Hepimiz Uzaylıyız… Şaka Değil!

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Güzel bir konuya değineceğim. Katılır mısınız? katılmaz mısınız? Bilemiyorum. Yıllardır uzaylılar tarafından kaçırılan insanlar yada Amerikanın bilmem hangi eyaletinde uzaylı görüldü tarzı polemikler oluyor. (Nedense hep Amerika da görünürler) Ama hepsi yeterli kanıt olmadığı için düzmece ve masal olarak kalmıştır.

Neden Mi? Dünya Uzayda Olduğu İçin Hepimiz Uzaylıyız!

Uzaylı mı görmek istiyorsunuz? Etrafınızda gördüğünüz her insan, her hayvan ve her canlı birer uzaylıdır 🙂 Yıllardır yanlış kelime kullanıldı “Uzaylı” kelimesi! Doğrusu “Dünya Dışı  Varlık-Canlı“.

Bizler uzayda bir çok gezegenin arasında dünya gezegeninde yaşayan insanlarız. Marsta ya da başka bir gezegende bir yaşam olsaydı onlarda uzaylı olacaktı. Marsta yaşayan bir canlı olsaydı ismine Marslı denilirdi, eğer bizi tanısaydılar onlarda bize Dünyalı diye hitap ederlerdi. Uzayda diğer gezegenlerde hayat olursa, yaşayan canlıların hepsine uzaylı denilmesi gerekiyor.

Kısaca bu yazımda dünya dışı canlılara Uzaylı denilmesinin yanlış olduğunu belirtmek istedim.

1 Milyon Işık Yılı Ötede Gezegen Keşfedince Sevinmek

İnsanoğlu olarak tek gittiğimiz yer uydumuz olan Ay, Ay’a da bir çok denemeden sonra ayak basabildik. Diğer gezegenlere gitmek hem enerji hemde zaman açısından çok zor bir ihtimal. Sadece araçlar yollayabiliyoruz onlarda güvenli sorunsuz iniş yapabilir ise genelde çoğu inemeden yok oluyor… İnsanoğlunun gitmesi imkansız olan bir yere gidemeyeceğimiz halde niye bu kadar mutlu oluyoruz anlamıyorum.

Belki bir kaç nesil sonra bu mümkün olabilir teknolojinin dahada ilerlemesi ile ancak bu nesilde çok zor bir ihtimal bizler görmeyeceğimiz halde seviniyoruz. Çok Garibime gidiyor…

Eğer dünya dışında yaşam olan bir gezegen keşfetsek ve bir gün oraya gitsek o gezegendeki canlılar eğer bizim teknolojimizin altında ise emin olun onlarla birlikte dost gibi yaşamak yerine nesillerini tüketmeyi tercih edeceğimize eminim.

İnsanoğlu Keşfedeceği ve Yaşamak İstediği Her Gezegeni Mahveder.

Saygılar.
Fakir Yazar.Hepimiz Uzaylıyız… Şaka Değil!” için 11 yorum

 • 2 Mart 2017 01:46 Dogablogu.net Cevapla

  Yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum. Nerden biliyoruz onların bizi daha önce keşfetmediğini. Ya da bizim onları gerçekten keşfettiğimizi. Belki hepsi yalan. Tek gerçek var biz Uzaylıyız. Çünkü uzaydayız..

 • 2 Mart 2017 02:06 Bilgibil.com Cevapla

  Güzel bi yazı olmuş hocam, kısaca uzaylı görmek için aynaya bakmak yeterli ?

 • 2 Mart 2017 15:42 Mehmet Taşkın Cevapla

  onlara göre biz uzaylıyız, bize göre onlar uzaylı :)) aslında hayat olduğu Kuran’da bile yazıyor fakat keşfedilmemiş. belki Amerika keşfetmiştir çünkü baya reklam olmuştu bi zamanlar. yada sadece “reklam”dır :))

 • 2 Mart 2017 16:56 seydi altındağlı Cevapla

  yok ne uzayı, o zaman güney kutbundakiler neden aşağıya düşmüyor 🙂 şaka şaka uzaydayız tabi.

 • 2 Mart 2017 18:13 ishana Cevapla

  merhaba uzaylı kardeşlerim. aslında bunun farkına varabilmek ve kendinden başka larını hor görmeme gerekliliğine de inceden değinen bir yazı olmuş.

 • 2 Mart 2017 23:22 birincele Cevapla

  Biraz daha düşünürsek ben var mıyım? falan diye sorgulamaya başlayacağım 🙂 Güzel yazı olmuş hocam, böyle değişik şeylere devam 🙂

 • 3 Mart 2017 14:23 Ali Osman Şen Cevapla

  Samanyolu Galaksisi Dünya Gezegeninin bana verdiği yetkiye dayanarak kendimi lord ilan ediyorum. Güzel bir makale olmuş eline sağlık 🙂

  • 3 Mart 2017 14:25 Fakir Cevapla

   Uzaylı bir Lordumuz oldu 🙂 Cümleten Hayırlı Olsun 🙂 Tebrik ediyorum.

 • 7 Mart 2017 00:10 yeliz Cevapla

  bu konuda her kese star gate sg 1 adlı diziyi önereceğim mükemmel 🙂 tam bir uzay dizisi ayrıca insanın kökü vs konusuna da değiniyor.

 • 8 Mart 2017 14:59 Beyinist Cevapla

  O son cümleye nedense istemeden de olsa katılıyorum. Şahsen o durumda üstünlük sağlama veya köle yapmaya çalışmam; fakat içinde bulunduğumuz dünyaya bakınca, zaten birileri neslimizi tüketmeye çalışıyor. Eline sağlık hocam.

 • 31 Mart 2017 17:42 WBC Blog Cevapla

  Bakış açısı… Benim uzaylı konusunu hiçbir zaman düşünmek gibi bir durumum olmadı. Uzaylıyız ya da değiliz. Bu neyi değiştirecek anlamış değilim

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar