Bunları da Okuyabilirsiniz
Istakozlar ve Stres
Japonya’da Yaşamak Japonic Youtube Kanalı
WinRAR Çöp En iyisi Bandizip
Uyandırıcılık Ne Güzel Meslek
Modern Teknolojinin Yok Ettiği Şeyler
1 Yıllık League of Legends Maceram
Paylaş
Paylaşımı Kapat

İçerik Üretmek İçin Yalan Sıkmak

İçerik Üretmek İçin Yalan Sıkmak
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
12.04.17
Yorum
15 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Bu yazımda bütün içerik üreten kişilerin ortak sorunu, içerik sıkıntısı hakkında yazacağım. İçerik sıkıntısı çekenler hangi kötü yollara başvuruyor, buna değineceğim.

Youtube Üzerinden yada Sosyal Medya üzerinden Yayınlanan Yalan Videolar

Youtube Adsense’den kazandırdığı para sayesinde son bir kaç yılda büyük ilgi gördü. Çocuğu, Genci, Öğrencisi, Ev Hanımı hemen hemen herkes içerik elde edip, elde ettiği içeriği video olarak hazırlayıp paylaşıyor. Ancak bunu planlı programlı yapmadığı için herkes hemen hemen aynı şeyleri değiştire değiştire birbirinden görerek yapıyor .

Ancak bazıları var ki;
İçerik üretemeyince örneğin bütün Tarihçilerin kabul gördüğü bir tarihi olayı gerçeğini bildiği halde çarpıtarak, kendisi uydurarak içerik haline getirip Youtube’da paylaşıyor. Üzülüyorum ki benim at gözlüğü takmış milletimde bu videolara inanıyor. Gerçekte farklı olan Tarihte yaşanmış şeyler bu adamın hit elde etmek için yaptığı yalan içerik yüzünden inanılıyor ve Youtuber dediğimiz hit delisi arkadaşımızda başarılı olmuş oluyor.

Size soruyorum bu yazıyı okuyan kardeşlerim. Bu sizce iyi bir şey mi?

Resmen Tarihimizi göz göre göre Hit ve para uğruna çarpıtıyorlar. Çoğu insanda buna inanıyor ve orada burada anlatıyor; uydurma olan tarihi. Ve kendi tarihimizi sorgular oluyoruz, Acaba öyle mi diye! Göz göre göre kendi tarihimizi kendimiz bozuyoruz.

Bunu yapan Youtube kanallarını yazardım buraya ancak kimseyle uğraşma ve kimsenin de benimle uğraşmasını istemiyorum.

Bunu yapan birileri illaki yazımı okuyacaktır.
Amacım birazda olsa bu durumun azalmasını sağlamak.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
İlkel Teknoloji – İlkel Eşyalar İle Hayatta Kalma
Sonraki Konu
Yeni Trend Kaş Tüylerini İkiye Ayırma
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 15 kişi cevap yazdı.
 1. Çok güzel bir isyan 🙂 Ben de sevmiyorum. o kadar video çekiyorum, daha yeni 100 abone oldum, başkaları da 200 izlenmeyle trendlere ulaşıyor.

 2. Bıktım bu tür insanlardan bende. İzleyici veya takipçi uğrua olmadık şeyler söylüyorlar

 3. yazınız yalan içerik manifestosu gibi olmuş. en mantıklısını Google yapıyor zaten hit sayısı düşük olan videolara reklam yayınlamıyor. bunun yanında yalan içeriklerin hakettiği değeri de takipçiler verecektir

 4. Dediğinize katılıyorum hocam, bir süre sonra internet bilgi çöplüğü haline dönüyor hani millet yapmak için yapıyor hiçbir özelliği olmadan yalan yanlış şeyleri yazıyor bunları engelleyecek ya da denetlyecek bir platform olması gerekiyor bence.

 5. Kaliteli, özgün ve faydalı içerikler üretenler bir şekilde aralarından sıyrılıp, iyi yerlere mutlaka geliyor. Bu yüzden sabırlı olmak en önemli şeylerden biridir.

 6. Valla çok doğru. Sosyal alem ve internet o kadar yalanlarla doldu ki neye inanacağımızı şaşırıyoruz. Her yer yalan..

 7. arslan türk

  Konu resmini görünce direkt pinokyo geldi aklıma. Aynen öyle. Millet kendi kendini bile kolaylıkla kandırıyor. Allah yalancılara fırsat vermesin.

 8. Çok güzel bir konuya değinmişsiniz elinize sağlık. Şöyle bir durum var eğer içerik üretirken saçma sapan ya da konu ile alakası olmayan şeyler üretirseniz ziyaretçileriniz hızlı bir şekilde azarlır ve yazılarınızı okumaktan asla zevk almazlar. Yalan şeyler yerine doğru şeyleri paylaşmak her zaman iyi bir yöntemdir.

 9. Çok önemli bi konu hakkında makale yazdığınız güzel olmuş son zamanlarda çoğu youtube kanalı bilinen şeyleri sanki bilinmiyormuşçasına anlatıyor hatta başkaları üzerinden prim bile yaptıkları oluyor.

 10. Uzun zamandır takip ediyorum bu blogu yazılarını da seviyorum çok 🙂 en beğendiğim yazılardan biri oldu bu da.Özellikle haber sitelerine uyuz oluyorum bunu yapan

 11. En kötüsüde insan hayatı ile yapılan yalanlar yok şu ünlü öldü yok şu ünlü hastaneye kaldırıldı gibi özellikle haber siteleri.

 12. bu işi paraya dökenlere sormak lazım arkadaşlar at bi onluk sitesi gibi veya para ile makale yazıp ballandıra ballandıra blogunda anlatanlara, size de katılıyorum sektörün içine ettiler

 13. Bizem sitede içerik girme ile ilgili takıntılarımız olmadığından içerik çok fazla girmiyoruz. Yalan içerikte yapılmaz ayıp yani. Ozaman da takipçilerden az içerik giriyoruz diye çemkirmeler alıyoruz.

 14. Genelde en çok youtube’da yapılıyor birde haber sayfalarında 🙂 Televizyonlar da da reyting uğruna yapılıyor 🙂 Her şey reytin uğrına kısacası 🙂 Nasıl ünlü olabilirim nasıl konuşulurum sevdası