Bunları da Okuyabilirsiniz
Lanet Olası Yorgan!
Siz Hiç Bahis Oynadınız Mı?
Saçım Saçın Olsun
Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!
Süper Kahraman Animasyonları ve Mightyraccoon!
Bilgisayar mı Toplayacaksın? Donanımcı Baba Önerileri!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Gerçek Hayatta The Long Dark

The Long Dark
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
28.12.16
Yorum
6 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Son zamanlarda son derece ilgi gören bir hayatta kalma oyunu var; The Long Dark Oyunun konusu ısı derecesi -40 lara dayanan karlar ile kaplı, kar fırtınaları olan bir bölgede sağdan soldan buldukların ile hayatta kalma mücadelesi veriliyor. Sizlere gerçek hayatta böyle bir bölgede mahsur kalsam ne yapardım sorusuna cevap arayacağım.

The Long Dark Kurgum

Tek başıma karlı ve insan olmayan soğuk bir bölgede mahsur kalsam ne yapardım;

Hayatımı sürdürmek için temel olanlar vücut ısımı korumak, aç kalmamak ve susuz kalmamak. Bu 3 ünü başarabilirsem gerisi kolay.

Öncelikle kendime soğuktan korunacak bir yer bulmam gerek eski bir kulübe, kuytu bir mağara gibi. Daha sonra kuru yakacak dal parçaları. Bunları yakacak ateş konusuna gelirsek, ateşi eski usuller ile yakmaya uğraşırsam net olarak “boku yedim” diyebilirim. İnşallah yanımda bir çakmak yada kibrit bulundururum. Normal zamanda yanımda bulundurmam 🙂

Ateşi elde edersem suyu da elde ederim her taraf karla çevrili bir yerden karı eritecek bir kap ya da ufak metal tabak tarzı bir şeyler bulursam temiz su da elde edebilirim.

Gelelim yemek olayına öncelikle karlı bir yerde oyundaki gibi böğürtlen vesaire bulamazsınız 🙂 Böğürtlen karlı bölgede ne arar 🙂 Şansım var ise etraftan bir av aracı (Tüfek, bıçak vb.) bulur çevredeki hayvanları avlamaya uğraşırım yok ise karda gördüğüm iğrenç tadı olan bitkilere talim 🙂

O Bölgede ömür boyu kalamazsın, etrafta kendi ırkın olan insan bulman şart ki oradan kurtulabilesin. Öncelikle böyle durumlarda yürüyerek buradan giderim tarzı şeyler düşünmeyin! Yardım olmadan oradan gidemezsiniz, bilmediğiniz bir bölge. Ya donarsınız ya da yırtıcı hayvanlar tarafından afiyetle höpürdetilirsiniz.

Diyelim ki Yardım Bulamadınız O Bölgede Yaşamak Zorunda Kaldınız

Öncelikle ısınmak için kuru odun stoğu yaparım. Kendime avlanmak için av aletleri yaparım, tuzaklar hazırlarım. Yiyecek şart 🙂 Et stoğu yaparım, soğuk havada çabuk bozulacağını sanmıyorum. Soğuktan korunacak kuytu bir yere sağlam bir kulube yaparım.

Her şeyi harika yapsam da yalnız yaşamak zor 2 kişi olsak yani 1 eşim olsa, yükümün yarısını alır; hiç olmaz ise beni yemek yapma derdinden kurtarır 🙂 Psikolojik durum da kötü olur konuşacak kimse yok tek başına bir süre sonra insan konuşmasını unutacaktır. Robinson Crusoe gibi olurum. 🙂

The Long Dark’ ı Oynamanızı Tavsiye Ederim.

Saygılar

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Hitler’e Suikast – Elser ‘i İzledim
Sonraki Konu
Elma Şekeri ile Hayal Kırıklığım
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 6 kişi cevap yazdı.
 1. Muhteşem hikayeler gerçekten okudukça okuyasımız geliyor ve buda bu site için bizi teşvik ediyor.

 2. Ferhat Cetin

  Çok güzel bir yazı emeğine sağlık ben olsam ve böyle bir ortamda mahsur kalsam sanırım ölmeyi beklerim. 😀 Oyunu zorda oynayan baba yiğitler gün rekorunuz kaç?

 3. İyi bir makale olmuş. Bloğu yeni farkettim. Böyle yazıların devamını bekliyorum.

 4. Ahmet Tezcan

  Kesinlikle en az bir kere denenmeli. Benimde çok severek oynadığım oyunlardan bir tanesi.

 5. Ben en fazla 2 gün dayanırım sonrasında kendimi vururdum sanırım. Çözüm mü bir nevi çözüm ama can tatlı gelir o anı yaşamadığım için böyle rahat konuşabiliyorum tabi.

  • Kendini vurmaktan çok donarak ölmek daha iyi. Donarak ölmek daha acısız önce vücudundaki kaslar kasılmaya başlar daha sonra kasılma durunca vücud kendini salar ve tatlı bir uyku gelir 🙂 Bir daha o uykudan uyanamazsın 🙂 Yorumunuz için teşekürler.