Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bazı Reklam şirketlerinin reklamlarını yayımlıyorsunuz peki bundan elde ettiğiniz gelir ne kadar? Yok kadar az belkide hiç. Kazansanızda tatmin edici değil, yaptığınız masrafı ve emeği karşılamıyor. Bu yazımda reklam firmalarına muhtaç olmadan nasıl gelir elde edeceğinizden bahsedeceğim.

Adsense, Adhood, Reklam Store vb. Hepsini Unutun!

Hepsini unutun, hepsi 3 alıp 1 veren yayıncıyı değilde reklam verene önem veren şirketler bu politikayı da haklı buluyorum. Benimde reklam firmam olsaydı bende reklam verene önem verirdim. 1000 gösterime 2 kuruş gibi komik rakamlar gösteren reklam firmaları piyasada mevcut! Bu tarz firmaların reklamları sayfamda hiç olmasın daha iyi onlar kazanacağına hiç kazanmasınlar. Yabancı reklam firmaları da dahil, ödesin diye beklersin ödemezler. Sonuç boşa geçen zaman onca emek, kazanan yine reklam firması.

Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!

Öncelikle Reklam Firmalarını Kafanızdan çıkartın. Web sayfanızı açtınız baktınız güzel görüntüleme geliyor, istatistikler güzel ancak gelir elde etmek istiyorsunuz.

Yapmanız Gerekenler;

 • Tanıtım Yazısı alın; Webmasterların web sitelerini yada büyük şirketlerin ürünlerini tanıtan tanıtım yazılarını alın. Sayfanızın istatistiklerini tanıtım yazısı alacak kişiye yada kuruma iletin! “Ücret karşılığında tanıtımınızı yaparız” diye iletişime geçin.
 • Görsel Reklam; Aynı şekilde webmasterların web sitelerini yada şirketlerin ürünlerini tanıtan görsel reklamları sayfanızda yayımlayabilirsiniz. Yapmanız gereken iletişime geçip reklam koparabilmek. Görsel reklamı da siz hazırlar iseniz güzel paralar koparabilirsiniz.
 • Sayfanızın Sosyal Medya Hesapları üzerinden reklam; Sayfanızın sosyal medya hesapları yüksek kişi ve takip sayılarına sahip ise reklam, video ile reklam ve tanıtım yazısı alabilir, sosyal medya hesapları üzerinden bu reklamları yayımlayabilirsiniz.

Örnek veriyorum; “Motorsiklet” üzerine bir sayfa açtınız reklam için “motorsiklet firmalarından” reklam ve tanıtım yazısı alabilirsiniz. Büyük firmaların 40-50 TL nin Lafını edeceğini sanmıyorum.

Saygılar.
Fakir Yazar.Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!” için 18 yorum

 • 14 Şubat 2017 10:52 vlknzby Cevapla

  Ben gelen olarak adsense reklamları kullanıyorum ,fakat son 1 aydır kurumsal 2 firmadan reklam yazısı teklifi geldi ,şunu anladım ki doğru yoldayım 3 alıp 1 veren firmalara mahkum kalmadanda para kazanılabiliyor. Belkide yakında adsense yi bile kaldıracağım.

 • 14 Şubat 2017 12:08 Baver Sağlam Cevapla

  Reklam firmaları kısmına kesinlikle katılıyorum.İnsanları kandırıyorlar daha çok.Bir sorum olacaktı,peki reklam gelirlerini nasıl yapmalıyız?Örneğin Tanıtım Yazısı ne kadar olmalı vb.

  • 14 Şubat 2017 12:22 Fakir Cevapla

   Ortalama minimum bir fiyat verilirse piyasaya göre tanıtım yazısı hazır ise en Az 20-25 TL tanıtım yazısını sen yazarsan 30-35 TL. Tabiki bu rakam senin sayfanın değerine göre değişir çok hit alıyor ise rakamı artırabilirsin yada hite göre azaltabilirsin. Ancak ortalama fiyat budur. 5-10 lira için uğraşmaya değeceğini sanmıyorum. Makul fiyat 20-25 hitin fazla yoksa.

 • 14 Şubat 2017 12:46 Dogablogu.net Cevapla

  Merhaba. firmalara bende karşıyım. Çünkü ölücü hepsi. Fakat diğer türlü reklam alabilmek için hitin yüksek olması gerek.

 • 14 Şubat 2017 15:06 Pozitifkalem Cevapla

  Makaleniz çok doğru aslında, hepimizin yarası bu yönde sizin yöntemler güzel ama daha da geliştirici bir şeyler yapmamız lazım millet çuvalla para götürüyor bu işlerden ama nasıl?

 • 14 Şubat 2017 17:19 seydialtindagli Cevapla

  bir ara web sitelerine reklam veren firmalar vardı gerçekten, şimdi tek tek uğraşmıyor firmalar, google a veriyor parayı o ayarlıyor.

 • 14 Şubat 2017 18:02 adnan Cevapla

  Site sahiplerinin en iyi kazanç kaynağı tanıtım yazısıdır. En kötü siteden tanıtım yazısı neredeyse 10 TL ye satılıyor.

 • 14 Şubat 2017 19:16 gercekkasa Cevapla

  Güzel fikirmiş. Benim gibi yeni yeni website sahipleri bu kavramları pek bilmiyor(Tanıtım Yazısı gibi). Tanıtım yazısı hakkında araştırma yapmak gerek. Bilgilendirici yazınız için teşekkürler

 • 14 Şubat 2017 22:53 Emrullah Cevapla

  Güzel fikir ama konuyu kesin kılmak için biraz daha araştırmalarla güçlendirmek gerekiyor. Ama genel olarak fikir ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler konuya güzel bir noktadan yaklaşmışsınız.

 • 16 Şubat 2017 16:08 MSP Cevapla

  Sponsor Banner tarzı reklam olayı banada mantıklı geliyor Adsense,Adhood, ReklamStore’den ziyade bence sizin belirttiğiniz gibi olması gerek bencede!
  Makale için teşekkürler… 🙂

 • 16 Şubat 2017 16:49 kaanep Cevapla

  sponsor bulursanız bence o da iyi olabilir ama açtığınız siteyle alakalı dükkanlar mantıklı bir fikir bence onlarında işine gelebilir. 🙂

 • 16 Şubat 2017 17:28 Mehmet Taşkın Cevapla

  adsense nazı çekilmiyor. diğer sitelerde ödeme günü geldiğinde “kendi reklamınıza kendiniz tıkladığınız için hesabınız askıya alınmıştır” gibi saçmalıklar veriyor. dolayısıyla başkalarından reklam almak kendi işini kendin yapmak en iyisi. yoksa reklam şirketlerinin gerçekten nazı çekilmiyor.

 • 16 Şubat 2017 23:46 Cerenimo Cevapla

  Şuana kadar görüp görebiliceğim, en mantıklı açıklamayı yapmışsınız tebrik ediyorum. Reklam alıp, köle olmaktansa kendi reklamının kendi patronu olmak daha avantajlı. 1 ayda 10 tl para alıcağına, kendi yayıncılığını yapıp sitenin değerine göre gelir elde edebilirsiniz.

 • 17 Şubat 2017 05:39 fatih Cevapla

  Evet mantıklı konuşuyorsunuz fakat bunları yaparken bir kenarda adsense reklamlarıda görünse ne eksilir? Bence Google adsense en iyisi. Kullanılmalı. Ama diğerlerini atın çöpe gitsin.

  • 17 Şubat 2017 08:58 Fakir Cevapla

   tabiki adsense en iyisi ancak adblock sayesinde adsenseden alacağınız miktar yarıya düşüyor. Reklam engelleyiciler sayesinde adsense reklamlarından kazanmak da bir hayli zorlaştığını söyleyebilirim. Youtube harici adsense kazancı web sayfalarında istenilen miktarda değil. Adsense şu aralar youtube kullanıcılarına güzel getiri sağlıyor. Youtube harici yarı yarıya düşüş. Örneğin: sayfana 1000 kişi giriyor ise yarısından fazlasında adblock kurulu bir çoğu reklamları görmüyor.

 • 21 Şubat 2017 16:54 Orhan Cevapla

  Teşekkür ederim sağlam yazı. Arkadaşın dediği gibi yuksek hite sahip olmadan, google’dan gelenlere bakiyorsak adsense disinda alternatifimiz yok malesef. Saygilar.

 • 25 Şubat 2017 02:42 WebCenneti.Com Cevapla

  Eyvallah hocam. Gayet güzel öneriler.

 • 15 Mart 2019 02:12 uğur ağırgöl Cevapla

  yazılarınızı beğeniyle takip ediyorum başarılarınızın devamını dilerim.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …