Bunları da Okuyabilirsiniz
En Çok Tercih Edilen Fırsat Sayfaları
Sayfama Yorumlar Yapan Değerli Arkadaşlarıma Hitaben
Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!
Istakozlar ve Stres
Google’dan Gelen İlginç Aramalar
Düşme Riskini Spor ve Egzersiz ile Azaltma
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Forum Sitesi Mi Açacaksınız? Açmadan Önce Okuyun!

Forum sayfası
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
26.02.17
Yorum
19 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bu yazımda forum sayfaları konusunda eleştirilerde bulunup, forum sayfası açmadan önce bilmeniz gereken bilgileri sizlere sunacağım.

Forum Sayfası Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Bir veya iki arkadaş ile olacak işler değildir! Forum sayfası oluşturmak, yönetmek ve yükselmek tek kişi ile olmaz. Tek başınıza forum açmayı düşünüyor iseniz hiç açmayın boşa zaman boşa emek ve hostinginize boşa yük olur. Piyasada bu tarz bir çok forum sayfası çöplüğü var. Forum sayfası açacak iseniz bir topluluğa ihtiyacınız var. Oluşturduğunuz toplulukta kişi sayısı ne kadar fazla ise başarılı olma ihtimaliniz o kadar artacaktır. Güvenilir yarı yolda bırakmayacak arkadaşlar ile çalışmak önemli. Öncelikle piyasadaki dev forumlar (frmtr, donanım haber, shiftdelete vb.) olduğu sürece forum sayfasının ilerlemesi çok zor. Ancak zaman ile emek ile olmayacak bir şey değil.

İçerik konusuna gelirsek oluşturduğunuz topluluğa tek tek görev verin hepsine bir kategori verin ve içerik sağlasınlar o kategori harici bir kategoriye yoğunlaşmasınlar. İçeriklerin özgün olması daha iyi olur.

Forum sitesi açtıktan sonra moderatör aramayın açmadan önce grubunuzu oluşturun. Yoksa tek başınıza sap gibi kalırsınız ortada.

Ayrıca webmaster forumlarından da moderatör aramayın webmaster forumundaki adam içerik üretmekten ne anlar anladığı şey sadece site yapmak ve para kazanmaya yönelik işler.

Herkesin Tartıştığı Konu Forum Sistemi Ne Olacak?

Ücretsiz yazılımların yanında ücretli lisanslı olan forum sistemleri mevcut eğer paranız var ise vBullettin yok lisansa para veremem derseniz ücretsiz olarak favorim Mybb.

Mybb geliştirmesi kolay ve görünümü sade işinizi görebilecek bir forum sistemidir. Ben 2009 yılında Mybb kullanmıştım hatta Mybb nin gelişmesine yardımda bulunmuştum 2 adet eklenti kodlamış, Mybb ye ücretsiz olarak sunmuştum.

Belirli Bir Konu veya Dalda Açılmış Forum Sayfaları

Bu tür forumlarda favori bir ya da iki forum sayfasıdır. Hangi forum sayfası daha fazla ilgi görüyor ise kitle o tarafa yönelir.

Örnek Veriyorum; Webmaster forumlarında; R10 ve Wmaracı. Teknoloji konusunda; Pc.net forumları gibi. Genel Forumda; frmtr, Donanım haber ve shiftdelete forumları gibi. Diğer forumlara genelde çok az katılım olur.

Forum Sitesinde Başarının devamını ve Forum sektöründe kalıcı olmanız için ilk gün başladığınız performansı sürekli grubunuz ile sağlamanız gerekmektedir. Verdiğiniz kararlara dikkat edin yaptığınız bir hata forum sayfanızda olan kitlenin sizi bırakmasına neden olabilir. Emin olun çok pişman olursunuz.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Unutamadığınız Baba/Anne Dayağı?
Sonraki Konu
Fakir Yazar ve Yazılarım Hakkında Sorular?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın