Bunları da Okuyabilirsiniz
14 Şubat Yavuklular Günü Geliyormuş
WinRAR Çöp En iyisi Bandizip
Bir Mango Ağacı Hikayesi
Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.
2017 Yılının En İyi Netflix Dizileri
Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!

Web Sayfası için Reklam Firması
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
14.02.17
Yorum
17 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bazı Reklam şirketlerinin reklamlarını yayımlıyorsunuz peki bundan elde ettiğiniz gelir ne kadar? Yok kadar az belkide hiç. Kazansanızda tatmin edici değil, yaptığınız masrafı ve emeği karşılamıyor. Bu yazımda reklam firmalarına muhtaç olmadan nasıl gelir elde edeceğinizden bahsedeceğim.

Adsense, Adhood, Reklam Store vb. Hepsini Unutun!

Hepsini unutun, hepsi 3 alıp 1 veren yayıncıyı değilde reklam verene önem veren şirketler bu politikayı da haklı buluyorum. Benimde reklam firmam olsaydı bende reklam verene önem verirdim. 1000 gösterime 2 kuruş gibi komik rakamlar gösteren reklam firmaları piyasada mevcut! Bu tarz firmaların reklamları sayfamda hiç olmasın daha iyi onlar kazanacağına hiç kazanmasınlar. Yabancı reklam firmaları da dahil, ödesin diye beklersin ödemezler. Sonuç boşa geçen zaman onca emek, kazanan yine reklam firması.

Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!

Öncelikle Reklam Firmalarını Kafanızdan çıkartın. Web sayfanızı açtınız baktınız güzel görüntüleme geliyor, istatistikler güzel ancak gelir elde etmek istiyorsunuz.

Yapmanız Gerekenler;

  • Tanıtım Yazısı alın; Webmasterların web sitelerini yada büyük şirketlerin ürünlerini tanıtan tanıtım yazılarını alın. Sayfanızın istatistiklerini tanıtım yazısı alacak kişiye yada kuruma iletin! “Ücret karşılığında tanıtımınızı yaparız” diye iletişime geçin.
  • Görsel Reklam; Aynı şekilde webmasterların web sitelerini yada şirketlerin ürünlerini tanıtan görsel reklamları sayfanızda yayımlayabilirsiniz. Yapmanız gereken iletişime geçip reklam koparabilmek. Görsel reklamı da siz hazırlar iseniz güzel paralar koparabilirsiniz.
  • Sayfanızın Sosyal Medya Hesapları üzerinden reklam; Sayfanızın sosyal medya hesapları yüksek kişi ve takip sayılarına sahip ise reklam, video ile reklam ve tanıtım yazısı alabilir, sosyal medya hesapları üzerinden bu reklamları yayımlayabilirsiniz.

Örnek veriyorum; “Motorsiklet” üzerine bir sayfa açtınız reklam için “motorsiklet firmalarından” reklam ve tanıtım yazısı alabilirsiniz. Büyük firmaların 40-50 TL nin Lafını edeceğini sanmıyorum.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Tutsak Filler
Sonraki Konu
Kişisel Blog Kavramı Fakirden Eleştiriler!
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın