Bunları da Okuyabilirsiniz
Kilo Vermek Elimizde
Bob Ross’ un Mutlu Resimleri Twitch.tv’de
Arşiv Raf Sistemleri Hakkında Bilgiler
İlkel Teknoloji – İlkel Eşyalar İle Hayatta Kalma
Online Oyunlardaki Irkçılık ve Hakaret Problemi
Tankları Seviyor İseniz World of Tanks Oynayın!
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Kilo Vermek Elimizde

Jared Mollenkopf
Okunma Süresi
5 Dakika
Yazar
Kürşat
Yazı Tarihi
14.09.17
Yorum
4 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Siz hiç kilolu oldunuz mu? İstediğiniz kıyafeti değil de sadece üzerinize olan kıyafeti almak zorunda kaldınız mı? Peki size hiç şişko, yarım dünya ya da annenin karnında kardeşini de mi yedin gibi gururunuzu kıran sözler söylendi mi? Asosyal olup eve kapanıp arkadaşsız ve yalnız büyüdünüz mü?

Bu sorulara yıllar geçtikçe “evet” cevabı veren insan sayısı o kadar çok artıyor ki. Şu an dünyada 700 milyondan fazla obez insan bulunuyor ve maalesef her geçen gün bu sayı artıyor. İnsanlar artık kilo vermek istiyor ve bunun için çok para harcıyorlar. Kilo vermenin birçok yöntemi var. Bunların içinde mide ameliyatı, yoga, spor ve diyet de en çok tercih edilenleri. Kilo vererek ikinci baharını yaşayan birini sizlere tanıtmak istedim.


Jared Mollenkopf 231 Kiloydu!

ABD’nin Salt Lake şehrinde yaşayan Jared Mollenkopf 40 yaşına kadar kilolu bir insandı hatta obezdi ama 40. doğum gününde hayatını değiştirmeye karar verdi. Hayatının değişmesinin tek yolu da kilo vermekti.  Kilo verme serüvenini ayrıntılarıyla birlikte blog yazısında anlattı. Blogunun ilk cümlesi “Bütün hayatım boyunca tombuldum. Her gün daha da fazla kilo alıyordum. Hayatın bir gerçeğiydi ve bu durumu kabullenmiştim… Ama obezlikten kurtulmak için hayat tarzımı değiştirmem gerektiğini biliyordum” oldu. Kilo vermeye başladığında 510 libreydi yani bizim hesaba göre 231 kiloydu. Doktorları yıllarca obezitenin kalp krizine veya inmeye neden olabileceğini hatta öldürebileceğini söyledi. Jared kendini çok umutsuz ve çaresiz hissetmişti.

231 Kiloydu

231 Kiloydu


15 Ayda 136 Kilo Verdi!

Jared Mollenkopf 40. doğum gününden hemen sonra hayatını değiştirmek zorunda olduğunu hissetti. Tam olarak bu kararı almasına neyin neden olduğunu kimse bilmiyor. Ama artık sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmek istiyordu. Jared, diyete başladı ve 15 ay boyunca şeker tüketmedi. Her gün online yoga videoları izledi. İlk başlarda eğilmekte bile zorlanıp 5 dakika sonra videoyu kapatıyordu. Vazgeçmek yerine zihnini de değiştirmeye karar verdi. Videoya başlamadan önce nefesini tutup yoga yapıyordu. Kısa sürede vücudu daha esnek bir almaya başladı. Daha rahat spor ve yoga yapıyordu. Artık eğilip ayak parmaklarına dokunmayı başarabiliyordu. 15 ay günlük yoga ve sağlıklı bir diyet sonucunda Jared tam 136 kilo verdi ve altta izleyeceğiniz video ile de bu başarısını tüm dünyaya gösterdi. Ayrıca bu yazıyı okuyan kilolu kişiler olursa ameliyat olmak yerine DDP Yoga yöntemini araştırmalarını tavsiye ediyorum.

136 Kilo Verdi

136 Kilo Verdi


DDP Yoga Nedir?

DDP Yoga, geleneksel yoga değildir.
Geleneksel yoga hareketlerini daha zorlayıcı ve sonuç odaklı egzersiz yapmak için birleştiren, aktif nefes alma teknikleri ve güç hareketler ekleyen karışık bir egzersiz programıdır.

Başlıca yararları; vücut da  yağ kaybı, yağsız bir kas büyümesi ve karın kaslarının güçlenmesi görülüyor. DDP Yoganın en önemli artısı vücut da artan esneklik ve temel güçlendirme sağlamasıdır.

DDP Yoga günümüzde profesyonel futbolcular, amatör güreşçiler, MMA savaşçıları ve en uygun seviyede performans göstermek isteyen günlük hayatta çalışan profesyoneller tarafından kullanılmaktadır.

Jared Mollenkopf’un Nasıl Kilo Verdiğini Gösteren ve Yöntemini Anlatan Videosu

Ülkemizde kilo verme konusunda değişik hikayeler var en son duyduğum ilkokula giden bir çocuğa annesinin yanında arkadaşları “annen çok şişman” demesi nedeni ile oğlunun ağlamaya başlaması ve buna üzülmesi nedeni ile azmedip kilo veren bir anne vardı.

Saygılar.
Fakir Yazar Kürşat.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Modern Kölelik
Sonraki Konu
Siz Hiç Bahis Oynadınız Mı?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın