Bunları da Okuyabilirsiniz
Smart Parking – Akıllı Otopark Sistemi
Neden İnsanlar 8 Saatlik Döngüde Uyuyor?
Şehirlerde Kalmayan Yeşillik
Fakir Yazar’ın Çevre İle İletişimi
Kitap Okumanız İçin Nedenler
Gerçek Hayatta The Long Dark
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Bu Fotoğrafta Ne Görüyorsunuz?

Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
09.04.18
Yorum
0 yorum

Merhaba Arkadaşlar;

İnsan olarak düşünebiliyoruz, karar verebiliyoruz, sevebiliyoruz, sevinebiliyoruz ve hayal kırıklığına uğrayabiliyoruz. Yani bizlerin duyguları var değil mi? Hayır bu yaşadığımız kara parçasında tek düşünebilen duyguları olan varlık biz değiliz.

Yazının Devamını Okumadan Önce Fotoğrafta Ne Gördüğünüzü Yorum Olarak Yazar İseniz Sevinirim.

hayal kırıklığı

Bir köpeğin hayal kırıklığı

Fotoğrafı çeken arkadaşa teşekkür ederek izinsiz kullandığım için affını sığınıyorum. Görüpde isminizi belirtir iseniz fotoğraf şu kişiye aittir diye belirtirim.

Bir Heves İle Alınan ve Sahibinin Canı Sıkıldığında Atılan Dostlarımız

Gözlerini açar açmaz kendisini Petshop’da bulan kadersiz yavru köpekler. Hani şu öz çekimlerde kızların süslendiği fotoğraf çekilen köpeklerden bahsediyorum. Yavru iken çok tatlı olması büyüyünce o tatlılığının kalmaması da sokağa atılmalarının sebebi aslında. Fotoğraf çekmek için bir insan köpek alır mı? Evet ne yazık ki bunun için petshoplardan yeni doğmuş köpekleri alan insanlar var bu ülkede. Canı sıkıldığında sokağa atılan terk edilen köpekler bunlar. Biraz kendinizi koyun o canlıların yerine onlar çocuk gibidir. İlgi gördükçe size bağlanırlar ve sizden ilgi isterler. Onlar küserler, onlar sevinirler, üzülürler, onların duyguları var.

Terk edilmeyi hak etmiyorlar. Sadece sevgi istiyorlar. Kendine güvenmiyor isen bir heves ile gidip alma! Sokakta yaşamı bilmeyen senin yüzünden eve alışmış bu canlıları sokağa bırakma.

Sokağa Bırakılan Köpeklere Ne Oluyor?

Köpek barınakları sokaktaki köpekleri topluyor bir süre bakımını yapıp aşılarını vurup kulak damgası verip yine sokağa salıyorlar. Eğer gerçekten kendinize güveniyor iseniz bakarım diyor iseniz. İl yada ilçenizde bulunan köpek barınaklarına gidin ve oradaki köpeklerden sahiplenin gidip petshoplardan muazzam fiyatlara köpek almayın. Barınaklardan 1 tane köpeği hayata kazandırsanız ve bakımını sağlasanız dünyanın en büyük sevabını işlersiniz. Ev ortamında büyüyen ve sokağa salınan bir çok köpek dışarıya uyum sağlayamayıp ya araç altında kalıyor yada diğer köpekler tarafından hırpalanıyor ve ölüyor. Kısacası göz göre göre bir cana kıyıyorsunuz.

Köpek Almadan Ya da Sahiplenmeden Alacağınız Köpeğin Bakımının Nasıl Yapıldığını Öğrenin!

Köpek alırken bakımını nasıl yapacağını akıl edemeyen, tez canlı gibi gidip alman kurdu falan alan geri zekalıların hayvan biraz büyüyünce yaptığı eylemdir bu sokağa atma olayı genelde böyledir. İlk önce İnternet’den araştırın nasıl bakılır? Nasıl eğitim verilir? Aşıları veteriner kontrolü nasıl yaptırılır? Bunlar araştırılmadan alınan hayvanların genelde çoğu kendini sokakta buluyor. Bu köpeğin suçu mu? Hayır SİZİN!

Fotoğraftaki Retriever Cinsi Köpek

Retriever en duygusal ve sahibine en bağlı köpek cinslerinden biridir. Her köpek öyledir ancak bir retriever çok farklıdır. Köpeğin bakışındaki hayal kırıklığına bakın! Umudu kırılmış, terk edilmiş ve belkide şiddet görmüş kim bilebilir. Fotoğrafı ilk gördüğümde içimi parçaladı bu güzel canlının bakışları. Bir insan bu güzel canlıyı niye sokağa atar? Nasıl atar? İnsanlığımdan utandım. Yerin dibine girdim…

Evinize aldığınız köpeği çocuğunuz olarak görün ve ona ailenin bir ferdi gibi davranın.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
İyi Bir Erkek Arkadaş Nasıl Olunur?
Sonraki Konu
İnterneti Kullanarak Para Kazanabilirsiniz!
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın