Bunları da Okuyabilirsiniz
İşlemcim Neden Isınıyor? Cevaplar/Çözümler
Elon Musk ve Mars Yolculuğu
Yabancı Birinden Bir Kase Erişte
Organ Nakli Hayat Kurtarır!
Çarşı Pazar Filmini İzledim
Fakir Yazar Blog Sayfamız 1 Yaşında!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Elma Şekeri ile Hayal Kırıklığım

elma şekeri
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
30.12.16
Yorum
5 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Hiç Elma Şekeri yediniz mi? Yemeyen azdır sanırım… Belki yeni nesil yememiş olabilir artık elma şekerini yapan ve satan azaldı. Bu yazımda çocukluğumun elma şekeri ile yaşadığım hayal kırıklığını anlatacağım. Vaktiniz var ise zaman ayırıp okuyun.

Köyden Geldim Şehire

Yıl 1995 ya da 1996 yeni köyden geldiğimizi hatırlıyorum, 6 yaşlarındayım. Kiraladığımız köşe mahallesinde eski bir Müstakil ev camların bazıları çatlamış, tavanların akması nedeni ile yer yer kabarıklar oluşmuş, yerler tahtadan gece yatınca tahta kurusu sesleri ama çok güzel de bir bahçesi var. (10 yılım bu evde geçti. Ve o evi satın alamadım diye her zaman üzülüyorum).  Eve taşındık yerleştik. Babam, Anneme “Bu akşam iş çıkışı çocukları da alalım sahile deniz kenarına götürelim hem deniz görürler.” dedi. Evet ben 6 yaşına kadar deniz görmedim, görünce de aşık oldum. Deniz olmayan yerde yaşayamıyorum… 

Babam, Ablam ve Beni elimden tutup çekeleyerek götüren Annem çarşıya yürüyerek gittik. Sahilide gördüm. O zamanlar ufak bir kumsalı vardı daha sonra o kumsalı kapatıp taş döşediler. Kumsalda kum ile oynadığımı hatırlarım.

Dönerken parka da götürdüler beni oh ne güzel gündü 🙂

Park da biraz sallanıp kaydıktan sonra birde ne göreyim parkın dibinde duran ve bir sopada dizili yuvarlak kırmızı ışıl ışıl parlayan şekerler resmen ağzımın suyu aktı.

Hemen sordum;

Anne Annee o kırmızı şekerlerden bana alsana

Annem; “Elma şekeri mi?

Öne doğru kafa salladım. Pek “Evet” kelimesini kullanmazdım köy çocuğuyum 🙂

Neyse Babam o zamanın parası ile “10 bin Lira” mıydı, yada “25 bin lira” mıydı. Hatırlayamıyorum ancak o civarlardaydı 1 tane ablama 1 tane bana 2 tane Elma Şekeri aldı.

Ben kocaman yüzümü kaplayan elma şekerini iştahla yalamaya başladım. Tamamının kırmızı parlak şeker olduğunu düşünüyorum… Birde hiç bitmesin diye yavaş yavaş yalıyorum. Ben yaladıkça kırmızı renk değişmeye başladı. Olayı çakozlamak biraz zaman aldı. En sonunda çubuğun ucunda ki elma görüldü. Ben elmayı görür görmez başladım ağlamaya benim için bu bir hayal kırıklığıydı, oysa ben onun tamamının şeker olduğunu düşünmüştüm…

Deniz kenarında eve gelene kadar ağladım… 😀 😀 😀

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Gerçek Hayatta The Long Dark
Sonraki Konu
Fakir Yazar 2016 Yılında Neler Yaptı!
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın