Bunları da Okuyabilirsiniz
Türkiye ve Dünyada İntihar
Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı
Tutsak Filler
Unutamadığınız Baba/Anne Dayağı?
Mısır Piramitleri Nasıl Yapıldığı Niye Bilinmiyor?
Müzelerimiz Avrupa Kupalarıyla Dolu
Paylaş
Paylaşımı Kapat

İftarlık Gazozu İzledim

iftarlık gazoz'u izledim
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
05.12.16
Yorum
3 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okuyucuları:

Öncelikle uzun zamandır beni bu kadar duygulandıran ve sonunda ağlatan bir film izlememiştim en  son Will Smit‘in “Yedi Yaşam” Filminin sonunda bu kadar hüzünlenip hüngür hüngür ağlamıştım. Filmlerde yada dizilerde ağlamamak için kendinizi tutmayın ağlayın ağlamamak insanı daha kötü eder hasta olursunuz Fakir Yazar’ı okuyamazsınız.

Berat Efe Parlar “Adem” rolünü çok güzel oynamış güzel bir performans göstermiş. Cem Yılmaz‘ ı daha çok komedi filmlerinden tanıyoruz. Harika bir oyuncu olduğunu daha önce Av Mevsimi, Son umut gibi filmlerde de oynadığı roller ile kanıtladı. Egeli esnaf rolünü de harika oynamış eğer Cem Yılmaz oynamasaydı o rolü o role Ata Demirer‘de giderdi. Oda çok güzel ege şivesi ile konuşuyor 🙂

İftarlık Gazoz’un Konusu Neydi

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir öğrencidir. 5.sınıfı yeni bitiren Adem, yaz tatilini boş geçirmek istemez ve ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa ailesinden izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli oruç tutmaya başlar fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler.

İftarlık Gazoz’da Emeği Geçen Herkese Teşekür Ederim. 🙂

Böyle Filmler Türk Sinemasını Yüceltiyor.

Saygılar

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Yabancı Dizi Öneri Sayfası
Sonraki Konu
Saç Derisi Problemim Çözüm Head & Shoulders
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 3 kişi cevap yazdı.
  1. Kemal Doruk

    Cem Yılmaz filmleri beklentilerimin hep altında kalıyor ancak yazınızı okuyunca bu filmi daha merak ettim, izleme listeme aldım.

    • Cem Yılmaz iftarlık gazoz filminde yardımcı başrol oyuncusu olarak yer almıştır senaryo ve yonetmen cem yılmaz değil zaten sadece egeli gazozcu rolünü oynamış olaylar Adem in üzerinden anlatılmakta. Bence kaçırma izle 🙂

  2. Ömer Barak

    Bende izlemistim ,fena değildi. Keyifli dakikalar yaşattı bana 🙂 Yazı için teşekkürler.