Bunları da Okuyabilirsiniz
Sigara Sağlığa Yararlıdır Reklamları
Kişisel Blog Kavramı Fakirden Eleştiriler!
Tutsak Filler
1 Aralık Dünya AIDS Günü
En Çok Oynanan Google Play Oyunları
Çarşı Pazar Filmini İzledim
Paylaş
Paylaşımı Kapat

En Ucuz Bilgisayarı Toplayacağınız Web Sayfaları

En Ucuz Bilgisayarı Toplayacağınız Web Sayfaları
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
20.07.17
Yorum
10 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Uzun süredir yeni bir bilgisayar toplama arayışındayım bu nedenle gezmediğim web sayfası kalmadı hazır gezmiş iken de bu sayfaları sizlere tanıtmak istedim. Belki sizlerde bir gün bilgisayar toplamak istersiniz.

Dolar da ki Yükselişe Göre Bilgisayar Parçası Fiyatları da Yükseliyor!

Ne yazık ki hiç bir şeyi üretemeyen bir ülke olduğumuz için bir çok parça yurt dışından temin ediliyor bu nedenle dolar artar ise bilgisayarların parçalarının fiyatları da artıyor.

Son zamanlarda Mining, bitcoin yani kısaca sanal para üretme olayı büyük ilgi gördüğü için fiyatlar uçtu da uçtu. Bu nedenle ekran kartı stokları tükenmeye yakın durumda ve fiyatlarda aşırı uçuk… En kötü ekran kartı bile ederinin 2 katı düzeyde.

“Bilgisayar Toplayacağım Ancak Hiç Bir Bilgim Yok! 🙁 Yardım Gerek” Diyorsanız!

Bu konuda destek veren web siteleri ve Facebook grupları mevcut bu gruplara katılabilir (oyun/ofis bilgisayarı) isteğinize göre sistem tavsiyesi alabilirsiniz.

Bilgisayar Toplama konusunda Facebook gruplarında bu işten anlayan yetişkin kişiler var ancak bunun yanında velet dediğimiz ufak yaşlarda baba parası ile havasını atan şımarık çocuklarda var. Her yazılana kanmayın ancak verilen önerileri incelemeyi ihmal etmeyin.

Bilgisayar Toplama Konusunda Yardım Alabileceğiniz Sayfalar:

Bilgisayar Toplama Konusunda Yardım Alabileceğiniz Facebook Grupları:

Bütçenize Göre Bilgisayar Toplayacağınız Web Sayfaları

Arkadaşlar dolara göre fiyatlar belirlendiği için genelde her sayfada belirtilen fiyatlar birbirine yakın fiyatlardır arada bir indirim günleri olur ve bazı bilgisayar parçalarının fiyatı düşer eğer sabırlı iseniz sabredip indirim günlerinde ihtiyacınız olan parçaları temin edebilirsiniz.

Bilgisayar Parçaları Temin Edebileceğiniz Web Sayfaları:

 • Vatan Bilgisayar
 • HepsiBurada
 • İtopya
 • Teknobiyotik
 • Webdenal
 • Sinerji
 • Ebrar Bilgisayar
 • Amazon
 • eksenbilgisayar

Kendi aralarında hangisinin iyi hangisinin kötü olduğu konusunda bir şey diyemem ancak bilgisayar toplamak için en çok tercih edilen sayfalar bunlardır. İndirimlerini takip ederseniz istediğiniz parçalara sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar Sistemi kuracaklara tavsiyem; her zaman ileriye yönelik parçalar ile sisteminizi toplayın. Bir kaç sene sonra ekran kartınız yetersiz geldiğinde eğer diğer parçalarınız uyum sağlayamaz ise upgrade yapacağınız parçaya tekrar sıfırdan Ana kart, İşlemci ve Güç kaynağı almak zorunda kalırsınız. Bu durumda bütçenizi sarsacaktır.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Engel, Engel Olmasın!
Sonraki Konu
Kaza değil Cinayet! İş Kazaları
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 10 kişi cevap yazdı.
 1. Süleyman ÖZKAN

  Bilgisayar toplatmayı çok düşündüm, bu sayede tam istediğim bilgisayara sahip olacaktım sözde. Ama toplama işi parayı verip tık diye almaya benzemiyor muş. Bende anında görüntü beklerim hep, o nedenle yine bir dizüstü aldım.
  Buradaki yardımcı sitelerin çoğunu ilk kez duydum, ama içlerinde bana sağlam bir kazık atmış olan var, onu hemen tanıdım. Şu memleket bilgisayarı önermem o nedenle.
  Aynı marka aynı seri aynı özellikler, tam 700 lira fazla para aldılar. Bir daha kapısının önünden geçmiyorum.
  Bol kaynaklı faydalı bir yazı olmuş, devam 🙂

 2. Bence çok zahmetli bir iş gene de yapılabilir. Onun yerine laptoplar artık işinizi görüyor zaten

 3. Laptopu 1 kere alan eğer gerçekten hareketli bir hayatı yoksa tekrar almaz. Alıyorsa sorunları var demektir çünkü çoğu laptopta ekran kartı anakarta çakılı bir vaziyette duruyor ve bu da laptopun özelliklerini yükseltmeye olanak sağlamıyor. Laptop bana göre kendi paranızla rezil olmanızdan başka bir şey değildir. Mobil olduğu için daha fazla para almalarını saymıyorum bile 🙂

 4. Laptop kullanıyorum fakat oyun için masaüstü almayı düşünüyorum. Aylardır araştırma yapıyorum ancak bir türlü karar veremedim. Birde sizin önerdiğiniz şekilde bakayım umarım faydalı olur hocam teşekkürler makale için.

 5. Açıkçası bilgisayar toplamak kolay gibi görünse de oldukça zor bir iş. Stabil bir bilgisayar toplamak biraz sıkıntılı. Bu nedenle almadan önce iyice araştırıp en iyisini seçmek gerekiyor. Bu konuda Sinerji oldukça iyi işler çıkarabiliyor.

  • Şuan öyle bir durumdayım ki her siteden bir parça alıyorum işlemciyi webdenal’dan alıcam kasayı hepsiburada’dan ramleri ve monitörü vatandan. 🙂 Fiyat performans olayı 🙂 Sinerjiden de anakart alacam büyük ihtimal.

 6. Vehbi tanyer

  hepsi burada hepsinden iyi bence diğer fiyatlara göre aralarında 100 liralık fark oluyor. İndirimlere denk gelirseniz daha da iyi takip etmek gerek.

 7. Bende kısa zamanda bir tane toplamayı düşünüyorum hayırlısı..

 8. Çok yararlı bir içerik olmuş. Özellikle mining’ciler piyasayı mahvetti ama yapabilecek bir şey yok onlar da parasını verip alıyorlar. Bunun için firmalar daha hızlı üretime geçmeli.