Bunları da Okuyabilirsiniz
Babama Yaptığım Şaka ve Babamın Kalkıp Oynaması
En Çok Tercih Edilen Fırsat Sayfaları
Ya Almanya Savaşı Kazansaydı?
Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümünü Chrome’da Test Edin
İnternet Dizileri Dönemi
Yapay Zeka Diye Bir Şey Varmış
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Bob Ross’ un Mutlu Resimleri Twitch.tv’de

Bob Ross
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
11.01.17
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bu yazımda 90 lı yıllarda çocukluğunu yaşayan arkadaşların Trt 2 ekranlarından çok iyi tanıdığı Bob Ross hakkında  yazacağım.

Her gün Trt 2 kanalında programın başlama saatini beklerdim, saati gelince ne olursa olsun Bob Ross ‘un Türkçe Dublaj’a çevirilen “Resim Sevinci” programını izlerdim. Bob resim yapar iken öyle bir anlatır dı ki kendimi tuvalin içindeki mutlu ağaçların, derelerin kenarında bulurdum.

Kim Bu Bob Ross?

Belki Yeni Nesil Bilmez Tanıtayım;

Amerika Birleşik Devletleri’nden ressam ve televizyoncu.Bob Ross, yarım saat içinde doğa resimleri yaptığı, uzun yıllar devam eden Resim Sevinci programıyla tanınmıştır.

Özgün adı “The Joy of Painting” olan bu program, Türkiye’de de TRT 2’de yayımlanmıştır.

Ressam, yakalandığı lenf bezi kanseri nedeniyle, 1995’te hayatını kaybetmiştir. Hazırladığı televizyon programları hâlâ dünya genelinde yayımlanmaktadır.

Kendi Resim Becerim

Bob Ross’un programlarını izledikten sonra hep bir gaza gelmişimdir, kendimi geliştirmeye çok uğraştım ancak çizme konusunda harika performanslar ortaya çıkartırdım boyama olayına gelince berbat bir hal alırdı 🙁 Okul sergilerinde bir çok kara kalem çalışmam sergilenmiştir. Baya bir iyi çizimlerim olduğunu söyleyebilirim, kendimi çizim konusunda iyi geliştirdim ama boyama konusunda hayal kırıklığıydı… 🙁 Eğer bir gün emekli olursam (ölmeden) Tuval ve boyalar ile ortaya güzel şeyler çıkarmak isterim.

Bob Ross’un Twitch.Tv Kanalı’nı Takip Edin

Bob Ross’un programlarını günün büyük bir kısmında yayınlayan bir twitch.tv kanalı açıldı, gayet de ilgi görüyor. Kanal’ın adı “BobRoss” Twitch.tv de “Creative” kategorisinde yayınlanmaktadır.

Anlatım Dili Türkçe Dublaj değil, orjinal dili olan ingilizcedir.

BobRoss Twitch.tv Kanalı: https://www.twitch.tv/bobross
Twitch.tv ye üye olduktan sonra kanalı takip edebilirsiniz.

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Beni Gülmekten Yerlere Yatıran Askerlik Anısı
Sonraki Konu
Sağlık için Muhteşem 3’lü Zencefil, Rezene ve Ihlamur
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 11 kişi cevap yazdı.
 1. Belki şuralarda bir makale vardır. Ve bu makala bizlere bazı efsaneleri hatırlatır.

 2. trt2 de ne çok izlerdik amcayı. kimse ressam olmadı sayesinde ancak gönlümüz rengarenk oldu

 3. Belki şurada bir ağaç vardır belki diyerek bizi kendine kaptırıp resimi sevdirmişti vay be

 4. Adamın normal hayatta saçlarının böyle olmadığı ve ciddi bir adam olduğunu okumuştum. Troll mü bilmiyorum ama eğer doğruysa adam bizi yıllarca iyi keklemiş demektir.

 5. Küçüklüğümün ressamı bob ross amca o resimleri nasıl yaptı hep düşünmüşümdür hala da düşünüyorum

 6. Adamın ne adını duydum ne namını.Eh,işte sende olmasan abi ben her şeye Fransız kalacağım.Twitch kullansam takip ederdim fakat,bırak twitch hesabını,twitchin ne olduğunu ilk burada duydum 🙂

  • Pardon Hangi Mağaradaydınız Acaba 😀 (Şaka yapıyorum) Olabilir ilgilenmeyebilirsiniz ancak azda olsa bilginiz olması iyi olur her konuda 🙂 Biraz Bilgi vereyim isterseniz; Twitch.Tv Bir çok bilgisayar oyununun canlı bir şekilde oyuncular tarafından kendi twitch.tv kanallarında oynanmasını sağlayan bir canlı yayın sistemi. Sadece oyun değil Kreatif Kategorisinde yani; oyun yazılımları, El becerileri, Photoshop ve grafik programları kullanımı, program kullanımları, biblo ve heykel yapımları ve her türlü sanatınızı sergileyebileceğiniz bir canlı yayın platformu. Yakın zamanda daha detaylı bir yazı yazacağım.

 7. enginkara

  küçük bir çocuk iken ekranın karşısına geçip bu adamın programını izlerdim hep ne günlerdi 🙂

 8. şu adam da olmasa biz küçüklüğümüz de çizgi filmden başka ne izlicektik 😀

 9. dogablogu

  Bob Ross çocukluğumun kaharamanlarındandı. Şimdi Twitch.tv sayesinde onun mutluluğunu paylaşıyoruz..