Gelecekte Çıkabilecek Çizgi Roman Uyarlaması Filmler

Son yıllarda çizgi romanlardan uyarlanan filmlerin sayısında patlamalar yaşanıyor. Önümüzdeki yıllarda çok daha fazlasını izleyebileceğimizi rahatlıkla söyleyebilirim. Daha önce hiçbir film stüdyosu gelecekteki başarıdan bu kadar emin olmamıştı. Şimdiye kadar vizyona giren süper kahraman filmlerine baktığımızda film stüdyolarına hak vermemek imkansız. Henüz çizgi romandan uyarlanıp da zarar eden bir süper kahraman filmi olmadı. Ama başka bir açıdan baktığımızda stüdyolar, hayranlarını dinlemekten uzaklar. Çünkü sadece popüler çizgi romanların ve ana karakterlerin filmlerini yapıyorlar. Ama hayranlar daha fazlasını yani göz önünde olmayan ama sevilen karakterlerin de hatta kötü karakterlerin de filmlerini izlemek istiyorlar.

Marvel, yakında zamanda Avengers: Infinity War‘u vizyona sokacak. DC, Justice League Dark filmini çekmeyi düşünüyor. Her ne kadar Marvel evrenine dahil olmasa da Venom filminin çekimleri de devam ediyor. Ayrıca Hellboy ve Spawn da yeniden çekilecek deniliyor. Tabii bütün hayranların en büyük hayali Marvel vs DC filmini izleyebilmek ama hayalden öteye geçebileceğini sanmıyorum.

Marvel vs DC
Marvel vs DC

Şimdi biraz hayranların hangi çizgi roman karakterlerinin filmlerini istediklerine göz atalım.


Kötülük Ustaları (Masters of Evil)

Marvel Sinematik Evreni (MCU), artık kötülük üzerine odaklanan bir film yapmak zorunda. 2018’de vizyona girecek olan Avengers: Infinity War filminde her ne kadar Thanos, kötü karakter olsa da film tamamen kötüler üzerine kurulu değil. Tamamen kötü adamlardan ve süper kötülerden kurulu bir ekibi izlemek iyi olacaktır. Kötülüğün Efendisi, Marvel’ın çizgi romanlarındaki amiral gemisi kötülük takımıdır. Marvel’e ait birçok çizgi film ve animasyonda görülmüşlerdir. MODOK, Helmut Zemo, Abomination, Justin Hammer, Radyoaktif Adam, Aytaşı gibi birçok karaktere sahip olan bu süper kötüler ekibini sinemada izlemeyi benim gibi birçok kişi de istiyordur.

Kötülük Ustaları
Kötülük Ustaları

Kara Dul (Black Widow)

Marvel Sinematik Evreni (MCU) hayranları, karakterin 2010’da vizyona giren Demir Adam 2 filminde görünmesinden itibaren Kara Dul’un solo filmini beklemeye başladılar. Çünkü Scarlett Johansson‘un oynadığı karakter muhteşemdi ve herkes ağzı açık izliyordu. Natasha Romanoff, arka planıyla son derece eşsiz ve ilginç bir solo film yapacak olan inanılmaz bir karakter. Kara Dul’un geçmişinden çok geleceğe yönelik bir solo filmde oynarken görmek gerçekten heyecan verici olacaktır. Ama tabii geçmişini de flashbackler ile göstermeden olmaz.

Kara Dul
Kara Dul

Maske (The Mask)

Herkes, Jim Carrey’nin 1994 yılında Maske filminde oynadığı Stanley Ipkiss karakterini hatırlıyordur. Film o kadar harikaydı ki daha önce Hollywood’ta görülmemiş bir hareketti. Bir çizgi roman karakterinin filminin yapılabilmesi için 23 milyon dolar harcanmıştı ama film büyük başarı elde etti. Maske, tuhaf ve eğlenceliydi ama gerçek şu ki, çizgi romanda ekrandakine göre daha karanlıktı ve şu anki çizgi roman uyarlamalarındaki karanlık karakterlere daha çok benziyor. Maske, 23 yıldır yeni filminin yapılmasını bekliyor ve umarım yapımcılar da hayranlarla aynı fikirdedir.

Maske
Maske

Doktor Kader (Doctor Fate)

Marvel Sinematik Evreni (MCU), DC Sinematik Evreni (DCEU)’ya göre çok daha büyük ve ilerlemiş durumda. MCU, çok fazla karaktere ve filme sahip. DC’nin Marvel’e yetişebilmesi için sihirli dünyaya adım atması gerekiyor. Bunun için de Doktor Fate’i tanıtması gerek. Marvel için Doktor Strange ne kadar önemliyse, DC için de Doktor Fate o kadar önemlidir. Bu karakterin bir an önce DCEU’ya katılması gerekiyor. Justice League Dark filminin onaylanmasından sonra Doktor Fate karakterini görebilme umudumuz da arttı.

Doctor Fate
Doctor Fate

Watchmen

2009 yılında vizyona giren Watchmen filmi, tüm zamanların en az izlenen çizgi roman filmlerinden birisidir. Filmden beklentiler çok yüksek olmasına rağmen başarılı olamamıştır. En büyük neden de film DC evreninde değil bağımsız bir evrende geçiyordu . 2016 yılında DC, tüm çizgi romanlarını yeniden canlandırdı. Watchmen’i de DC genişletilmiş evreninde görmek güzel olacaktır.

Watchmen
Watchmen

LOBO

Deadpool ve Logan gibi R dereceli (+18) çizgi roman filmlerinin tutmasından sonra DC ve Warner Brothers da bu tarz filmler çekmek isteyeceklerdir. Bunun için de ellerinde Lobo gibi mükemmel bir süper kötü karakter var. Ödül avcılığı yapan karakterimiz ölümsüzdür. Marvel Sinematik Evreni, Disney bağlantıları göz önüne alındığında bu tür filmlerden kaçınmak zorunda kalacak olsa da DC Genişletilmiş Evreni’nin böyle bir sınırlaması yoktur. Karanlık, şiddet, kan, yetişkinlere uygun içerik hepsi de bir Lobo filminde rahatlıkla gösterilebilecek içerikler ve DC de artık bu tarz filmler çekmek zorunda.

Lobo
Lobo

Hulk vs Red Hulk

Hulk, Marvel Sinematik Evreni’nin en popüler karakterlerinden birisidir. Mark Ruffalo, 2012’de Yenilmezler filminde Edward Norton’dan devraldığı bu rolü başarıyla oynamıştır. Red Hulk, 2008’de çizgi romanlarda tanıtıldı ve gerçek kimliği de General Ross çıktı. Hulk ile Red Hulk’un mücadelesini izlemek gerçekten estetik açıdan mükemmel olurdu.

Hulk vs Red Hulk
Hulk vs Red Hulk

Demir Adam 4 (Iron Man 4)

Demir Adam, Marvel Sinematik Evreni’nin en popüler karakteridir. İlk solo filmiyle MCU’nun ilki oldu ve Robert Downey Jr, Tony Stark’a veda ettiğinde kendisini çok özleyeceğiz. Tony Stark’ın bu vedanın Avengers: Infinity War filminde Thanos’a karşı Stark’ın kendini feda etmesiyle gerçekleşeceğini düşünüyor. Çizgi romanlarda 15 yaşındaki Riri Williams, 2016’da Demir Adam karakterini devraldı ve gelecek filmlerde kendisini görürsek şaşırmamamız gerekiyor. Ama yine de son kez Robert Downey Jr’ı Demir Adam solo filminde izlemeyi kim istemez ki?

Demir Adam 4
Demir Adam 4

Fantastik Dörtlü (Fantastic Four)

Fantastik Dörtlü’nün hakları Fox’un elinde ve şirket şimdiye kadar 3 tane film yaptı. İlk 2 film sevilmiş olsa da hikayenin baştan başladığı son Fantastik Dörtlü filmi gerçekten çok fazla olumsuz eleştiriye maruz kaldı. Fantastik Dörtlü, Marvel’in ilk ailesi ve Marvel Sinematik Evreni’nde olmayı hak ediyorlar. Avengers: Infinity War filmiyle birlikte birçok karakterin öleceği düşünülüyor ve evrene yeni karakterler eklemeleri gerekiyor. Bunun için de Fantastik Dörtlü biçilmiş kaftan.

Fantastik Dörtlü
Fantastik Dörtlü

Sentry

Çizgi roman filmlerini düşündüğünüzde çok fazla güçlü süper kahramanı aklınıza getiriyorsunuz. Süpermen, Hulk, Thor, Flash,Yeşil Fener, Hayalet Sürücü gibi yenilmesi güç kahramanların hepsini yenebilecek güçte olan ve çok fazla da bilinmeyen bir karakterdir Sentry. Süper güç, hız ve dayanıklılık, uçuş, telepati, enerji manipülasyonu, dokunulmazlık gibi birçok güce sahip. Ayrıca karanlık bir yüzü var. MCU için ilginç ve kendine özgü bir kötü karakter olabilir. Bir Sentry solo filmi mükemmel olurdu.

Sentry
Sentry

Yenilmezler vs X-Men (Avengers vs. X-Men)

2027 yılına gelindiğinde Marvel Sinematik Evreni 20 yıldır devam ediyor olacak. Fox’un X-Men evreni de 30  yıla yakın olacak. O zamana kadar gerçekten benzersiz hiçbir şey denenmezse ikisi de çoğu hikayesini sinematik evrene aktarmış olacak ve yeni bir hikayeye ihtiyaç duyacaklar. İki kainatın çarpışması ve bir savaşa girişmelerinden daha iyi ne olabilir ki? MCU’ya Spider-Man getirerek, Marvel Studios ve Sony, stüdyolar arasında anlaşmalar yapılabileceğini kanıtladı. Boyutlar ve alternatif gerçekler çizgi romanlarda düzenli olarak çarpışıyor ve bunun gerçekleşmesi için milyonlarca olası yol var. Örneğin Tanrı’yı ​​canlandıran kozmik varlıklar ve gerçekte kara delikler açan güçlü maddeler var. Yeter ki bu hikaye sinematik evrende anlatılmak istensin.

Yenilmezler vs X-Men
Yenilmezler vs X-Men

Listelenen çizgi romanların çoğunun filmi yapıldı ancak büyük ilgi görmediği için tekrar yapılıp şuan ki çekim kalitesi ile daha iyi sunulacak.

Saygılar.
Fakir Yazar Kürşat.Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar