Bunları da Okuyabilirsiniz
Google’da Yükselmek İçin Website Hızı
Temanız.com ve Yeni Fakir Yazar Teması
Siz Hiç Bahis Oynadınız Mı?
Babama Yaptığım Şaka ve Babamın Kalkıp Oynaması
1 Aralık Dünya AIDS Günü
Ya Almanya Savaşı Kazansaydı?
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Hepimiz Uzaylıyız… Şaka Değil!

Hepimiz Uzaylıyız
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
02.03.17
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Güzel bir konuya değineceğim. Katılır mısınız? katılmaz mısınız? Bilemiyorum. Yıllardır uzaylılar tarafından kaçırılan insanlar yada Amerikanın bilmem hangi eyaletinde uzaylı görüldü tarzı polemikler oluyor. (Nedense hep Amerika da görünürler) Ama hepsi yeterli kanıt olmadığı için düzmece ve masal olarak kalmıştır.

Neden Mi? Dünya Uzayda Olduğu İçin Hepimiz Uzaylıyız!

Uzaylı mı görmek istiyorsunuz? Etrafınızda gördüğünüz her insan, her hayvan ve her canlı birer uzaylıdır 🙂 Yıllardır yanlış kelime kullanıldı “Uzaylı” kelimesi! Doğrusu “Dünya Dışı  Varlık-Canlı“.

Bizler uzayda bir çok gezegenin arasında dünya gezegeninde yaşayan insanlarız. Marsta ya da başka bir gezegende bir yaşam olsaydı onlarda uzaylı olacaktı. Marsta yaşayan bir canlı olsaydı ismine Marslı denilirdi, eğer bizi tanısaydılar onlarda bize Dünyalı diye hitap ederlerdi. Uzayda diğer gezegenlerde hayat olursa, yaşayan canlıların hepsine uzaylı denilmesi gerekiyor.

Kısaca bu yazımda dünya dışı canlılara Uzaylı denilmesinin yanlış olduğunu belirtmek istedim.

1 Milyon Işık Yılı Ötede Gezegen Keşfedince Sevinmek

İnsanoğlu olarak tek gittiğimiz yer uydumuz olan Ay, Ay’a da bir çok denemeden sonra ayak basabildik. Diğer gezegenlere gitmek hem enerji hemde zaman açısından çok zor bir ihtimal. Sadece araçlar yollayabiliyoruz onlarda güvenli sorunsuz iniş yapabilir ise genelde çoğu inemeden yok oluyor… İnsanoğlunun gitmesi imkansız olan bir yere gidemeyeceğimiz halde niye bu kadar mutlu oluyoruz anlamıyorum.

Belki bir kaç nesil sonra bu mümkün olabilir teknolojinin dahada ilerlemesi ile ancak bu nesilde çok zor bir ihtimal bizler görmeyeceğimiz halde seviniyoruz. Çok Garibime gidiyor…

Eğer dünya dışında yaşam olan bir gezegen keşfetsek ve bir gün oraya gitsek o gezegendeki canlılar eğer bizim teknolojimizin altında ise emin olun onlarla birlikte dost gibi yaşamak yerine nesillerini tüketmeyi tercih edeceğimize eminim.

İnsanoğlu Keşfedeceği ve Yaşamak İstediği Her Gezegeni Mahveder.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Fakir Yazar ve Yazılarım Hakkında Sorular?
Sonraki Konu
Taboo – İlk Sezonu İzledim
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın