Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bu Yazımda oyun sektöründe bu zamana kadar en çok ilgi görmüş oyunları sıralayacağım. Tabi ki bu sıralama benim şahsi görüşüm. Her oyuncuya göre değişebilir bu sıralama. Ancak herkes tarafından kabul görülen oyunlardır bunlar genelde.

Counter Strike Serisi

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Lise Yıllarında az okuldan kaçmadık Counter Strike için. Şuan ki Counter Strike grafik motorlarının da gelişmesi ile daha ileri bir düzeye taşındı. Ülkeler arası turnuvalar düzenleniyor e-spor adı altında. Bu da gerçekten harika bir olay.

Call Of Duty Serisi

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Büyük oyuncu kitlesi yaratmış ilk savaş oyunlarından biri. Konu olarak Dünya Savaşlarını ele alması nedeni ile hikaye ve oynanış açısından büyük ilgi görmüştü ilk çıktığı yıllarda. Halen serisi devam etmekte ilgi görmekte.

Age of Empires

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Arkadaşlarla okuldan sonra toplanıp 2 vs 2 haritalarda kapıştığımız hala aklıma gelir. 🙂 Stratejik planlar ile karşındakini mağlubiyete uğratmak gerçekten harika… Kendine bağlayan harika bir oyun tabi ki hilesiz oynamak gerek 🙂

Knight Online

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Günümüzde halen oynanmaya sunucuları aktif devam ediyor. Ancak ilk çıktığı zamanlar kadar popüler değil. İlk çıktığı zamanlar bir çok öğrencinin eğitim hayatını dibine vurduran bir oyun. Saatlerce gece gündüz başından ayrılmayan oyunculara sahip.

God of War Serisi

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

God of War serisi Playstation’ın ilk çıktığından beri üretilen popüler bir oyun. Mitolojik kurgusu ve Kratos’un hikayesi ile oynayanları kendine bağlamış yeni serileri merak ile beklenen bir oyun. Benim favori Playstation oyunum.

Prince of Persia Serisi

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Bütün serilerini oynadım Prince of Persia’nın Ubisoft ‘un çıkardığı en iyi oyunlardan biri. Favorim The Forgotten Sands serisi. Oyun içindeki bulmacaları bulana kadar canı çıkar insanın. Çok zekice düşünülmüş tuzaklardan kurtulmakta yetenek ister. 🙂

Street Fighter, Mortal Combat ve Tekken Serileri

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Aralarından hangisi iyi diye tartışmaya girmeyeceğim. Üçü de bir birinden harika oyunlar. Günümüze kadar bir çok versiyonları çıktı. Üçünün de yerini hiç bir oyun tutamaz. Dövüş oyunu denilince akla gelen oyunlardır. Ancak favorim Mortal Combat.

Diablo 2 ve 3

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Blizzard’ın büyük ilgi gören oyunlarından biri Diablo serisi. Diablo 2′ yi en az 4-5 kez bitirdim. Her ne kadar büyük merak ile beklenen Diablo 3 hayal kırıklığına uğratsa da Diablo serisinin sevenleri çok.

Need For Speed Serisi

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Yarış oyunu deyince ilk akla gelen oyunlardan biridir Need For Speed serisi. 🙂 İlk oyunun müzikleri ve giriş ekranındaki mankene hep hayran kalmışımdır. 🙂 Hızlı ve Öfkeli filminden sonra bu tür oyunlar baya ilgi görmüştür Need for speed’de ilk oyunlardan biri.

Fifa Serisi

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Her sene yeni bir serisi çıkıyor. Fifa’nın oyuncu kitlesi çok büyük. Son zamanlarda Fifa kendi çapında oyuncular arasında turnuvalar düzenlemekte ve bu durumda büyük ilgi görmesini sağlıyor.

Dota ve League of legends

Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar

Moba serileri takım oyunu ve e-sporun gelişmesinde büyük önemi var. Son zamanlarda E-spor’un gelişmesinde bu iki oyunun büyük katkısı oldu. iki oyununda büyük bir oyuncu kitlesi var. Her sene büyük ödüller verilen turnuvalar düzenleniyor.

Ve aralarına koymadığım GTA SanAndreasWorld of WarcraftMetin2MinecraftTomb Raider, Don’t Starve, Hearthstone ve NBA2K serisi gibi bir çok popüler oyun var. 🙂

Sizlerde benim bilmediğim yada yazmasını unuttuğum büyük oyuncu kitlesine sahip oyunları listeleyebilir siniz yorumda.

Saygılar.
Fakir Yazar.Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar” için 23 yorum

 • 21 Mayıs 2017 10:40 Hamdi Çetin Cevapla

  Ya dostum sen ne güzel sıralamışsın oynadığım bütün oyunları yemin ediyorum mazi gözümde canlandı 😀 Cs zaten var hala pc de ama call of duty indirip tekrar oynayacağım defalarca bitirmeme rağmen 😀

 • 21 Mayıs 2017 11:36 jdsezer Cevapla

  Aralarında bilmediğim çok oyun var Knight yerine metin2’de koyabilirdin iyi çalışmalar

  • 21 Mayıs 2017 11:42 Fakir Cevapla

   yazıyı okumuş olsaydın aşağıda kalın olarak yazılmış Metin2 yazısını da okumuş olurdun 🙂 yorum için Teşekkürler.

 • 21 Mayıs 2017 13:36 Süleyman ÖZKAN Cevapla

  Hiç birini bilmiyorum, hiç oynamadım. Ben en son jetonla atari salonlarında oynamıştım, ondan sonrası bende kayıp. Benim oyun oynadığım dönemde İnternet denen şey yoktu. Amstrad bilgisayarlar vardı. Onlara takılan disketler vardı birde. Bu disketlerin kapasitesi, 500MB olurdu maksimum. Bilgisayarların kendi hafızasından söz etmek mümkün bile eğildi yani. Şimdi o diskete sığacak oyunun nasıl bir oyun olabileceğini siz tahayyül edin.
  Yukarıdaki listeye bakıyorum da, benim çocukluğumda böyle bir oyun olsaydı nasıl olurdu diyorum. Pek iyi olmazdı sanırım. Çünkü biz o zaman sizin televizyon kaç sistem, renkli mi? gibi suallerle daha mutluyduk gibi geliyor.

  • 21 Mayıs 2017 14:02 Fakir Cevapla

   O disketleri çok kullandım benimde 10-11 li yaşlarım atari salonlarinda gecti. Ufak 40 ekran bi televizyonumuz vardı ona atariyi takıyorduk :p mustafa diye bir oyun vardı o oyunun delisiydim :p

 • 21 Mayıs 2017 15:15 Enes Talha Cevapla

  Bu listede World of Warcraft nasıl olmaz. Kesinlikle kabul edilebilir değil 🙂 Hepsini oynadım ve hepside çok sevilen ve en çok oyuncu kitlesine sahip oyunlar. Liste için teşekkürler.

  • 21 Mayıs 2017 16:04 Fakir Cevapla

   Evet onu unuttum bak bu yüzden yorum olarak sizden istedim. Hatırlatmanız için teşekkürler.

 • 22 Mayıs 2017 14:07 Umut Can Kılıç Cevapla

  Diğer oyunları fazla değil ama Need For Speed Serisini çok sevdiğim doğrudur. Liste için teşekkürler 🙂

 • 22 Mayıs 2017 20:50 odiningözü Cevapla

  Hepsini oynasam da Call of Duty 2 ve Age of Empires serisinin multiplayerları çok keyifliydi.

 • 22 Mayıs 2017 21:11 Ege Beşiroğlu Cevapla

  Bunların hepsi gerçekten milyonların oynadığı oyunlardı. Az C.S.’de B’nin orada beklemedik 🙂 Güzel bir yazı olmuş.

 • 23 Mayıs 2017 11:44 steamrehberi Cevapla

  Şuan Cs Go ve Dota liderliği bırakmayacak gibi gözüküyor.

  • 23 Mayıs 2017 12:09 Fakir Cevapla

   Daha iyileri gelene kadar şimdilik en iyi 2 oyun diyebiliriz cs go ve dota 2 ye 🙂

 • 24 Mayıs 2017 00:18 WebCenneti Cevapla

  Counter-strike hâlâ daha internet kafelerde çok sık oynanan bir oyun. Üniversite yıllarımda counter-strike online oyununu ev arkadaşımla sabahlara kadar oynardık.

 • 24 Mayıs 2017 11:31 Orakcı Blog (Bilgi Portalı) Cevapla

  Age of Empires, Call Of Duty, Counter Strike’ bu üç oyun bizim için fazgeçilmezdi. Okuldan çıkar çıkmaz doğru internet cafeye koşar bu oyunları oynardık. Ne günlerdi be. Özenirdik keşke evdeki bilgisayarda kaldırsa bu oyunları diye :). Birde Gta serisini koysan kadro tam olurmuş hocam 🙂

  • 24 Mayıs 2017 14:41 Fakir Cevapla

   Aynen gta yı unuttum hatırlatma için teşekkürler 🙂

 • 24 Mayıs 2017 11:34 Dede Cevapla

  çocukluğumuz Age of Empires ile geçti 🙂

 • 24 Mayıs 2017 15:30 FahriCan Usta Cevapla

  Age Of Empiresi zamanında çok oynadım yine canım çekti 😀

 • 26 Mayıs 2017 09:19 bilencevaplasin Cevapla

  bir oyun vardı age of empires gibi ama büyücü çıkartıyordun bir de ağaç falan 3 kutsal canavar çıkarıyordun bu avatarlar gibi oda çok oynanırdı multiplayer şeyi vardı age of empires te sinirlenince de hemen araba hilesi yazarım veya 1 araba ile başlar başlamaz hekresi yıkardım

 • 26 Mayıs 2017 23:46 Mühendis Okur Cevapla

  Age Of Empires oyunu bir efsaneydi.Liseydeyken çok oynardım.League Of Legends oyununu hala severek oynuyorum.Oyun oynamanın yaşı yoktur.Listede PES ‘in olmaması beni şaşırttı bu arada:)

  • 26 Mayıs 2017 23:49 Fakir Cevapla

   Pes’de baya ilgi gördü ancak Fifa’nın yanında sönük kaldı 🙂 Fifa mı pes mi tartışması baya yapıldı oyuncuya göre değişir bu durum 🙂 Yorum için Teşekkürler.

 • 16 Haziran 2017 15:42 Özgür Cevapla

  Değerli bilgileriniz için teşekkürler 🙂

 • 8 Temmuz 2017 01:42 Akif Turan Cevapla

  Valla en çok oynananların olduğu bu listede o kadar oyun arasından yinede senelerce oynadığım haxball’ı hiçbirine değişmem 😀

 • 28 Ağustos 2017 22:21 Doğuş Can Demir Cevapla

  Silkroad Online Nerde :))) Knight ve Metin 2 den daha fazla oyuncusu var ve hala aktif olarak oynanan bir oyun.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …