En Ucuz Bilgisayarı Toplayacağınız Web Sayfaları

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Uzun süredir yeni bir bilgisayar toplama arayışındayım bu nedenle gezmediğim web sayfası kalmadı hazır gezmiş iken de bu sayfaları sizlere tanıtmak istedim. Belki sizlerde bir gün bilgisayar toplamak istersiniz.

Dolar da ki Yükselişe Göre Bilgisayar Parçası Fiyatları da Yükseliyor!

Ne yazık ki hiç bir şeyi üretemeyen bir ülke olduğumuz için bir çok parça yurt dışından temin ediliyor bu nedenle dolar artar ise bilgisayarların parçalarının fiyatları da artıyor.

Son zamanlarda Mining, bitcoin yani kısaca sanal para üretme olayı büyük ilgi gördüğü için fiyatlar uçtu da uçtu. Bu nedenle ekran kartı stokları tükenmeye yakın durumda ve fiyatlarda aşırı uçuk… En kötü ekran kartı bile ederinin 2 katı düzeyde.

“Bilgisayar Toplayacağım Ancak Hiç Bir Bilgim Yok! 🙁 Yardım Gerek” Diyorsanız!

Bu konuda destek veren web siteleri ve Facebook grupları mevcut bu gruplara katılabilir (oyun/ofis bilgisayarı) isteğinize göre sistem tavsiyesi alabilirsiniz.

Bilgisayar Toplama konusunda Facebook gruplarında bu işten anlayan yetişkin kişiler var ancak bunun yanında velet dediğimiz ufak yaşlarda baba parası ile havasını atan şımarık çocuklarda var. Her yazılana kanmayın ancak verilen önerileri incelemeyi ihmal etmeyin.

Bilgisayar Toplama Konusunda Yardım Alabileceğiniz Sayfalar:

Bilgisayar Toplama Konusunda Yardım Alabileceğiniz Facebook Grupları:

Bütçenize Göre Bilgisayar Toplayacağınız Web Sayfaları

Arkadaşlar dolara göre fiyatlar belirlendiği için genelde her sayfada belirtilen fiyatlar birbirine yakın fiyatlardır arada bir indirim günleri olur ve bazı bilgisayar parçalarının fiyatı düşer eğer sabırlı iseniz sabredip indirim günlerinde ihtiyacınız olan parçaları temin edebilirsiniz.

Bilgisayar Parçaları Temin Edebileceğiniz Web Sayfaları:

 • Vatan Bilgisayar
 • HepsiBurada
 • İtopya
 • Teknobiyotik
 • Webdenal
 • Sinerji
 • Ebrar Bilgisayar
 • Amazon
 • eksenbilgisayar

Kendi aralarında hangisinin iyi hangisinin kötü olduğu konusunda bir şey diyemem ancak bilgisayar toplamak için en çok tercih edilen sayfalar bunlardır. İndirimlerini takip ederseniz istediğiniz parçalara sahip olabilirsiniz.

Bilgisayar Sistemi kuracaklara tavsiyem; her zaman ileriye yönelik parçalar ile sisteminizi toplayın. Bir kaç sene sonra ekran kartınız yetersiz geldiğinde eğer diğer parçalarınız uyum sağlayamaz ise upgrade yapacağınız parçaya tekrar sıfırdan Ana kart, İşlemci ve Güç kaynağı almak zorunda kalırsınız. Bu durumda bütçenizi sarsacaktır.

Saygılar.
Fakir Yazar.En Ucuz Bilgisayarı Toplayacağınız Web Sayfaları” için 10 yorum

 • 20 Temmuz 2017 21:12 Süleyman ÖZKAN Cevapla

  Bilgisayar toplatmayı çok düşündüm, bu sayede tam istediğim bilgisayara sahip olacaktım sözde. Ama toplama işi parayı verip tık diye almaya benzemiyor muş. Bende anında görüntü beklerim hep, o nedenle yine bir dizüstü aldım.
  Buradaki yardımcı sitelerin çoğunu ilk kez duydum, ama içlerinde bana sağlam bir kazık atmış olan var, onu hemen tanıdım. Şu memleket bilgisayarı önermem o nedenle.
  Aynı marka aynı seri aynı özellikler, tam 700 lira fazla para aldılar. Bir daha kapısının önünden geçmiyorum.
  Bol kaynaklı faydalı bir yazı olmuş, devam 🙂

 • 21 Temmuz 2017 22:51 Tembel Prenses Cevapla

  Bence çok zahmetli bir iş gene de yapılabilir. Onun yerine laptoplar artık işinizi görüyor zaten

  • 22 Temmuz 2017 01:31 Fakir Cevapla

   laptoplar işinizi görür ancak bi kasa kadar uzun ömürlü değildirler. Bilginize… 🙂

 • 22 Temmuz 2017 01:52 Mehmet Daşkaya Cevapla

  Laptopu 1 kere alan eğer gerçekten hareketli bir hayatı yoksa tekrar almaz. Alıyorsa sorunları var demektir çünkü çoğu laptopta ekran kartı anakarta çakılı bir vaziyette duruyor ve bu da laptopun özelliklerini yükseltmeye olanak sağlamıyor. Laptop bana göre kendi paranızla rezil olmanızdan başka bir şey değildir. Mobil olduğu için daha fazla para almalarını saymıyorum bile 🙂

 • 22 Temmuz 2017 11:59 Murat Cevapla

  Laptop kullanıyorum fakat oyun için masaüstü almayı düşünüyorum. Aylardır araştırma yapıyorum ancak bir türlü karar veremedim. Birde sizin önerdiğiniz şekilde bakayım umarım faydalı olur hocam teşekkürler makale için.

 • 22 Temmuz 2017 15:46 Derman Cevapla

  Açıkçası bilgisayar toplamak kolay gibi görünse de oldukça zor bir iş. Stabil bir bilgisayar toplamak biraz sıkıntılı. Bu nedenle almadan önce iyice araştırıp en iyisini seçmek gerekiyor. Bu konuda Sinerji oldukça iyi işler çıkarabiliyor.

  • 22 Temmuz 2017 15:48 Fakir Cevapla

   Şuan öyle bir durumdayım ki her siteden bir parça alıyorum işlemciyi webdenal’dan alıcam kasayı hepsiburada’dan ramleri ve monitörü vatandan. 🙂 Fiyat performans olayı 🙂 Sinerjiden de anakart alacam büyük ihtimal.

 • 24 Temmuz 2017 15:41 Vehbi tanyer Cevapla

  hepsi burada hepsinden iyi bence diğer fiyatlara göre aralarında 100 liralık fark oluyor. İndirimlere denk gelirseniz daha da iyi takip etmek gerek.

 • 4 Ağustos 2017 19:27 Enes Şafak Cevapla

  Bende kısa zamanda bir tane toplamayı düşünüyorum hayırlısı..

 • 5 Ağustos 2017 22:36 Can Cevapla

  Çok yararlı bir içerik olmuş. Özellikle mining’ciler piyasayı mahvetti ama yapabilecek bir şey yok onlar da parasını verip alıyorlar. Bunun için firmalar daha hızlı üretime geçmeli.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …