Bunları da Okuyabilirsiniz
Haber’in Geçmişi ve Haber Sayfaları Hakkında Bilgiler
Bilgisayar Olmadan Nasıl Eğlenebilirsiniz?
Siz Hiç Bahis Oynadınız Mı?
Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar
Meteor Tehdidi
Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Dede Yadigarı Falcon Köstekli Saat

İsviçre yapımı köstekli saat
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
02.01.17
Yorum
17 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bu yazımda bana dedemden kalan köstekli saatten bahsedeceğim. Bu köstekli saat ona nereden geldi tam olarak bilmiyorum ancak saatin içinde yazı ile dedemin ismi yazıyor.

Babaanneme ve Amcama soruyorum “Bu Saat Dedeme nasıl geldi? Kim hediye etti?” diye onlarda bilmiyorlar. Bu saati dedemin sağlığı yerinde iken ondan istemiştim “Başka saatim yok oğlum bunu verirsem ben nasıl kalkacağım sabahları” diyerek vermemişti. Benim üzgün halim içinde kalmış ki, vefat etmeden önce bana bu saati verdi. Bu yüzden değeri bende büyük.

Saat’i kurduğumda halen çalışıyor tıkır tıkır tek sorun biraz yıllara yenik düşmüş, parlatılması gerekiyor. Tam olarak ne zaman üretildiğini bilmiyorum üzerinde de tarih vesaire bulamadım. Ancak ufak bir araştırma yaptım bu tür saatleri T.C.D.D “Falcon” adlı İsviçre markasına yaptırmış ve Tcdd ye verilmiş.

İsviçre Marka Falcon Köstekli Saatimin Fotoğrafları

Falcon Köstekli saat İsviçre Yapımı

Falcon Köstekli saat İsviçre Yapımı Önden Çekim

Falcon Köstekli saat

Falcon Köstekli saat İsviçre Yapımı Önden Uzak Çekim

Falcon Köstekli saat

Falcon Köstekli saat İsviçre Yapımı Arka kapak

Saatin Maddi değerinden çok Manevi değeri daha fazla bu yüzden Satılık Değildir. Çok zorda kalmadığım sürece satmayı düşünmüyorum. İlerleyen zamanlarda bakımını yaptırmayı düşünüyorum.  Yeni nesil artık kullanmıyor böyle saatleri bu yüzden günlük hayatta kullananı çok nadir görürsünüz yaşı büyük amcalar kullanıyor genelde, evin bir köşesinde hatıra olarak duracağından eminim… 🙂

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Fakir Yazar 2016 Yılında Neler Yaptı!
Sonraki Konu
Beklediğim Dizi Sherlock 4 Sezon Başladı.
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın