Bunları da Okuyabilirsiniz
Sırt Ağrısı ve Nedenleri
E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar
Yapay Zeka Robotlar’da Nasıl İşlemektedir?
Kişisel Blog Kavramı Fakirden Eleştiriler!
Telefonun Gerçek Mucidi: Meucci!
Taboo – İlk Sezonu İzledim
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!

Bitcoin
Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Kürşat
Yazı Tarihi
09.01.18
Yorum
7 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları bitcoin kripto para hakkında bilgiler;

Başta bitcoin olmak üzere birçok kripto (sanal) para var ve her gün değer kazanmaya, rekor kırmaya ve yatırımcılarına para kazandırmaya devam ediyorlar. Milyonlarca kişi yıllardır bu kripto paralara balon yakıştırması yapıyor ama geleceğin para birimi olarak bu kripto paraları görmemiz yanlış olmaz. Her ne kadar ara ara düşüşler yaşansa da bu alışık olmadığımız bir pazar, gün geçtikçe daha da büyümeye ve daha çok yatırımcı çekmeye devam ediyor.

Bitcoin’in şu anki değeri 15 bin dolar. Bitcoin 2009 yılında ortaya çıktı ve 21 milyon adet bitcoin sınırı var. Eğer bu konu hakkında çok fazla bilginiz yoksa ve yine de denemek istiyorsanız yazımıza göz atmanız iyi olacaktır.

Nasıl Bitcoin Alabilirim?

Eğer bitcoin ya da diğer kripto paralardan birini alma konusunda kararlıysanız öncelikle Coinbase ve Blockchain gibi sitelerden birine üye olmalısınız. Bu sitelerden kripto para satın almak için kredi kartı veya banka kartınızı kullanabilirsiniz. Tam bir bitcoin almak zorunda da değilsiniz. Yatırdığınız paranın miktarına göre küçük bir yüzde de alabilirsiniz. Yani yatırdığınız para 0.00099 gibi bir bitcoine de denk gelebilir. Alım işlemini yaptıktan sonra onay verilirse artık bitcoin sahibi bir kişi olursunuz. Ayrıca satın aldığınız gibi bu siteler üzerinden bitcoin satışı da yapabilirsiniz. Ayrıca bu siteleri araya katmayıp başka siteler üzerinden doğrudan bitcoin sahibi birinden de alım yapabilirsiniz. Böylece daha az işlem ücreti ödersiniz. Ama bu süreç çok risklidir. Bitcoin almanın başka bir yolu da Bitcoin Atm’lerini kullanmaktır. Ülkemizde de bulunan bu atmlere para yatırarak bitcoin alabilirsiniz. Son olarak da BTCTurk sitesinden bitcoin ve etherium satın alabilirsiniz.

Bitcoin Satın Almanın Birçok Yöntemi Var

Bitcoin Satın Almanın Birçok Yöntemi Var

Bitcoin Satın Almak Ne Kadar Güvenli?

Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinden birine yatırım yapmak istiyorsanız çok dikkatli olmalısınız. Çünkü yükseldikleri gibi çok hızlı bir şekilde de düşüş yaşayabilirler. Ayrıca yatırımcılar, hacker ve diğer suçlular tarafından çok sık hedef alınmaktadırlar. Ayrıca satarken de alırken de bunu güvenli bir site üzerinden yapın.

Diğer Kripto Paralar Nelerdir?

Ripple, Etherium, Cardano ve Iota, Bitcoin’den sonra en çok kullanılan kripto paralardır.

Ayrıca bunların yanında birçok ülke de kendi kripto parasını çıkarmanın peşindedir. Bu kripto paralar, euro, dolar, sterlin veya lira gibi basılamazlar. Bilgisayarların yardımıyla insanlar tarafından üretilirler. Kısacası bu işleme mining yani madencilik denir. Bilgisayarlar, 64 haneli bir matematik problemini çözmeye çalışır ve çözdüğünde de bu kripto parayı kazanırsın.

Son zamanlarda birçok büyük şirket ve banka da başta bitcoin ve ripple olmak üzere bu kripto paraları kullanmaya başlayacağını açıkladıklar. Çünkü bu kripto paralar, neredeyse dünyadaki diğer tüm para birimlerine 3-4 saniye içinde aktarılabiliyor. Hatta Estonya, Hindistan ve Rusya da kendi kripto paralarını üretmeye hazırlanıyorlar.

Kripto Paralar

Kripto Paralar

Bitcoin ilk çıktığı zamanlar fazla ilgi görmedi ancak bu duruma geleceği nereden biline bilirdi ki? İlk başlayanlar güzel paralar kazandı ancak sonradan başlasanız da iyi bir takip, doğru kararlar ve yatırımlar ile güzel paralar kazanabilirsiniz.

Saygılar.
Kürşat.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Oyun Dünyasının Kadın Twitch Yayıncıları
Sonraki Konu
Farklı Dinlerde Ölüm ve Ölümden Sonraki Yaşam
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın