Bunları da Okuyabilirsiniz
Hepimiz Uzaylıyız… Şaka Değil!
İçerik Üretmek İçin Yalan Sıkmak
Sosyal Medya Anlık Fotoğraf Paylaşma Yayın Yapma Hastalığı
Yararlı mı? Zararlı mı? Tuz Kullanımı
Mikro Terazi Nedir? Mikro Terazi Özellikleri Nelerdir?
Fakir Yazar Açıldı!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Bob Ross’ un Mutlu Resimleri Twitch.tv’de

Bob Ross
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
11.01.17
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bu yazımda 90 lı yıllarda çocukluğunu yaşayan arkadaşların Trt 2 ekranlarından çok iyi tanıdığı Bob Ross hakkında  yazacağım.

Her gün Trt 2 kanalında programın başlama saatini beklerdim, saati gelince ne olursa olsun Bob Ross ‘un Türkçe Dublaj’a çevirilen “Resim Sevinci” programını izlerdim. Bob resim yapar iken öyle bir anlatır dı ki kendimi tuvalin içindeki mutlu ağaçların, derelerin kenarında bulurdum.

Kim Bu Bob Ross?

Belki Yeni Nesil Bilmez Tanıtayım;

Amerika Birleşik Devletleri’nden ressam ve televizyoncu.Bob Ross, yarım saat içinde doğa resimleri yaptığı, uzun yıllar devam eden Resim Sevinci programıyla tanınmıştır.

Özgün adı “The Joy of Painting” olan bu program, Türkiye’de de TRT 2’de yayımlanmıştır.

Ressam, yakalandığı lenf bezi kanseri nedeniyle, 1995’te hayatını kaybetmiştir. Hazırladığı televizyon programları hâlâ dünya genelinde yayımlanmaktadır.

Kendi Resim Becerim

Bob Ross’un programlarını izledikten sonra hep bir gaza gelmişimdir, kendimi geliştirmeye çok uğraştım ancak çizme konusunda harika performanslar ortaya çıkartırdım boyama olayına gelince berbat bir hal alırdı 🙁 Okul sergilerinde bir çok kara kalem çalışmam sergilenmiştir. Baya bir iyi çizimlerim olduğunu söyleyebilirim, kendimi çizim konusunda iyi geliştirdim ama boyama konusunda hayal kırıklığıydı… 🙁 Eğer bir gün emekli olursam (ölmeden) Tuval ve boyalar ile ortaya güzel şeyler çıkarmak isterim.

Bob Ross’un Twitch.Tv Kanalı’nı Takip Edin

Bob Ross’un programlarını günün büyük bir kısmında yayınlayan bir twitch.tv kanalı açıldı, gayet de ilgi görüyor. Kanal’ın adı “BobRoss” Twitch.tv de “Creative” kategorisinde yayınlanmaktadır.

Anlatım Dili Türkçe Dublaj değil, orjinal dili olan ingilizcedir.

BobRoss Twitch.tv Kanalı: https://www.twitch.tv/bobross
Twitch.tv ye üye olduktan sonra kanalı takip edebilirsiniz.

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Beni Gülmekten Yerlere Yatıran Askerlik Anısı
Sonraki Konu
Sağlık için Muhteşem 3’lü Zencefil, Rezene ve Ihlamur
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın