Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Ülke olarak son zamanlarda gülmeye muhtaç bir haldeyiz. Her ne kadar mutlu olmaya uğraşsak da günlük olaylar, yaşam stresi ve çevreden kaynaklı sorunlarla mutsuz oluyoruz. Bu yazımda fakir yazara göre gelmiş geçmiş en iyi güldürü ustalarını sizlere sıralayacağım. Bu sanatçılara bu zor zamanlarımızda ihtiyacımız var. 🙂

Kemal Sunal

Yediden yetmişe herkesi güldüren hareketleri, siması ve gülüşü ile Kemal Sunal. Üzücü bir şekilde erkenden aramızdan ayrılsa da yapmış olduğu filmler hala sıkılmadan izlenmekte ve kendisini yaşatmakta. Hababam Sınıfı, Kibar feyzo, Tosun Paşa, Kapıcılar Kralı saymakla bitmez eserleri her izlediğimde ilk izlediğim gün gibi gülerim filmlerine.

Şener Şen

Bana göre Kemal Sunal ile birlikte en iyilerden biri. Bir sanatçı oynamış olduğu her rolün hakkını vererek en iyi şekilde iş çıkartabilir mi? Şener Şen çıkartır! Her rolü hakkıyla en iyi şekilde oynar.

Şener Şen’in beni güldüren bir çok film repliği var bunlara bir kaç örnek;
-Kovmiyrem ulan hırbo. Kovmiyrim,
-Domates. Domates… Hayde Domatteess….
-Seni Namıssız Seniiiiğ..
-Bebeleve bittüvi. Almassan dalılılım.
-En iyi cilet budur. (gerisini bilirsiniz…)

Zeki Alasya ve Metin Akpınar

Birlikte bir çok filmde yer almışlardır. Ne Zekisiz bir Metin düşünülür, Ne de Metinsiz bir Zeki filmlerinde ikisi de birbirini tamamlar. Birlikte çevirdikleri filmler büyük ilgi gördü ve izleyenleri güldürdü. Petrol Kralları, Köyden indim şehire, Yanlış Numara en sevdiğim filmlerinden.

Nejat Uygur

Ünlü Tiyatrocu ve Film oyuncusu. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi sahne performansı olan sanatçı Nejat Uygur. Tiyatro oyunlarında oynadığı roller ve verdiği kapak cevaplar ile izleyenleri kendine hayran bırakan biri.

Nejat Uygur’un En sevdiğim tiyatro oyunları;
-Cibali Karakolu
-Hanedan
-Hastane mi? Kestane mi?
-Kaynanatör
-Sizinki Can da Bizimki Patlıcan mı?
-Son Umudum Milli Piyango
-Zamsalak

Levent Kırca

Ünlü komedyen Tiyatro ve Sinema oyuncusu. Herkes onu Sarhoş taklidi ve Olacak O kadar programı ile tanır. Zam zamcık repliği hala aklıma gelir. 😀 Olacak O kadar programı ile büyük beğeni toplamıştır 🙂

Cem Yılmaz

Yaptığı sahne gösterileri ve filmleri ile ülkemizde büyük ilgi gören bir komedyen. Ben büyük bir hayranıyım, şimdiye kadar izleyip de gülmediğim bir gösterisi yada filmi olmadı. Arog, Gora, Hokkabaz, Yahşi batı ve diğerleri… hepsi birbirinden güzel ve gülme garantili.

Ata Demirer

Fiziki yapısı ve komik mizacı ile tek kişilik bir dev kadro. 🙂 Yapmış olduğu komedi şovları ve filmleri ile büyük bir ilgi gördü, izleyenleri güldürmeyi başardı. Trakya şivesini en iyi konuşanlardan biri ve yaptığı taklitler beni gülmekten yerlere yatırıyor… 🙂

Beyazıt Öztürk (Beyaz)

Show programlarının popüler olduğu zamanlarda ekrana gelmeye başladı, sadece o tutundu bu rekabete ve sadece Beyaz Show kaldı eskilerden. Programda ağırladığı konuklar ile yaptığı sohbetler ve söylediği sözler ile izleyici kitlesini kahkahaya boğan biri. Talk show denince akla Beyaz Show gelir. Hüsmen dayı ve Psikopat skeçlerini hatırlayan var mı?

Tolga Çevik

Ünlü Tiyatro, Sinema ve Dizi oyuncusu Komedi Dükkanı, Arkadaşım Hoşgeldin ve Müdür Ne’aptın? gibi sahne programları ile izleyicileri kahkahaya boğan biri sağlam bir performansı var. Ayrıca bir kaç filmde yaptı ve ilgide gördü. Kendisine söylenen her  söze her lafa bir yanıt bulabiliyor. Yönetmene karşı çok güzel kapakları var. 😀 Kesinlikle en iyilerden biri…

Şahan Gökbakar

Herkes onu Recep İvedik serisi ile bilir. Recep İvedik’den önce Dikkat Şahan Çıkabilir programı ile tanıdım ben şahan gökbakarı. Recep karakterini de ilk olarak Dikkat Şahan Çıkabilir programında görmüştüm, recep karakteri büyük ilgi duydu ve Recep ivedik 5’e kadar geldi. Recep İvedik’in güldürdüğü yerlerde oldu, Güldürmediği yerlerde. Kişiden kişiye değişen bir durum.

Bu listede olmayan sanatçılarımız var. Ancak hepsini bu listeye koyamam bana göre yani Fakir Yazar’a göre en iyilerini koydum listeye 🙂 Herkes benim güldüğüm kişiye gülmeyebilir, bu herkesin kendi IQ’ suna göre değişebilen bir durum. 🙂

Saygılar.
Fakir Yazar.Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.” için 12 yorum

 • 22 Nisan 2017 00:07 Cüneyt Cevapla

  Bana göre en iyiler Eskilerden kemal sunal şimdilerden cem yılmaz ve tolga çevik

 • 22 Nisan 2017 00:32 Gökhan TEKİN Cevapla

  Hepsi birbirinden değerli ustalar, sıralama çok iyi olmuş.

 • 22 Nisan 2017 00:34 Safiye Yaşar Erdiger Cevapla

  Bence Cem Yılmaz’ın yanında Zafer Algöz gibi oyuncularla çok keyifli. Rahmetli Halit Akçatepe de çok iyiydi.

  • 22 Nisan 2017 00:38 Fakir Cevapla

   Evet haklısınız eklemek istediğim çok sanatçı var ama uzayacak gidecek konu bu yüzden kısa kestim. Yoksa daha hamdi alkan, şafak sezer, demet akbağ, yılmaz erdoğan, demet evgar-emre karayel ve ahmet kural-murat cemcir ikilisi uzuyor gidiyor. 🙂

 • 22 Nisan 2017 02:22 sokrates Cevapla

  İçeriklere görselde eklesen bu blogun tadından yenmez hocam 🙂

  • 22 Nisan 2017 02:39 Fakir Cevapla

   Yazmış olduğum konulara çok gerekmediği sürece görsel eklemiyorum. Genelde yazı ağırlıklı makaleler yazdığım için pek gerekli degil. Bu sanatçıları herkes görmüştür. Resimlerini ekleyip tarayıcıya boşuna resim yükletmeye gerek yok. 🙂 Ben bloguma giren kişinin resimlere bakıp çıkmasını değil, yazılarımı okumasını istiyorum bu sebeb ile resimi az tutuyorum. kişisel blog ve kişisel tercihim budur. Yorumunuz için teşekkürler.

 • 22 Nisan 2017 12:56 Nihat ÇETİN Cevapla

  Böyle bir internet sitesini canı gönülden kutluyorum çok mükemmel bir internet sitesi.Başarıların devamını diliyorum

 • 23 Nisan 2017 14:06 birincele Cevapla

  Kemal Sunal gerçekten bir usta bir ustad ya adamın yeri kaç yıl geçse de doldurulamıyor. Ancak günümüz şartlarına uygun çıkanda Cem Yılmaz ve Tolga Çevik gerçekten insanı güldürebiliyor.

 • 25 Nisan 2017 23:11 Kerim Tuncer Cevapla

  Ülkemizde gerçekten bu tarz güldüren insanların çokluğu iyi bir şey. Yıllar geçse de bir yerde rastladığımda Kemal Sunal’ın ve Şener Şen’in filmlerini oturur izlerim.

 • 27 Nisan 2017 21:14 Ömercan Dinç Cevapla

  Bana göre en efsanesi Şener Şen’dir. Oynadığı her rolün hakkını veren ve sürekli başka karakterler ile karşımıza çıkması büyük bir başarı göstergesidir.

 • 30 Nisan 2017 09:46 Turalcan Cevapla

  Çok güzel blog teşekkür ederim hizmetiniz için 🙂

  • 30 Nisan 2017 11:58 Fakir Cevapla

   Gereksiz yorumunuz için teşekkurler…

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Kahve ve Sağlık

Kahve'nin tarihi sağlığa yararları ve insan bedenine olan etkisi hakkında b …