto (sanal) para var ve her gün değer kazanmaya, rekor kırmaya ve yatırımcılarına para kazandırmaya devam ediyorlar. Milyonlarca kişi yıllardır bu kripto paralara balon yakıştırması yapıyor ama geleceğin para birimi olarak bu kripto paraları görmemiz yanlış olmaz. Her ne kadar ara ara düşüşler yaşansa da bu alışık olmadığımız bir pazar, gün geçtikçe daha da büyümeye ve daha çok yatırımcı çekmeye devam ediyor.

Bitcoin’in şu anki değeri 15 bin dolar. Bitcoin 2009 yılında ortaya çıktı ve 21 milyon adet bitcoin sınırı var. Eğer bu konu hakkında çok fazla bilginiz yoksa ve yine de denemek istiyorsanız yazımıza göz atmanız iyi olacaktır.

Nasıl Bitcoin Alabilirim?

Eğer bitcoin ya da diğer kripto paralardan birini alma konusunda kararlıysanız öncelikle Coinbase ve Blockchain gibi sitelerden birine üye olmalısınız. Bu sitelerden kripto para satın almak için kredi kartı veya banka kartınızı kullanabilirsiniz. Tam bir bitcoin almak zorunda da değilsiniz. Yatırdığınız paranın miktarına göre küçük bir yüzde de alabilirsiniz. Yani yatırdığınız para 0.00099 gibi bir bitcoine de denk gelebilir. Alım işlemini yaptıktan sonra onay verilirse artık bitcoin sahibi bir kişi olursunuz. Ayrıca satın aldığınız gibi bu siteler üzerinden bitcoin satışı da yapabilirsiniz. Ayrıca bu siteleri araya katmayıp başka siteler üzerinden doğrudan bitcoin sahibi birinden de alım yapabilirsiniz. Böylece daha az işlem ücreti ödersiniz. Ama bu süreç çok risklidir. Bitcoin almanın başka bir yolu da Bitcoin Atm’lerini kullanmaktır. Ülkemizde de bulunan bu atmlere para yatırarak bitcoin alabilirsiniz. Son olarak da BTCTurk sitesinden bitcoin ve etherium satın alabilirsiniz.

Bitcoin Satın Almanın Birçok Yöntemi Var
Bitcoin Satın Almanın Birçok Yöntemi Var

Bitcoin Satın Almak Ne Kadar Güvenli?

Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinden birine yatırım yapmak istiyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Çünkü yükseldikleri gibi çok hızlı bir şekilde de düşüş yaşayabilirler. Ayrıca yatırımcılar, hacker ve diğer suçlular tarafından çok sık hedef alınmaktadırlar. Ayrıca satarken de alırken de bunu güvenli bir site üzerinden yapın.

Diğer Kripto Paralar Nelerdir?

Ripple, Etherium, Cardano ve Iota, Bitcoin’den sonra en çok kullanılan kripto paralardır.

Ayrıca bunların yanında birçok ülke de kendi kripto parasını çıkarmanın peşindedir. Bu kripto paralar, euro, dolar, sterlin veya lira gibi basılamazlar. Bilgisayarların yardımıyla insanlar tarafından üretilirler. Kısacası bu işleme mining yani madencilik denir. Bilgisayarlar, 64 haneli bir matematik problemini çözmeye çalışır ve çözdüğünde de bu kripto parayı kazanırsın.

Son zamanlarda birçok büyük şirket ve banka da başta bitcoin ve ripple olmak üzere bu kripto paraları kullanmaya başlayacağını açıkladıklar. Çünkü bu kripto paralar, neredeyse dünyadaki diğer tüm para birimlerine 3-4 saniye içinde aktarılabiliyor. Hatta Estonya, Hindistan ve Rusya da kendi kripto paralarını üretmeye hazırlanıyorlar.

Kripto Paralar
Kripto Paralar

Bitcoin ilk çıktığı zamanlar fazla ilgi görmedi ancak bu duruma geleceği nereden biline bilirdi ki? İlk başlayanlar güzel paralar kazandı ancak sonradan başlasanız da iyi bir takip, doğru kararlar ve yatırımlar ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

Saygılar.
Kürşat.Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!” için 7 yorum

 • 9 Ocak 2018 11:27 Mücahit Doğan Cevapla

  Bitcoin’i yıllar önce aslında zihnimize sokmuşlar. Biraz araştırırsanız yıllar önceki dergi, gazetelerde bu haber verilmiş ama kimse anlam verememiş. Dünyada çok ses getirdi ve sanırım bizimkilerdr bunun yerli versiyonunu çıkarmışlar. Gün geçtikçe bakalım daha neler göreceğiz 🙂

 • 9 Ocak 2018 20:46 sezer Cevapla

  Bitcoin hakkında ayrıntılı bir şekilde anlatım yapmıssınız teşekkürler bilgi tazelemiş oldum sizlere iyi çalışmalar dilerim.

 • 12 Ocak 2018 14:57 Cevdet Sümer Cevapla

  İnanın bende bu konuyu detaylı şekilde araştırdım fakat hiç güven vermedi bana yatırım amaçlı olarak. Hiç bir devlet desteklemiyor arkasında bir şey yok ve insanlar sürekli yatırım yaparak şişiriyor başka bir şey değil sonra o balon birden patlayacak.

  • Kürşat

   12 Ocak 2018 15:39 Kürşat Cevapla

   Balon patlayacak lafı ilk çıktığı gün 100 dolar yatırsaydın bu işe şimdi paraya para demiyordun. Bence gelecek bu yönde şekillenecek

 • 16 Ocak 2018 20:50 Enes Talha Cevapla

  Dolandırıcı kuponcuların yerini dolandırıcı bitcoinciler tutacak diye korkuyorum. Umarım korkulan başa gelmez 🙂 Bitcoin işi zengin işidir. Asgari ücret ile geçinen biri Bitcoin alıp zengin olamaz. Varsa böyle hayali olan, şimdiden vazçeçsin 🙂

 • 23 Ocak 2018 21:29 Onur Cevapla

  Aslında kripto para işi benim işim lakin bugüne kadar hiç girmedim. İşin aslı beceremedim almayı. Diğer taraftan da yatırım yapacak para da olmayınca durum bu.

  Şunu söylemeliyim. Bitcoin bir balon ve birileri bu balonu sürekli üflüyor. Bir yerde hava kapasitesi dolacak ve patlayacak. Aman dikkat..

  • 23 Ocak 2018 21:31 Fakir Cevapla

   Düşmeye başladı her gün biraz daha düşüyor bir çok kişi 2018 de 100 bin i bulacağını diyordu tam tersi oluyor 🙂

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …