Bunları da Okuyabilirsiniz
Dövüş ve Aksiyon Sevenlere Çorak Topraklar
Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!
Yüksek Ateş ve Kabuslar
İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?
Saç Derisi Problemim Çözüm Head & Shoulders
Aşırı Kilo Alımı İle Doğabilecek Hastalıklar
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Fakir Yazar Game of Thrones Final Teorileri

Game of Thrones Final Teorileri
Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
23.05.17
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bütün Dünya’nın merakla izlediği Game of Thrones yani Taht oyunları dizisinin finali hakkında teorilerde bulunacağım. Game of Thrones hayranları teorilerimi okusunlar ve yorum olarak kendi teorilerini paylaşsınlar Fakir Yazar ile.

Çok Kan Dökülecek Taht Oyunlarında

Final o kadar basit olacağını sanmıyorum. Büyük bir savaş olacak, ancak finale gelene kadar bir çok olay olacak kalanlar tarafını seçecek. Bir çok ölüm olacak! Bazen iyi oldu diyeceğiz bazende öldüğüne üzüleceğimiz dizi karakterleri olacak.

Sizler için bazı önemli karakterler hakkında isim isim final teorilerimi yazacağım.

Daenerys Targaryen

Daenerys Game of thrones Final Teorileri

Daenerys’i 6′ ıncı sezonun sonunda ordusu ile yola çıktığını görmüştük. Yolda karşılaştığı şehirlerdeki köleleri kurtaracak ve ordusuna katacak. Amcası Euron Greyjoy‘dan kaçan Theon Greyjoy ve kardeşi Yara Greyjoy ‘u Amcasının elinden Daenerys kurtaracak. Amcası Euron Greyjoy eğer ölmezse tarafını seçecek ve Lanisterlar’a katılacak. Ejderhalara gelirsek Drogon iyice kontrolden çıkacak ancak her zamanki gibi kötü anlarda gelip Daenerys e sadık kalacak. Savaşta Drogon u Daenerys kullanacak diğer 2 ejderhadan birisini Tyrion Lannister diğerini Bran Stark’ın ejderhanın görüşüne girerek kullanacağını tahmin ediyorum.

Jon Snow

Jon Snow Game of thrones Final Teorileri

Jon ile Sansa stark yollarını ayıracak. Jon duvarı Ak yürüyenlerden korumak için kızıl rahibe ile birlikte duvarda kalacak. Sansa Stark akıllı pezevengimiz Petyr Baelish ve Brienne of Tarth ile birlikte Daenerys in ordusuna katılacak. Lanisterlara doğru yürüyecek. Jon duvarı savunamayacak ve duvar Ak yürüyenler tarafından geçilecek. Jon snow sağ kalanlarla birlikte tekrar Daenerys’in yanına gidecek ve duvarın düştüğünü anlatacak.

Samwell Tarly

Tarly Game of Thrones Final Teorileri

Taht oyunlarında kilit adam olacak. Kütüphanede Ak yürüyenler hakkında araştırma yapıp çözüm üretecek ve büyük savaş başlamadan bu çözümü Jon Snow’a yetiştirmeye uğraşacak. Samwell’in araştırdığı çözüm ile Ak yürüyenler yenilecek.

Lannisterlar

Lanniesterlar Game of thrones Teori

Gelen savaş için hazırlanacaklar tabi ki kendilerine destek bulacaklar. Kötü kraliçe Savaşta her zaman olduğu gibi wildfire kullanacak. Hatta bu ateş ile ejderhaların birini öldürebileceğini düşünüyorum. Jaime Lannnister çok büyük ikilemde kalacak. Dahada kötüleşen kardeşi Cersei ile görüşleri ayrılacak ancak lannisterları bırakmayacak. Jaime savaş alanında Brienne Tarth ile karşılaşacak.

Sandor Clegane

Sandor Game of thornes Final Teorileri

Sandor’un iyi biri olma gayreti 6 sezonda olumsuzlukla sonuçlanıyor. Ve Jon Snow’a katılıyor oradan Sansa Stark ile birlikte savaşa gidiyor. Savaşta kötü abisi Gregor Clegane ile karşılaşıyor. Yanan yüzünün intikamını alıyor ancak ikisi de bu karşılaşmada ölüyor. Yani Sandor’u kaybedeceğiz.

Jorah Mormont

Jorah Game of Thrones Final Teorileri

Daenerys kendisine çözüm bulup iyileşmesini söylemişti ve Mormontu gurbete yollamıştı. Jorah bu duruma çare bulacak ve hastalığını yenecek. Tekrar Daenerys’in ordusuna katılacak. Jorah Mormont’u bu savaşta Daenerys’i korurken hüzünlü bir şekilde kaybedebiliriz.

Arya Stark

Arya Game of Thrones Teorileri

Aldığı eğitim ile oluşturduğu ölüm listesine sadık kalacak tek tek infazlarına devam edecek. Hatta bu uğraşında zorda kaldığı durumlarda Jaqen H’ghar‘ın gelip yardımda bulunacağını da düşünüyorum.

Game of Thrones Genel Olarak Final Teorim

Game of thrones Final Teorileri

Daenerys Targaryen ve topladığı ittifaklar ile Lanniesterlara saldıracaklar. Bu savaşın en sıcak anında Ak yürüyenler çıkacak ve savaşan iki taraf tek bir tarafta birleşip ak yürüyenlere dönecek. Bu büyük savaşın kırılma anında Samwell’in kütüphanede araştırıp bulduğu çözüm ile Ak yürüyenler yenilecek.

Bunlar benim düşündüğüm teoriler. Her türlü Teoriye açığım. Sizlerde düşündüğünüz final teorilerini yorumda paylaşabilirsiniz!

Güncelleme: Game of thrones 7 Sezon ilk bölümden bir çok teorim tutmuş durumda bakalım neler olacak. 🙂

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar
Sonraki Konu
Telefonlara Gelen Rahatsız Edici Reklam Mesajları
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 11 kişi cevap yazdı.
 1. Diziyi izlemedim hiç. Ama çok izlendiğini biliyorum. Bende biraz terslik var galiba herkesin çok izlediğini izlemiyor cok begendigini beğenmiyorum. Ama teorilerin güzel fakir bence sen de bir senaristlik var. Bunu degerlendir bence 🙂

 2. Her yaz tatilinde başlamalı mıyım acaba diye tereddütte kaldığım dizi final yapıyormuş be. İlk sezon bittiğinde başlasam mı diyordum. Hala başlasam mı diyorum. Peki sana soruyorum fakir 🙂 Sence başlayayım mı?

 3. Bir dizi geeki olarak Game of Thrones’a 2 sezon tahammül edebilmiştim. Son sezonlar da toplamış diyorlar ama durağan ilerleyen yapımlarla aram hiç iyi olmadı.

  • evet ilk bir kaç sezonda ilk bölümler çok durağan geçmişti ancak HBO nun olayı da bu ilk önce diziyi ve konusunu bol bol konuşma ile anlatır izleyiciye daha sonra izleyici dizinin olayını anlayınca gerçek olaya başlar bu durumu Game of thrones dışında Westworld’da görmüştük ilk 4 bölüm durağan olayları izleyiciye anlatıyor. Geri kalan 6 bölümde efsane olaylar dönüyor. Game of thrones’un ilk sezonlarında genelde son 3 bölüm sağlam olmuştur izleyici diğer sezonları merak etsin diye. 🙂

 4. Arya’yı bu sezon daha fazla izleyeceğiz bence. Khaleesi ve John Snow işbirliği yüksek olasılık. Akgezenler daha yok edici olacaklar ve yayılmacı davranacaklar. Cercei’nin sonu kötü, bunca yaptıklarından sonra artık nereye kaçar bilemiyorum. Benim tahminlerim de bunlar.
  Beklemenin son evrelerindeyiz :p

 5. deniz akarsu

  Teorilerine ve yeni sezonun fragmanına bakılırsa çoğu doğru gidiyor. Gerçekten güzel teoriler atmışsınız beğendim ben.