İnterneti Kullanarak Para Kazanabilirsiniz!

Kişisel olarak kendinizi ve hayatınızı finanse ettirebilmenin en önemli kuralı harcamalarınızın kazancınızı geçmemesi gerektiğidir. Bu nedenle finansal olarak önünüzü görebilmek istiyorsanız para biriktirmenin yanında para da kazanabilmeniz gerekiyor. Tasarruf etmeniz için birçok yol var. Daha az elektrik ve su kullanabilirsiniz ya da özel araç yerine toplu taşıma araçların binebilirsiniz. Ama geleceğinize yatırım yapmanız, borçlarınızı ödeyebilmeniz ve biraz olsun eğlenebilmeniz için de sınırsız sayıda yol bulunmaktadır.

İnternetten Kolaylıkla Para Kazanabilirsiniz
İnternetten Kolaylıkla Para Kazanabilirsiniz

Çevrimiçi Para Kazanabilmenin Yolları

Günümüzde internet kullanmayan çok az sayıda insan var. Peki bu internet kullanımını kazanca dönüştürmeyi ister misiniz? Çevrimiçi para kazanabilmenin yollarına bir bakalım.

 • Bir Etsy mağazası açabilirsiniz. Yaratıcı bir yeteneğiniz veya beceriniz varsa yani bir sanat eseri üretiyorsanız ya da bir şeyler dikiyorsanız  Etsy.com‘da bir online mağaza açabilir ve hızlı nakit para için mallarınızı satabilirsiniz. Kendi Etsy mağazanızda ücretlendirmeden ve ne kadar kazandığınızdan sadece siz sorumlu olursunuz. Ayrıca Etsy’de nasıl satış yapabileceğinizi de  shopier.com‘dan öğrenebilirsiniz.
 • Çevrimiçi anketleri tamamlayın. Usertesting.com, www.odulluanketler.netmindfieldonline.comglobaltestmarket.com gibi siteler birçok firmanın ürettiği veya sunduğu ürünler ve hizmetler hakkında insanların ne düşündüğünü öğrenmek için para vermektedirler. Anket başına alınan ücretler çok olmasa da çok fazla ankete katılıp açık olan hiçbir anketi kaçırmazsanız kısa zamanda para kazanmaya başlayabilirsiniz.
 • Tarayıcınızdan arama yaparak para kazanabilirsiniz. Zoombucks.com gibi siteler internette arama yaparken çevrimiçi arayüzlerini kullanmanız için size ödeme yapmaktadırlar. Para kazanabilmeniz için öncelikle arama çubuğunu indirmeniz ve internette aram yapmaya başlamanız gerekmektedir. Bu işin tek olumsuz yanı ödemelerin nakit para yerine hediye kartıyla yapılıyor olmasıdır. Bu hediye kartlarını da online alışverişlerinizde kullanabiliyorsunuz.
 • Bir blog açın. Yazmayı seviyorsanız ve belirli bir konu hakkında tutkuluysanız, düşük bütçeyle bir blog açabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey bir alan adı almanız gerektiğidir. Sonrasında kafanızdaki fikirleri yazabilir ve okundukça da para kazanabilirsiniz. Blogger.com sitesi üzerinden ücretli veya ücretsiz bir blog açabilirsiniz.
 • Bir e-kitap yazın ve yayınlayın. Artık kendi kitabınızı yayınlayabilmeniz için geleneksel bir yayıncıya ve mali desteğe ihtiyacınız yok. Artık kdp.amazon.com üzerinden kitabınızı yayınlayabilir ve bağımsız olarak satabilirsiniz. Bunun için hiçbir yatırım yapmanıza gerek yoktur. Kindle eBook yayıncılığı ile kitabınız, 24-48 saat içinde dünya çapında Kindle mağazalarında görünecektir.
 • Serbest yazar veya editör olun. Hikaye anlatma, yazma veya düzenleme alanında bir geçmişe sahipseniz, çevrimiçi olarak serbest yazarlık veya editörlük işi bulabilirsiniz. Bu tür işleri aramak için de yenibiris.comtr.indeed.comupwork.com gibi siteleri ziyaret edebilirsiniz. Çevrimiçi çalışmak kişilerin yararına olduğu gibi şirketlerin de ekonomik olarak yararına bir durumdur.
 • YouTube’da para kazanın. Artık Youtube üzerinden kendi kanalınızı açarak para kazanmak çok kolay bir durum. Youtube’da birçok ilgi çekici ve eğlenceli video, oyun videoları, makyaj görüntüleri çekebilirsiniz. Kanalınız 1000 aboneye ulaştıktan sonra videolarınız izlendiği sürece para kazanmaya başlayacaksınız. Youtube.com/yt/creators/benefits/ sitesi üzerinden de bu konuda birçok bilgi edinebilirsiniz.
 • Alan adları alın ve satın. Popüler henüz keşfedilmemiş alan adlarını bulmakta iyiyseniz, web sitelerini satın alarak ve yeniden satarak para kazanabilirsiniz. Alan adları GoDaddy.com‘da yılda 2,99 dolar gibi düşük bir fiyatla satılıyor. Mükemmel alan adını bulduktan sonra yeniden satmak için flippa.com üzerinden satabilirsiniz.
 • Sanal asistan olun. Sanal asistanlar, müşterileri için çevrimiçi olarak tamamlanabilecek çok çeşitli hizmetler gerçekleştirmektedir. Gününe bağlı olarak, e-postaları açıp yanıtlayabilir, çevrimiçi çalışma veya blog gönderilerini planlayabilir, mock-up mektuplar ve teklifler yazabilir veya veri girişi yapabilirler.  UpWork.com ve www.problogger.net gibi sitelerdeki sanal asistan işlerini arayabilirsiniz.
 • Çevrimiçi tercüman veya çevirmen olarak çalışın. Yabancı bir dili akıcı olarak biliyorsanız çevrimiçi bir tercüman veya çevirmen olarak çalışmak mantıklıdır. Bireysel yeteneklerinize bağlı olarak, blog yazılarını veya e-kitapları tercüme etmek, kaydedilmiş dersleri veya müşterilere yönelik konuşmaları kopyalamak, Skype veya başka bir çevrimiçi video servisini çevirmek için iş bulabilirsiniz.
 • İşletmeler için sosyal medyayı yönetin. Sosyal medya için bir yeteneğe sahipseniz, başkaları adına çeşitli platformları yönetmek için potansiyel olarak ödeme alabilirsiniz. Birçok işletmenin Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya hesapları vardır ama bu hesapları yönetebilmek için çok meşgullerdir. Bu işi onlar adına yapmanız için size gerekli ücreti ödeyeceklerdir.
 • Bir çağrı merkezi için uzaktan çalışın. Birçok çağrı merkezi işi konumdan bağımsız olduğu için, bu alanda çalışmak evden para kazanmanın kolay bir yoludur. Düzinelerce site, Freelancer.com, SimplyHired.com, www.tr.jooble.org, dahil olmak üzere çağrı merkezi temsilcileri için iş ilanları listeler. Bu arada, açılışlar ve fırsatlar için yerel iş ilanlarını da kontrol etmelisiniz.
 • Arabanı kiralayabilirsin. Arabanızı günlük olarak kullanmıyorsanız, nakit para kazanabilmek için kiralamayı düşünebilirsiniz. Garajyeri.comturo.com gibi siteler, arabanızı günlük veya hatta saatlik bir ücret karşılığında kiralamanıza olanak tanır.
 • Soruları cevaplayarak para kazanabilirsiniz. Bir konuda uzmansanız, uzmanlığınız için ödeme alabilirsiniz. Justanswer.com gibi siteler, ister telefonda ister çevrimiçi olarak soruları yanıtlamanız için size ödeme yaparlar. Sadece kayıt olun, uzmanlık alanınızı girin ve para kazanmaya başlayın.
 • Airbnb’de bir oda kiralayabilirsiniz. Turistik bir bölgede ya da yakınında yaşıyorsanız, evinizi ya da bir odanızı kiralayarak para kazanabilirsiniz. Airbnb.com gibi ev paylaşım siteleri ile evinizi veya odanızı bir gün, bir hafta veya daha fazla süre kiralayabilirsiniz. ne kadar çok alana sahipseniz kolay yoldan o kadar çok para kazanabilmeniz mümkün.
 • Çevrimiçi İngilizce öğretin. VIPKID adlı şirket, uluslararası çocuklara çevrimiçi İngilizce öğretmek için para kazanmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Başlamak için bir lisans diplomasına ve en az bir yıl öğretmenlik deneyimine ihtiyacınız var. Haftada 7,5 saat çalışarak saat başına 22 $’a kadar kolayca para kazanabilirsiniz.

Saygılar.
Kürşat.Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …