İçerik Üretmek İçin Yalan Sıkmak

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bu yazımda bütün içerik üreten kişilerin ortak sorunu, içerik sıkıntısı hakkında yazacağım. İçerik sıkıntısı çekenler hangi kötü yollara başvuruyor, buna değineceğim.

Youtube Üzerinden yada Sosyal Medya üzerinden Yayınlanan Yalan Videolar

Youtube Adsense’den kazandırdığı para sayesinde son bir kaç yılda büyük ilgi gördü. Çocuğu, Genci, Öğrencisi, Ev Hanımı hemen hemen herkes içerik elde edip, elde ettiği içeriği video olarak hazırlayıp paylaşıyor. Ancak bunu planlı programlı yapmadığı için herkes hemen hemen aynı şeyleri değiştire değiştire birbirinden görerek yapıyor .

Ancak bazıları var ki;
İçerik üretemeyince örneğin bütün Tarihçilerin kabul gördüğü bir tarihi olayı gerçeğini bildiği halde çarpıtarak, kendisi uydurarak içerik haline getirip Youtube’da paylaşıyor. Üzülüyorum ki benim at gözlüğü takmış milletimde bu videolara inanıyor. Gerçekte farklı olan Tarihte yaşanmış şeyler bu adamın hit elde etmek için yaptığı yalan içerik yüzünden inanılıyor ve Youtuber dediğimiz hit delisi arkadaşımızda başarılı olmuş oluyor.

Size soruyorum bu yazıyı okuyan kardeşlerim. Bu sizce iyi bir şey mi?

Resmen Tarihimizi göz göre göre Hit ve para uğruna çarpıtıyorlar. Çoğu insanda buna inanıyor ve orada burada anlatıyor; uydurma olan tarihi. Ve kendi tarihimizi sorgular oluyoruz, Acaba öyle mi diye! Göz göre göre kendi tarihimizi kendimiz bozuyoruz.

Bunu yapan Youtube kanallarını yazardım buraya ancak kimseyle uğraşma ve kimsenin de benimle uğraşmasını istemiyorum.

Bunu yapan birileri illaki yazımı okuyacaktır.
Amacım birazda olsa bu durumun azalmasını sağlamak.

Saygılar.
Fakir Yazar.İçerik Üretmek İçin Yalan Sıkmak” için 15 yorum

 • 12 Nisan 2017 19:25 Baver Sağlam Cevapla

  Çok güzel bir isyan 🙂 Ben de sevmiyorum. o kadar video çekiyorum, daha yeni 100 abone oldum, başkaları da 200 izlenmeyle trendlere ulaşıyor.

 • 13 Nisan 2017 15:01 Korezi Cevapla

  Bıktım bu tür insanlardan bende. İzleyici veya takipçi uğrua olmadık şeyler söylüyorlar

 • 13 Nisan 2017 18:01 ishana Cevapla

  yazınız yalan içerik manifestosu gibi olmuş. en mantıklısını Google yapıyor zaten hit sayısı düşük olan videolara reklam yayınlamıyor. bunun yanında yalan içeriklerin hakettiği değeri de takipçiler verecektir

 • 13 Nisan 2017 18:33 eneskamis Cevapla

  Dediğinize katılıyorum hocam, bir süre sonra internet bilgi çöplüğü haline dönüyor hani millet yapmak için yapıyor hiçbir özelliği olmadan yalan yanlış şeyleri yazıyor bunları engelleyecek ya da denetlyecek bir platform olması gerekiyor bence.

 • 13 Nisan 2017 22:27 Kişisel Blog Cevapla

  Kaliteli, özgün ve faydalı içerikler üretenler bir şekilde aralarından sıyrılıp, iyi yerlere mutlaka geliyor. Bu yüzden sabırlı olmak en önemli şeylerden biridir.

 • 13 Nisan 2017 23:05 Hakan Cevapla

  Valla çok doğru. Sosyal alem ve internet o kadar yalanlarla doldu ki neye inanacağımızı şaşırıyoruz. Her yer yalan..

 • 14 Nisan 2017 07:28 arslan türk Cevapla

  Konu resmini görünce direkt pinokyo geldi aklıma. Aynen öyle. Millet kendi kendini bile kolaylıkla kandırıyor. Allah yalancılara fırsat vermesin.

 • 14 Nisan 2017 10:57 GokhanKara Cevapla

  Çok güzel bir konuya değinmişsiniz elinize sağlık. Şöyle bir durum var eğer içerik üretirken saçma sapan ya da konu ile alakası olmayan şeyler üretirseniz ziyaretçileriniz hızlı bir şekilde azarlır ve yazılarınızı okumaktan asla zevk almazlar. Yalan şeyler yerine doğru şeyleri paylaşmak her zaman iyi bir yöntemdir.

 • 14 Nisan 2017 11:03 Hakan T. Cevapla

  Çok önemli bi konu hakkında makale yazdığınız güzel olmuş son zamanlarda çoğu youtube kanalı bilinen şeyleri sanki bilinmiyormuşçasına anlatıyor hatta başkaları üzerinden prim bile yaptıkları oluyor.

 • 14 Nisan 2017 19:32 tolga504 Cevapla

  Uzun zamandır takip ediyorum bu blogu yazılarını da seviyorum çok 🙂 en beğendiğim yazılardan biri oldu bu da.Özellikle haber sitelerine uyuz oluyorum bunu yapan

 • 15 Nisan 2017 15:26 Dede Cevapla

  En kötüsüde insan hayatı ile yapılan yalanlar yok şu ünlü öldü yok şu ünlü hastaneye kaldırıldı gibi özellikle haber siteleri.

 • 16 Nisan 2017 22:43 isacotur Cevapla

  bu işi paraya dökenlere sormak lazım arkadaşlar at bi onluk sitesi gibi veya para ile makale yazıp ballandıra ballandıra blogunda anlatanlara, size de katılıyorum sektörün içine ettiler

 • 19 Nisan 2017 12:56 barisct Cevapla

  Bizem sitede içerik girme ile ilgili takıntılarımız olmadığından içerik çok fazla girmiyoruz. Yalan içerikte yapılmaz ayıp yani. Ozaman da takipçilerden az içerik giriyoruz diye çemkirmeler alıyoruz.

  • 9 Mayıs 2017 00:24 Ninja Cevapla

   En nefret edilen durumlardan biri

 • 28 Nisan 2017 02:24 Berkim Cevapla

  Genelde en çok youtube’da yapılıyor birde haber sayfalarında 🙂 Televizyonlar da da reyting uğruna yapılıyor 🙂 Her şey reytin uğrına kısacası 🙂 Nasıl ünlü olabilirim nasıl konuşulurum sevdası

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar