Bunları da Okuyabilirsiniz
Dünya’daki Fakirliğe Bakış
Sağlık için Muhteşem 3’lü Zencefil, Rezene ve Ihlamur
Yurt Dışındaki Terör Örgütleri
Deprem Nedir? Deprem Anında Ne Yapılmalı?
Bir Fare Kapanı Hikayesi.
Sağlıklı Bir Sinir Sistemi İçin Nasıl Beslenilmeli?
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Gelen Yorumların Web Sayfanız için Önemi

Yorumların Önemi
Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
26.04.17
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Web Sayfaları ve Blog yazarlarının ziyaretçilerden tek beklentisi sayfalarına yapılan yorumlardır. Makale Yazarları Düşünce ve Bilgilerini yazmış olduğu makalelere aktararak okuyucularının bilgi sahibi olmasını sağlarlar, bunun karşılığında okuyucularından bekledikleri sadece güzel bir yorum.

Her Blog yazarı gibi Fakir Yazara yorumlar geldikçe bende mutlu oluyorum; anlamlı ve yazdığım makale ile alakalı yorumlar yazılırsa tabi ki…

Destek ve Bilgi Paylaşım Sayfalarına Gelen Yorumların Önemi

En çok ilgi gören sayfalar Bilgi ve Destek sayfalarıdır. Webmaster & Yazılım konusunda destek sayfaları, Sağlık sayfaları, Eğitim için açılmış öğrencilere destek olan sayfalar gibi bir çok Destek ve Bilgi sağlayan Blog sayfaları ile Portallar mevcut İnternet aleminde. Bu sayfalarda bulunan konulara yapılmış yorumlar çok değerlidir.

Örnek verecek olursak bir WordPress Destek sayfası açtığınızı düşünelim; wordpress ile ilgili çok sık karşılaşılan bir problemin çözümünü konu olarak yazdınız. Bu yazdığınız konunun altına gelen yorumlar çok değerlidir. Bunun sebebi nedir? Yazmış olduğunuz hatanın çözümü için sayfanıza gelen ziyaretçiler yorum olarak daha farklı sorunları size soru olarak yöneltebilirler. Sizde bu sorunların çözümünü yorumlarda yanıtlar iseniz.  Sayfanıza giren bir başka ziyaretçi yorumları okuyarak o sorunu çözmüş olacaktır.

Google bot sadece açmış olduğunuz konuyu değil yazılan yorumları da tarar ve Google aramalarında gösterir. Bu nedenle Google aramalarında sizin konu yorumunda cevapladığınız sorularda çıkacaktır. Yanıtlamış olduğunuz yorumlardan bile ziyaretçi çekersiniz. Yeter ki arayan kişiye sorunun cevabını versin yanıtlarınız.

Yazmış olduğunuz makaleyi okuyup tatmin olmayan okuyucular her zaman yorumlara yönelirler. Yorumlardan bir kaç bilgi edinebilir miyim diye bunu yaparlar.

Bilgi ve Destek sayfanız var ise kesinlikle okuyucuları yorumlara yönlendirin “konu hakkında sormak istediğiniz aklınıza takılan sorular var ise yorum olarak yazabilirsiniz” diye konu altlarında not geçin…

Gündem ve Haber Sayfalarına Gelen Yorumların Önemi

Ülkemizde en çok bu kategori ilgi görüyor; Gündem ve Haber. Herkesin kendisine göre doğru bulduğu bir siyasi görüşü var. Ve bu tutumunu savunmak için Gündem ve Habere dair sayfalarda ki haberleri takip ederken yapılan yorumları da illaki okurlar; bunun sebebi tabi ki bir başkasının görüşünü yok etmek. Kendisine göre yanlış olan görüşü doğrusunu başkalarına benimsetme olayı. Her ne kadar gündem ve haber sayfalarında konuların altında yapılan tartışmalar düzeysiz bir şekilde olsa da site sahipleri tarafından elenerek düzeyli şekilde tartışma sağlanan sayfalarda var.

Gündem ve Haber sayfalarına yapılan yorumlar her zaman büyük ilgi görmüştür. Ancak tek sıkıntı tartışma düzeyini korumak küfürleşmelere ihtimal vermemek.

Kim Ne Demiş? Kim ne Yazmış? Ziyaretçilerin Yorum Merakı!

Ziyaretçileri yorumlara çeken en önemli şey meraktır. 🙂 Örnek verirsek bir kaç hafta önce “Babamdan Yediğim ilk dayağı” blog sayfamda ballandıra ballandıra anlattım. Konunun altına da “Sizlerde başınızdan geçen unutamadığınız yediğiniz ilginç ve komik dayakları benimle paylaşabilirsiniz.” diye not geçtim. 🙂 Sağ olsun bir kaç arkadaş yorum olarak başlarından geçen komik olayları anlattı. 🙂

Yazmış olduğum makalenin sonuna eklediğim 2 satır not konuya giren ziyaretçilerin yorumları okumasına ve yazılan konuya yorum yapmaya teşvik etti. Bu sayede Google’ın önemsediği ziyaretçilerin sayfada zaman geçirme süresini arttırmış olduk. 🙂

Site Sahiplerinin Blog Yazarlarının Dikkatine!

Yazmış olduğunuz makaleler hakkında gelen yorumlar eğer konu ile alakasız yorumlar ise onaylamadan direk silin. O yorumlar hiç bir işe yaramaz değersiz yorumlardır. Konu ile alakalı yorumları tutun yazılarınızda, dönüşü iyi olacaktır.

Saygılar.
Fakir Yazar.
Not: Yazılan yazıların her kelimesi Fakir Yazar’a aittir! İzinsiz kaynak gösterilse dahi alıntı yapılması yasaktır.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Yüksek Ateş ve Kabuslar
Sonraki Konu
Dövüş ve Aksiyon Sevenlere Çorak Topraklar
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın