Bunları da Okuyabilirsiniz
Gelmiş Geçmiş En Fazla Oyuncu Kitlesine Sahip Oyunlar
Fakir Yazar’ın Çevre İle İletişimi
Şehir Hayatından Uzak Alternatif Yaşam Tarzları
Youtube’un Kötü Yanları
Gördüğüm Rüya ve Rüyalar
Uçan Canavar – Flying Monster
Paylaş
Paylaşımı Kapat

İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?

İron Man Uçuş Takımı
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
04.04.17
Yorum
15 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Tony Stark ve inanılmaz Iron Man uçuş takımıyla, Sadece Stark tarafından  tasarlanmış giyilebilir bir teknoloji parçası. Mükemmel bir Marvel çizgi roman giysisi. Bunu bir çok kişi gerçek hayatta yaratabilir miyim? başarılı olur mu? Uçma konusunda diye düşünmüştür. El ve Ayaklarınıza Jet Motorları takarak uçma fikri gerçekten çılgınlık.

İngiliz Mucid Richard Browning’in İron Man Uçuş Takımı

Kendi “Iron Man” uçuş takımını yaratmaya cesaret eden Browning, Gravity şirketini kurdu. Ancak bu olayı başarmak için maddi destek gerekiyordu. İşte bu desteği de tam aradığı yerden buldu; Red Bull aklınıza gelen sloganı hemen yazayım “Redbull Kanatlandırır“. Red Bull son zamanlarda bu şekilde çılgın projelere sponsor olmaktan çekinmiyor hele de uçmak isteyen birine hayır demez…

İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?

İlk olarak yapmak istediği uçuş takımına bir isim buldu “Daedalus Uçuş Takımı” . Daha sonra Daedalus uçuş takımını geliştirmek için 1 yıl boyunca uğraştı. Alt kollarına, Ayak bileklerine ve Bazende sırtına sarılı ufak jet motorlarını takarak havalanmayı denedi. Bu ufak jetler çok yanıcı likit yakıtla güçlendiriliyordu, bu nedenle koruyucu bir giysi de şartı. Eğer Havalanır ise havada iken yakıtı bitebilir diye yakıt göstergesi bile yapmış. Kimse havada iken yakıtı bitip yere çakılmak istemez helede çok çabuk yakıt tüketen çok fazla jet motoru vücudunuzda takılı ise…

İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?

Kendisini kollarından ve bacaklarından yukarı iten bu güçlü jet motorlarının kendisini kaldırabilmesi için dayanıklı kol ve bacaklara sahip olması gerekir. Eğer güçlü olmaz ise kendini sakatlayabilir, kendine zarar verebilir. Bu nedenle bir yandan da spor programı yapıp vücudunu geliştirmeye başlamıştır. Havada dengesini sağlama konusunda kaslarından yardım alması gerekiyor.

Richard Browning Başarı Elde Edebildi mi?

Tam olarak istediği başarıyı elde edemedi, ancak havalanıp bir kaç metre havada gitmeyi başardı. (Bunu aşağıdaki Video’yu izleyerek görebilirsiniz.) Bunun tam olarak başarılı olması için insanoğlunun etten kemikten değil çelikten olması gerekiyor. Çünkü jetlerin itme gücüne karşı dengede durmak baya zor olmalı. Şimdilik sadece 1 metre havalanıp bir kaç metre öteye gidebilmek de bir başarı. Spor yapmadan bunu da başaramazdı.

Belki 100 yıl sonra insanlar uçmak için uçağa gerek duymaz.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Videoyu İzlemeyi Unutmayınız!


Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Smart Parking – Akıllı Otopark Sistemi
Sonraki Konu
Yağlı Salçalı Ekmek
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın