Bunları da Okuyabilirsiniz
Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar
Youtuber Olmak ve Takip Ettiğim Youtuber’lar
Fakir Yazar 2016 Yılında Neler Yaptı!
İnternet Dizileri Dönemi
Yabancı Dizi Öneri Sayfası
Babama Yaptığım Şaka ve Babamın Kalkıp Oynaması
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.

Güldürü Ustaları
Okunma Süresi
6 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
22.04.17
Yorum
12 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Ülke olarak son zamanlarda gülmeye muhtaç bir haldeyiz. Her ne kadar mutlu olmaya uğraşsak da günlük olaylar, yaşam stresi ve çevreden kaynaklı sorunlarla mutsuz oluyoruz. Bu yazımda fakir yazara göre gelmiş geçmiş en iyi güldürü ustalarını sizlere sıralayacağım. Bu sanatçılara bu zor zamanlarımızda ihtiyacımız var. 🙂

Kemal Sunal

Yediden yetmişe herkesi güldüren hareketleri, siması ve gülüşü ile Kemal Sunal. Üzücü bir şekilde erkenden aramızdan ayrılsa da yapmış olduğu filmler hala sıkılmadan izlenmekte ve kendisini yaşatmakta. Hababam Sınıfı, Kibar feyzo, Tosun Paşa, Kapıcılar Kralı saymakla bitmez eserleri her izlediğimde ilk izlediğim gün gibi gülerim filmlerine.

Şener Şen

Bana göre Kemal Sunal ile birlikte en iyilerden biri. Bir sanatçı oynamış olduğu her rolün hakkını vererek en iyi şekilde iş çıkartabilir mi? Şener Şen çıkartır! Her rolü hakkıyla en iyi şekilde oynar.

Şener Şen’in beni güldüren bir çok film repliği var bunlara bir kaç örnek;
-Kovmiyrem ulan hırbo. Kovmiyrim,
-Domates. Domates… Hayde Domatteess….
-Seni Namıssız Seniiiiğ..
-Bebeleve bittüvi. Almassan dalılılım.
-En iyi cilet budur. (gerisini bilirsiniz…)

Zeki Alasya ve Metin Akpınar

Birlikte bir çok filmde yer almışlardır. Ne Zekisiz bir Metin düşünülür, Ne de Metinsiz bir Zeki filmlerinde ikisi de birbirini tamamlar. Birlikte çevirdikleri filmler büyük ilgi gördü ve izleyenleri güldürdü. Petrol Kralları, Köyden indim şehire, Yanlış Numara en sevdiğim filmlerinden.

Nejat Uygur

Ünlü Tiyatrocu ve Film oyuncusu. Şimdiye kadar gördüğüm en iyi sahne performansı olan sanatçı Nejat Uygur. Tiyatro oyunlarında oynadığı roller ve verdiği kapak cevaplar ile izleyenleri kendine hayran bırakan biri.

Nejat Uygur’un En sevdiğim tiyatro oyunları;
-Cibali Karakolu
-Hanedan
-Hastane mi? Kestane mi?
-Kaynanatör
-Sizinki Can da Bizimki Patlıcan mı?
-Son Umudum Milli Piyango
-Zamsalak

Levent Kırca

Ünlü komedyen Tiyatro ve Sinema oyuncusu. Herkes onu Sarhoş taklidi ve Olacak O kadar programı ile tanır. Zam zamcık repliği hala aklıma gelir. 😀 Olacak O kadar programı ile büyük beğeni toplamıştır 🙂

Cem Yılmaz

Yaptığı sahne gösterileri ve filmleri ile ülkemizde büyük ilgi gören bir komedyen. Ben büyük bir hayranıyım, şimdiye kadar izleyip de gülmediğim bir gösterisi yada filmi olmadı. Arog, Gora, Hokkabaz, Yahşi batı ve diğerleri… hepsi birbirinden güzel ve gülme garantili.

Ata Demirer

Fiziki yapısı ve komik mizacı ile tek kişilik bir dev kadro. 🙂 Yapmış olduğu komedi şovları ve filmleri ile büyük bir ilgi gördü, izleyenleri güldürmeyi başardı. Trakya şivesini en iyi konuşanlardan biri ve yaptığı taklitler beni gülmekten yerlere yatırıyor… 🙂

Beyazıt Öztürk (Beyaz)

Show programlarının popüler olduğu zamanlarda ekrana gelmeye başladı, sadece o tutundu bu rekabete ve sadece Beyaz Show kaldı eskilerden. Programda ağırladığı konuklar ile yaptığı sohbetler ve söylediği sözler ile izleyici kitlesini kahkahaya boğan biri. Talk show denince akla Beyaz Show gelir. Hüsmen dayı ve Psikopat skeçlerini hatırlayan var mı?

Tolga Çevik

Ünlü Tiyatro, Sinema ve Dizi oyuncusu Komedi Dükkanı, Arkadaşım Hoşgeldin ve Müdür Ne’aptın? gibi sahne programları ile izleyicileri kahkahaya boğan biri sağlam bir performansı var. Ayrıca bir kaç filmde yaptı ve ilgide gördü. Kendisine söylenen her  söze her lafa bir yanıt bulabiliyor. Yönetmene karşı çok güzel kapakları var. 😀 Kesinlikle en iyilerden biri…

Şahan Gökbakar

Herkes onu Recep İvedik serisi ile bilir. Recep İvedik’den önce Dikkat Şahan Çıkabilir programı ile tanıdım ben şahan gökbakarı. Recep karakterini de ilk olarak Dikkat Şahan Çıkabilir programında görmüştüm, recep karakteri büyük ilgi duydu ve Recep ivedik 5’e kadar geldi. Recep İvedik’in güldürdüğü yerlerde oldu, Güldürmediği yerlerde. Kişiden kişiye değişen bir durum.

Bu listede olmayan sanatçılarımız var. Ancak hepsini bu listeye koyamam bana göre yani Fakir Yazar’a göre en iyilerini koydum listeye 🙂 Herkes benim güldüğüm kişiye gülmeyebilir, bu herkesin kendi IQ’ suna göre değişebilen bir durum. 🙂

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Yeni Bir Takım Sporu 360 Ball
Sonraki Konu
Yüksek Ateş ve Kabuslar
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın