Bunları da Okuyabilirsiniz
Bir Mango Ağacı Hikayesi
Dövüş ve Aksiyon Sevenlere Çorak Topraklar
Kişisel Blog Kavramı Fakirden Eleştiriler!
Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!
Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!
Sağlıklı Bir Sinir Sistemi İçin Nasıl Beslenilmeli?
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Fakir Yazar 2016 Yılında Neler Yaptı!

2016 yılı fakir yazar
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
31.12.16
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bu yazımda 2016 yılında neler yaptığımı yazacağım. Kocaman bir yıl geçti. Bakalım neler yaşamışım.

2016 yılının ilk ayında yani Ocak ayında Kuzey Irak’da askerdeydim ve 1 metre kar vardı 🙂 Irak’da kar mı olur? diyeceksiniz Irak’ın kuzeyi baya bir soğuk oluyor. Sular ve borular donmuştu, yemek çadırlarımız yağan karın yükünü kaldırmayıp çökmüştü. :/ O zamanlar Silopi’de operasyonlar vardı, sokağa çıkma yasağı olduğu için bize erzak gelmiyordu. Yemek, su ve kantin sıkıntımız vardı. Mecburiyetten yokluktan arkadaşlar kantinde pahalı olduğu için satılmayan Marlboro’ ları içtiler 🙂

Şubat ayının başında artık askerliğimin sonu geldiği için Türkiye’ye geri gönderdiler. Silopi’de son 20 günüm kulelerde nöbet tutarak geçti. Sürekli bomba ve tank topu sesleri, çatışma sesleri ile uyanıyordum. Nöbetler zor geçiyordu. Şükür sağ sağlim bitirdim vatani görevimi geldim. Eve geldiğimde 2 hafta omuzlarımda ki çelik yeleğin ağrısı geçmedi. 40 kilo çelik yelek, kafada kompozit başlık ve elde 5 kilo silah. Vatani Görevini Yapan Mehmetciklere Allah Sabır ve Kolaylık versin.

Askerden geldikten sonra 1 ay dinlendim. Daha sonra iş arayışına başladım önce bir Güvenlik Sertifikası için kursa başvurdum ve Güvenlik Belgesi aldım.

Hayalimi gerçekleştirmek için daha önce yarıda bıraktığım Web ve Webmaster işlerine geri döndüm. Lise ve Üniversite Bilgisayar Programlama ve Teknolojileri okudum, yani asıl mesleğim web yazılım. Ancak iş olarak başka sektöre yöneldim hobi olarak uğraşıyorum. İlk web sayfamı bir kaç arkadaş birlikte olduğumuz, içerikleri için uğraştığımız DiziÖneri.com‘u açtım. Daha sonra da Fakir Yazar‘ı açtım 🙂 2 Tane web sayfası yeter daha fazlası ile uğraşamayacağım zamanım yok 🙂

Babaannem ‘in hastalığı nedeni ile çalıştığım iş yerinden ayrılmak zorunda kaldım. Anne ve Babam emekliliğine az kaldığı için işten ayrılamazlardı, mecburen ben bakmak zorundaydım, halen bakıyorum. İnşallah Sağlığına kavuşur 83 yaşında dev çınar 🙂 Halen ben dünyama doyamadım der 🙂

Darbe olayı, terör saldırıları, canlı bomba olayları ve Türkiye de gelişen üzücü olaylar herkes gibi beni de çok etkiledi. Allah Vatanı için şehit olan insanlarımıza rahmet eylesin. Hayatta kalanlara ve Ailelerine sabır versin. Vatan Sağ olsun.

2016 pek çok acının, üzüntünün, sevincin, heyecanın ve önemli olayın art arda geldiği bir yıl oldu. Kiminin hafızasında gülümseten fotoğraflar yer etti, kiminde sevilen birinin kaybı… Ama ne yaşanmış olursa olsun yeni bir yıla başlangıç yapmak umutları da beraberinde getirdi.

2017’nin barışın, kardeşliğin, insan haklarının, demokrasinin taçlanacağı, insanın insanı sevdiği, savaşların son bulduğu, anaların ağlamadığı bir yıl olmasını diliyorum…

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Elma Şekeri ile Hayal Kırıklığım
Sonraki Konu
Dede Yadigarı Falcon Köstekli Saat
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın