E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Öncelikle E3 konferansından biraz bahsedeyim. E3 Konferansı her yıl oyun yapımcılarının oyunlarını tanıttığı, oyun sevenlere sunduğu bir platform.

En çok oyun çıkaran ve ilgi gören oyun yapımcıları hangileri diye sorar iseniz; EA GamesXbox, Bethesda, Devolver Digital, Ubisoft, Playstation(Sony) ve Nintendo.

Ayrıca E3’de bireysel yapımcıların oyun tanıtımları da yapılmakta.

Bu Yazımda 2017 E3 Konferansında Diğerlerinden Bir tık öne çıkan oyunları sizlere sıra ile sunacağım.

God of War 

2016 E3 konferansında giriş bölümünü muhteşem bir orkestra ile paylaşmışlardı. God of War’ın 2017 konferansında ise oyunun ilerleyen safhaları ve oynanış mekaniği hakkında biraz daha bilgi edindik. Kesinlikle grafikler harika görünüyor. 2 yıldan beri sabırsızlıkla beklediğim oyunlardan ilki God of war. Sanırım 2018 Mart aylarında piyasaya sürülür.

Far Cry 5

Ubisoft’un en iyi oyunlarından biri Far Cry  serisi. Trailler’ın da izleyeceğiniz gibi müzikler, görseller ve aksiyon doruklarında. Üstelik artık solo takılmıyoruz ufak bir ekibimiz var. Ekibinde Nick Rye, Grace Armstrong ve köpeği Boomer. Herkesin aklında kalan soru şu köpek ile oynayabiliyor muyuz?

Assassin’s Creed Origins

Benim E3 konferansında en çok hayal kırıklığına uğradığım oyun diyebilirim Assasins Creeds Origin için. Grafikler hiç hoşuma gitmedi diğer yapılan eski Assasins Creed’lerin yanında sönük kalmış. Bilmiyorum belkide artık oyuncular hep aynı Assasins Creed mekaniklerinden sıkıldı. Tek farklı yanı kartalı Drone gibi kullanıp düşmanların yerlerini tespit etmek. Grafiklerinin iyileştirilmesi gerek baya bir değişiklik gerek. Eski Assasins Creed serilerinin hatırına koydum listeye.

Age of Empires Definitive Edition

Evet sonunda Microsoft Age of Empires oyuncu kitlesinin isteğini yerine getirdi. En çok tutulan AOE multiplayer sürümünün üstüne bir çok yenilik ekleyerek piyasaya sürecek. Bence harika olacak! Alacağım ilk oyunlardan bir tanesi. Microsoft tarafından yapımı gerçekleşen bir oyun olduğu için xbox ve pc sürümleri var. Age of Empires’da arkadaşlarım ile kıyasıya mücadele etmesini özledim.

Metro Exodus

Yapılan ilk oyununda grafiklerine ve oynanış tarzına hayran kalınan bir oyun Metro. İkinci serisinde de bu kaliteyi korumuş gibi görünüyor. O sahneler ne kadar gerçekçi öyle! Büyük bir kitle tarafından beklenen bir oyun. Kesinlikle oyun koleksiyonunuz da olması gerek.

Anthem

EA Games’in yeni oyunu Anthem. Grafik ve Görsel olarak en doyurucu oyunlardan birisiydi E3 konferansının. Oyun xbox için çıkacak ve bir çok kişi bu oyunu oynamak için can atacak. Uçma olayı ve silahları harika görünüyor. Umarım Trailler’ı kadar kaliteli bir oyundur.

Marvel’s Spider-Man

Yeni Spaydimiz! Oyun mekanikleri ve oynanış tarzı çok hoşuma gitti. Kesinlikle diğer serilerden daha iyi. Video da izlediğiniz gibi artık Spider-man etrafındaki nesneleri adamları etkisiz hale getirmek için kullanabiliyor. Hikaye olarak Marvel’in Defenders serisindeki kötü adamları etkisiz hale getirmeye uğraşacak. Trailler’da Wilson Fisk’i etkisiz hale getirdiğini izleyebilirsiniz. En çok ilgi görecek oyunlardan biri.

Days Gone

PS4’ün yeni oyunlarından biri. Konu olarak Dünya zombi istilasının son safhalarında. Herkes küçük koloniler halinde yaşamakta. Ve kimin dost kimin düşman olduğu belli değil. Oyunda en çok ilgimi çeken yer zombiler bildiğiniz deniz dalgası gibi geliyorlar üstünüze. Bu istilanın arasında kötü insanlarla uğraşmak gerçekten zor. Trailler’da en çok hoşuma giden motosiklet kullanma sahnesi diyebilirim. 🙂 Senaryosu için oynanır.

Call of Duty WW2 Multiplayer

Call of Duty olmadan hiç E3 olur mu? Multiplayer çoklu oyuncu özelliği ile gelecek Cal of Duty hayranları sabırla bekletiyor. Oyun Trailler ında izlediğiniz gibi hızlı bir savaş oyunu bizleri bekliyor. E3 2017’de yayınlanan tek savaş oyunu sanırım.

Mount & Blade II: Bannerlord

E3 konferansındaki tek gururumuz. Yapımcısı Türk olan ve Ülkemizde geliştirilen Mount & Blade’in yeni oyunu. Oyunun sevenleri yeni oyununun çıkması için bir çok kez yazı yazmışlardı. Sonunda 2 nci oyunu ile oyun sevenleri ile buluşacak. Hem savaşı yönetiyorsunuz hemde savaşıyorsunuz. Ordunuzu ya yükselteceksiniz yada askerleriniz yok olacak. Yıllar önce oynadığım ve hoşuma giden bir oyun. Uzun süredir beklenen oyunlar arasında.

E3 Konferansı Hakkında Genel Görüşüm

E3 konferansını baştan sona tamamını izledim. İzleyen kitlenin en çok hoşuna giden oyunlar tepkilere göre bunlardı. Bunların dışında Ori, Skull and Bones, ve Mario Rabbids de ilgi görenler arasındaydı. Genel olarak konferansa baktığımızda en iyi oyunlar geçen sene olduğu gibi bu senede Playstation ve Sony  tarafından üretildiğini söyleyebilirim. Diğerleri biraz daha sönük kaldı yanlarında.

Saygılar.
Fakir Yazar.E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar” için 5 yorum

 • 14 Haziran 2017 16:23 GameOfWar2017 Cevapla

  God of War ve Anthem gerçekten harika görünüyor çok beğendim bende sabırsızlıkla bekliyorum.

 • 14 Haziran 2017 19:34 Berk Kılıç Cevapla

  Şu Far Cry oyununu oynamak bir türlü nasip olmadı. Daha önce almıştım fakat kuramadım oyunu. Ee zaten Far Cry 5 oyununu da bizim bilgisayarlar kaldırmaz. Hal böyle olunca sanırım yine oynayamayacağız. Lakin Metro oyunu fragmanı çok hoşuma gitti. Merakla bekliyorum bakalım.

 • 16 Haziran 2017 04:15 SeeTake Cevapla

  Hocam oyunlar güzel ama benim pc çok eski. Anca internette sörf yapmama yarıyor. Ama counter-strike oynatıyor, o kadar da kötü değil 🙂 yeni bir bilgisayar alırsam (!) bahsettiğiniz oyunların birkaçını deneyeceğim.

  • 16 Haziran 2017 04:17 Fakir Cevapla

   Bu oyunların çoğu Ps4 ve xBox oyunları illaki pc almana gerek yok yani Ps4 daha ucuz 🙂

   • 16 Haziran 2017 04:20 SeeTake Cevapla

    Hocam aslında oyunlarla haşir neşir değilim. Onlardan alacağımı hiç sanmıyorum. Olur da yeni bir bilgisayar alırsam onda denerim demek istedim 😉

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar