Bunları da Okuyabilirsiniz
Youtuber Olmak ve Takip Ettiğim Youtuber’lar
Organ Nakli Hayat Kurtarır!
Kaza değil Cinayet! İş Kazaları
Öldürseniz Bile Bırakılmayacak Alışkanlıklar!
Türk Filmlerinin Unutulmaz Müzik Sanatçısı Osman İşmen
Süper Kahraman Animasyonları ve Mightyraccoon!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Hintli Yönetmen Aamir Khan’ın – Dangal Filmini İzledim

Aamir Khan Dangal izledim
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
09.02.17
Yorum
20 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Genelde Hint filmlerini pek sevmem, ancak Aamir Khan’ın filmleri bir başka. Aamir Khan ‘ın filmlerinden birine (Peekay) azcık bakayım sıkılırsam kaparım diyerek başladım, bırakamadım. O günden veri yaptığı filmleri takip ederim. 2016 yılında yayınlanan son filmi Dangal‘ı bugün izledim.

Aamir Khan Filmlerinin En iyi Yanları

Holywood Kalitesinde film çekiyor. Harika senaryolara sahip filmleri var, her filminde toplumsal bir eleştiri yer alıyor bu durum izleyenlerin filmi beğenmesinde büyük rol oynuyor. Eğer izlemediyseniz Peekay ve 3 idiots filmlerini de izlemenizi tavsiye ederim. Ayrıca Filmlerin Müzikleri Harika…

Kim Bu Aamir Khan?

Aamir Khan, Hint oyuncu, yapımcı ve yönetmendir. Tam adı Mohammed Aamir Hussain Khan‘dır.

Aamir Khan başarılı kariyeri boyunca, Hint sinema tarihinin en etkileyici ve popüler aktörü olmuş ve dört Ulusal Film Ödülü ile yedi Filmfare Ödülü kazanmıştır. Bununla birlikte Hindistan Hükümeti tarafından 2003 yılında Padma Shri ve 2010 yılında Padma Bhushan olarak onurlandırılmıştır. 30 Kasım 2011 de UNICEF Ulusal Barış Elçisi seçilmiştir. Ayrıca 2014 yılında 2. Kez Barış Elçisi seçilmiştir.

Gelelim Dangal Filmine

Film bir baba ile iki kızının ilişkisini anlatıyor. Aamir Khan filmde Mahavir Singh adlı bir güreşçiyi oynuyor. Birçok sosyal sorumluluk projesine imza atan, yardım severliği ile bilinen ünlü oyuncu ve yönetmen Aamir Khan, merakla beklenen ’spor-dram’ türü filminde güreşçi rolüyle hayranlarının karşısında olacak. 19, 29 ve 55 yaşlarındaki görüntüleri ile rol alacak olan Khan, kızlarına güreş öğreten bir babayı canlandırıyor. Khan’a filmde Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh, Sanya Malhotra, Zaira Wasim, Suhani Bhatnagar eşlik ediyor.

Türkiye’de 23 Aralık 2016 tarihinde vizyona giren filmde kız çocuklarına yönelik ayrımcılık eleştirilirken, onların spora ilgi duyması hedefleniyor.

Önemli Not: Dangal Filmi Gerçek Hayattan Yaşanmış Bir Hikayeden alınmıştır.

Dangal Filmini İzledim

Gerçek Hayatta Baba: Mahavir Singh Phogat ve Kızları Üst orta sol Babita, Üst orta sağ Geeta, üst sağ sol diğer 2 küçük kızı.

Dangal Gerçek Hayat: Geeta Phogat yarı final karşılaşması video
Dangal Gerçek Hayat: Gerçek hayat Babita’nın erkek ile güreşi
Dangal Geçek Hayat: Geeta’nın altın madalya maçı filmdeki final maçı

Film Hakkında Eleştirilerim

Film çok uzun ve sürükleyici duygu dolu bir film. Arada sırada gülümsetiyor bazen ağlatıyor, filmi izler iken her duyguyu hissettim. Güldüm, ağladım, üzüldüm, sinirlendim… İzlediğim en iyi filmler arasına girdi diyebilirim.

Hint Filmleri İğrenç Ancak Aamir Khan’ın Filmleri Harika….

Saygılar.
Fakir Yazar.


Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Canlı Maç İzlemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!
Sonraki Konu
Tutsak Filler
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın