Bunları da Okuyabilirsiniz
Nasıl Para Biriktirilir?
Oyun Dünyasının Kadın Twitch Yayıncıları
Ağzı ile İçmeyip Sosyal Medya’yı Kirletmek
Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?
Kış Geldi Balkon’u Kapatalım Dedik
Sosyal Medya’da Ölüm!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum

Eski Siyaset Adamları
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
11.03.17
Yorum
9 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Her gece uyumadan önce Youtube’da gezerim, videoları izlerim. Abone olduğum kanalların videolarını takip ederim. Youtube’da gezer iken karşılaştım bu video ile…

Günümüzdeki siyaset adamlarının yan yana gelmesi bile zor! Sanmıyorum böyle açık oturum şeklinde güzelce tartışabileceklerini.

Liderler Açık Oturumu 11 Ekim 1991

Bu açık oturum ortalama 40 dakika sürmüştür. Açık oturumda bulunan siyaset adamları Mesut Yılmaz, Necmettin Erbakan, Erdal İnönü, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Doğu Perinçek.

Program başlamasıyla birlikte Liderler sırayla 10 dakika süre ile Türkiye Ekonomisi hakkında görüşlerini bildiriyorlar. Kimse de kalkıp birisinin sözünü kesmiyor, hakaret etmiyor herkes fikrini belirtiyor.

Bunu şuan ki siyaset adamları yapabilir mi sizce?

Sanırım bu bir hayal. Şuan ki siyaset çözüm yerine birbirinin açığını bulup o açık üzerinden yüklenme şeklinde, Hiç bir siyaset adamı “bir ortak yol bulalım bir çözüm bulalım” diye düşünmüyor. Kısacası herkes kendi dediğini savunuyor, bir başkasının yorumunu çözümünü dinlemiyor.

Önemli Not: Savunmuş oldukları düşünceleri hakkında hiç bir şey yazmıyorum, siyasetten uzak yazılar yazacağımı daha önce belirtmiştim. Sadece benim için önemli olan nazik ve güzel bir dil ile birbirlerinin düşüncelerini dinlemeleri ve cevaplamaları. Bu durum şuan ki siyasette zor bir durum…

Saygılar.
Fakir Yazar.


11 Ekim 1991 Güzel Bir Açık Oturum Bütün Liderler Birbirini Dinliyor!

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Yalanlara Karşı Uyanık Olun! Yalan Nasıl Anlaşılır?
Sonraki Konu
Şimdiye Kadar Yayınlanmış Osmanlı Dizileri
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 9 kişi cevap yazdı.
 1. Hocam, nasıl ki eskiden TRT de yayınlanan her programda dil ve üsluba dikkat ediliyorsa, bu siyasete de yansıyordu. Şimdiki zamanda yayınlanan tüm programları ve dizileri göz önüne getir. İşte, bu şey içinde bulunduğumuz dönemin kazanç sistemi; atıp tutma, küçük düşürme, arkadan konuşma, önüne gelene yavş*ma, zenginleri baş tacı yapıp fakirleri daha beter şekilde ezme. (tabi sen buna dahil değilsin 🙂 Sen adamın dibisin 😉

  Yani hocam, kısaca millet neyi istiyorsa, onlarda onu veriyor. Eğer bizim millet o videodaki açık oturumun yapıldığı yıllarda olduğu gibi şimdide aynı zihniyete sahip olsaydı, Bizimkiler de emin ol o videodakiler gibi davranacaktı.

  • Güzel yorumun için teşekkür ederim Beyinist 🙂 Önceden TBMM nin açık oturumlarını izlerdim sıkılmadan, ancak artık izlemiyorum konuşulan meselenin dışına çıkılıyor. Açık oturum değil Mahalle kavgası izliyor gibi hissediyorum kendimi.

 2. Dogablogu.net

  Siyaset mi o ne? Siyaset adamı mı ya o ne? Bırakalım bu işleri, herşey ortada bence. Ne muhalafet var ne de iktidar. Getir bakalım bir araya kaç dakika sürecek boğazlamaları birbirlerini..

 3. 80 li yıllarda da açık oturumlar yapılmış hocam şimdi hiçbişey yok birbirlerinin arkasından atıyor. Eskiler eskide kaldı işte maalesef.

 4. Artık tv lerde karşılıklı fikir alışveriş yapmaları neredeyse mümkün değil. Tekelleşmiş medya, aynı görüşe hizmet eden kanal ve medya patronları.. Haliyle hiçbir karşıt görüş ya da muhalif kesimi çıkartmaya yeltenmiyor. Eskiden ne güzel her seçim öncesi partilerin genel başkanları medeni şekilde tartışırlardı.

 5. şunu herkes soruyordur hemen hemen. neden herşey eskiden daha güzeldi? o kadar çok cevabı var ki hangisini anlatsak bilmiyoruz. gerçekten eskide ki tat şimdi hiç. gerek siyaset gerek çocukluk gerek futbol gerek hayat. gelişmek iyidir fakat gelişirken bozulmak ne kadar iyi tartışılır. bu şeye benziyor, telefondaki uygulamalar güncelleme geldikçe batıyor, s*ç*yorlar. kullanıcılarda der, güncellemesen ayarıyla oynamasan daha güzeldi diye. whatspp olayı gibi, Mark bi güncelleme getirdi 10 kullanıcıdan 11’i şikayetçi oldu. ben ne diyorum ya, neyse, nerde o eski bayramlar 😀

 6. birbirlerini dinliyorlar ama icraat yok, hükümet olanda perişanız diyor, muhalefette 🙂 bizi seçin şunu yapalım diyorlar ama yapmıyorlar.

 7. Necmettin Erbakan farkı açık ortada. Rahmetli nurlar içinde yatsın.