İftarlık Gazozu İzledim

Merhaba Fakir Yazar Okuyucuları:

Öncelikle uzun zamandır beni bu kadar duygulandıran ve sonunda ağlatan bir film izlememiştim en  son Will Smit‘in “Yedi Yaşam” Filminin sonunda bu kadar hüzünlenip hüngür hüngür ağlamıştım. Filmlerde yada dizilerde ağlamamak için kendinizi tutmayın ağlayın ağlamamak insanı daha kötü eder hasta olursunuz Fakir Yazar’ı okuyamazsınız.

Berat Efe Parlar “Adem” rolünü çok güzel oynamış güzel bir performans göstermiş. Cem Yılmaz‘ ı daha çok komedi filmlerinden tanıyoruz. Harika bir oyuncu olduğunu daha önce Av Mevsimi, Son umut gibi filmlerde de oynadığı roller ile kanıtladı. Egeli esnaf rolünü de harika oynamış eğer Cem Yılmaz oynamasaydı o rolü o role Ata Demirer‘de giderdi. Oda çok güzel ege şivesi ile konuşuyor 🙂

İftarlık Gazoz’un Konusu Neydi

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler.

İftarlık Gazoz’da Emeği Geçen Herkese Teşekür Ederim. 🙂

Böyle Filmler Türk Sinemasını Yüceltiyor.

Saygılar

Fakir Yazar.İftarlık Gazozu İzledim” için 3 yorum

 • 5 Aralık 2016 09:13 Kemal Doruk Cevapla

  Cem Yılmaz filmleri beklentilerimin hep altında kalıyor ancak yazınızı okuyunca bu filmi daha merak ettim, izleme listeme aldım.

  • 5 Aralık 2016 10:19 Fakir Cevapla

   Cem Yılmaz iftarlık gazoz filminde yardımcı başrol oyuncusu olarak yer almıştır senaryo ve yonetmen cem yılmaz değil zaten sadece egeli gazozcu rolünü oynamış olaylar Adem in üzerinden anlatılmakta. Bence kaçırma izle 🙂

 • 6 Aralık 2016 16:44 Ömer Barak Cevapla

  Bende izlemistim ,fena değildi. Keyifli dakikalar yaşattı bana 🙂 Yazı için teşekkürler.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar