Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Her gece uyumadan önce Youtube’da gezerim, videoları izlerim. Abone olduğum kanalların videolarını takip ederim. Youtube’da gezer iken karşılaştım bu video ile…

Günümüzdeki siyaset adamlarının yan yana gelmesi bile zor! Sanmıyorum böyle açık oturum şeklinde güzelce tartışabileceklerini.

Liderler Açık Oturumu 11 Ekim 1991

Bu açık oturum ortalama 40 dakika sürmüştür. Açık oturumda bulunan siyaset adamları Mesut Yılmaz, Necmettin Erbakan, Erdal İnönü, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel ve Doğu Perinçek.

Program başlamasıyla birlikte Liderler sırayla 10 dakika süre ile Türkiye Ekonomisi hakkında görüşlerini bildiriyorlar. Kimse de kalkıp birisinin sözünü kesmiyor, hakaret etmiyor herkes fikrini belirtiyor.

Bunu şuan ki siyaset adamları yapabilir mi sizce?

Sanırım bu bir hayal. Şuan ki siyaset çözüm yerine birbirinin açığını bulup o açık üzerinden yüklenme şeklinde, Hiç bir siyaset adamı “bir ortak yol bulalım bir çözüm bulalım” diye düşünmüyor. Kısacası herkes kendi dediğini savunuyor, bir başkasının yorumunu çözümünü dinlemiyor.

Önemli Not: Savunmuş oldukları düşünceleri hakkında hiç bir şey yazmıyorum, siyasetten uzak yazılar yazacağımı daha önce belirtmiştim. Sadece benim için önemli olan nazik ve güzel bir dil ile birbirlerinin düşüncelerini dinlemeleri ve cevaplamaları. Bu durum şuan ki siyasette zor bir durum…

Saygılar.
Fakir Yazar.


11 Ekim 1991 Güzel Bir Açık Oturum Bütün Liderler Birbirini Dinliyor!Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum” için 9 yorum

 • 12 Mart 2017 00:07 Beyinist Cevapla

  Hocam, nasıl ki eskiden TRT de yayınlanan her programda dil ve üsluba dikkat ediliyorsa, bu siyasete de yansıyordu. Şimdiki zamanda yayınlanan tüm programları ve dizileri göz önüne getir. İşte, bu şey içinde bulunduğumuz dönemin kazanç sistemi; atıp tutma, küçük düşürme, arkadan konuşma, önüne gelene yavş*ma, zenginleri baş tacı yapıp fakirleri daha beter şekilde ezme. (tabi sen buna dahil değilsin 🙂 Sen adamın dibisin 😉

  Yani hocam, kısaca millet neyi istiyorsa, onlarda onu veriyor. Eğer bizim millet o videodaki açık oturumun yapıldığı yıllarda olduğu gibi şimdide aynı zihniyete sahip olsaydı, Bizimkiler de emin ol o videodakiler gibi davranacaktı.

  • 12 Mart 2017 00:13 Fakir Cevapla

   Güzel yorumun için teşekkür ederim Beyinist 🙂 Önceden TBMM nin açık oturumlarını izlerdim sıkılmadan, ancak artık izlemiyorum konuşulan meselenin dışına çıkılıyor. Açık oturum değil Mahalle kavgası izliyor gibi hissediyorum kendimi.

 • 12 Mart 2017 01:33 Dogablogu.net Cevapla

  Siyaset mi o ne? Siyaset adamı mı ya o ne? Bırakalım bu işleri, herşey ortada bence. Ne muhalafet var ne de iktidar. Getir bakalım bir araya kaç dakika sürecek boğazlamaları birbirlerini..

 • 12 Mart 2017 13:04 Orakci Blog Cevapla

  80 li yıllarda da açık oturumlar yapılmış hocam şimdi hiçbişey yok birbirlerinin arkasından atıyor. Eskiler eskide kaldı işte maalesef.

 • 12 Mart 2017 13:04 emertcan Cevapla

  Artık tv lerde karşılıklı fikir alışveriş yapmaları neredeyse mümkün değil. Tekelleşmiş medya, aynı görüşe hizmet eden kanal ve medya patronları.. Haliyle hiçbir karşıt görüş ya da muhalif kesimi çıkartmaya yeltenmiyor. Eskiden ne güzel her seçim öncesi partilerin genel başkanları medeni şekilde tartışırlardı.

 • 13 Mart 2017 06:36 Mehmet Taşkın Cevapla

  şunu herkes soruyordur hemen hemen. neden herşey eskiden daha güzeldi? o kadar çok cevabı var ki hangisini anlatsak bilmiyoruz. gerçekten eskide ki tat şimdi hiç. gerek siyaset gerek çocukluk gerek futbol gerek hayat. gelişmek iyidir fakat gelişirken bozulmak ne kadar iyi tartışılır. bu şeye benziyor, telefondaki uygulamalar güncelleme geldikçe batıyor, s*ç*yorlar. kullanıcılarda der, güncellemesen ayarıyla oynamasan daha güzeldi diye. whatspp olayı gibi, Mark bi güncelleme getirdi 10 kullanıcıdan 11’i şikayetçi oldu. ben ne diyorum ya, neyse, nerde o eski bayramlar 😀

 • 13 Mart 2017 09:16 seydi altındağlı Cevapla

  birbirlerini dinliyorlar ama icraat yok, hükümet olanda perişanız diyor, muhalefette 🙂 bizi seçin şunu yapalım diyorlar ama yapmıyorlar.

 • 15 Mart 2017 12:19 Mesut Cevapla

  Necmettin Erbakan farkı açık ortada. Rahmetli nurlar içinde yatsın.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar