Bunları da Okuyabilirsiniz
Şişman Kadın
Arşiv Raf Sistemleri Hakkında Bilgiler
Yalanlara Karşı Uyanık Olun! Yalan Nasıl Anlaşılır?
Web Sayfası İstatistikleri İçin Yandex Metrica
Olayları Çarpıtarak Yalan Haber Yapan Bazı Haber Sayfaları
İşlemcim Neden Isınıyor? Cevaplar/Çözümler
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Gördüğüm Rüya ve Rüyalar

Rüyalar ve Gördüğüm Rüya
Okunma Süresi
7 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
28.07.17
Yorum
6 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Uzun süredir kişisel bir yazı yazmıyorum bir tane kişisel yazı yazmak istedi canım. 🙂 Ancak tam olarak kişisel bir yazı sayılamaz ilk önce gördüğüm bir rüyayı sizlere anlatacağım sonra Rüyalar hakkında biraz bilgi vereceğim. 🙂 Zamanınız var ise kesinlikle rüyamı okumanızı tavsiye ederim.

Gördüğüm Rüya Yaşlı Dedeye Yardım

Genelde ben fazla rüya görmem çok yorulmadığım sürece ancak gündüz iş yorucu geçerse illa rüya görürüm çoğunu da her insan gibi hatırlamam ancak bu gördüğüm rüyayı her detayıyla hatırlıyorum.

Öğleden sonra saat 15:30 civarları hava kapalı bulutlu çarşıda geziyorum işten çıkmışım o saatte bir kaç bir şey almak için çarşıya uğramışım yolun kenarında karşıya geçmek için bekler iken karşı kaldırımda bir yaşlı amca fark ettim yaşı 70 civarı elinde baston yılların verdiği yorgunluk ile biraz beli bükülmüş.

Yaşlı dede bana karşıdan el hareketi yapıyor “gel gel” diye gittim yanına dedi “oğlum bu motosikletle beni çarşıdaki hırdavata götürür müsün tel alacağım oradan bahçeme” her ne hikmetse hayatımda motosiklet kullanmışlığım yoktur o gün kullanacağım tutmuş dedeyi de kıramayınca tamam dede atla arkama götüreyim demişim. Motosiklette eski mi eski külüstür bir şey.

Trafikte Araçları Sollaya Sollaya Gidiyorum

Neyse ben trafikte araçları sollaya sollaya gidiyorum ara sokakların tekine girdim kestirmeden gideyim diye derken hop motosiklet arıza yaptı. Dedim dede geç oluyor istersen evine götüreyim motosikleti bir otoparka çekelim yarın halledersin işini evin nerede dedim “bilmem ki dedi” dede sen bu motosikletin bakımını hiç yapıyor musun? diye sordum bana döndü “Ne motosikleti” dedi bu motosiklet senin değil mi dedim “yooo dedi” Ben orada anladım olayı dede de bir sorun var.

Neyse ben dedeye sorular soruyorum nereye gidiyoruz diye filen dede sürekli saçma cevaplar veriyor. Kendi kendime düşündüm dedim bu dedenin bir ailesi vardır polise götüreyim.

Polise gittik motosiklet bir başkasınınmış anahtarı üzerinde bırakmış dükkana girmiş adam dükkandan çıkınca bir bakmış motosiklet yok dede de hasta olduğu için motosiklet kendisinin sanmış beni çağırıp kafasının estiğini söyleyerek götür beni demiş.

Dedenin ailesi geldi dedeyi almaya emniyete meğer dedem ileri derece de Alzheimer hastasıymış. Sabah camiye diye çıkmış millet uyurken bir daha da bulamamışlar.

Rüyada bile aksiyon heyecan. 😀 Rüyada 1 saatlik film izledim. Başrol oyuncuları ben ve dede. 🙂

Evet Rüyadan anlayanlar, tahmin yapanlar, fala bakanlar, psişik güçlerim var diyenler nedir bu rüyanın anlamı?


Rüyalar Hakkında Bir Kaç Kanıtlanmış Bilgi

  • Rüyalarımızın yüzde 90’ını unuturuz Uyandıktan 5 dakika sonra rüyamızın yarısını unuturuz, 10 dakika sonra ise yüzde 90’ını.
  • Körler de rüya görür Doğduktan sonra görme yeteneğini yitirenler rüyalarında görsel imgeler görebilir. Doğuştan görme engelli olanlarsa resim göremez; ancak aynı seviyede koku, ses, dokunma ve duyguları hisseder.
  • Rüyalarda sadece bildiğimiz yüzleri görürüz Zihnimiz yüzler yaratmaz. Rüyada gördüğümüz yüzler hayatımızda karşılaştığımız amahatırlamadığımız ya da kime ait olduğunu bilmediğimiz yüzlerdir. Hepimiz hayatımız boyunca binlerce yüz gördüğümüz için, rüyalarımızda da limitsiz yüz görme yeteneğine sahibiz.
  • Herkes renkli rüyalar görmez Gözleri gören insanların yüzde 12’si rüyalarını siyah-beyaz görür, geri kalanlarsa renkli. 1915ile 1950 yılları arasında yapılan araştırmalara göre rüyaların büyük çoğunluğu siyah-beyazgörülüyordu. Fakat sonuçlar 1960’lı yıllardan itibaren değişmeye başladı. Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların sadece yüzde 4.4’ü rüyalarını siyah beyaz görüyor. Son araştırmalar bu değişikliğin nedenini siyah-beyaz film ve televizyondan renkli görütülere geçmemize bağlıyor.
  • Hayvanlar da rüya görür Bir çok hayvan üzerinde yapılan araştırmalar, hayvanların da insanlar gibi uykularında rüya gördüklerini ortaya koymuştur. Bir köpeği uyurken izlerseniz, birini takip eder gibi ayaklarınıveya patilerini oynattığını görebilirsiniz.
  • Horluyorsanız rüya göremezsiniz Bilimsel olarak kanıtlanamasa da, yapılan araştırmalarda horlayan insanların daha az sayıda, daha kısa ve genellikle unutulan rüyalar gördüğü sonucuna varmış.

Sizlerde gördüğünüz ve unutamadığınız rüyalarınızı bizimle yorumlarda paylaşabilirsiniz!

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Türkiye ve Dünyada İntihar
Sonraki Konu
Saçım Saçın Olsun
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın