Kış Geldi Balkon’u Kapatalım Dedik

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Malum havalar soğudu üşümeye başladık yaşadığım ilçede rüzgarsız durmaz yaz kış rüzgar vardır rüzgarına aşığım Bandırmanın . Benim Anne-Baba çok fazla sigara içer bende sigara içmeyen Yeşil Aycı biri olarak dedim Balkonu kapattırayım hem siz rahat rahat tüttürürsünüz balkonda bende içeride boğulmam “tamam” dediler.

İnternet’ten fiyat araştırması yapayım dedim gerekli malzemeler belli Pimapen, Cam ve çok az Harç, Kalekim. Mermerlerini Babam mermer ustası olduğu için Babam iş yerinden kesip getirecek onları düşüyorum. 700 TL malzemeler tutuyor. Okadar tutmasının sebebi de Doların bu aralar tavan yapması.

Fazla büyük bir balkonda değil eni 1.91 boyu 2.00 genişliği 1.20 civarında bir balkon yani 2 kişi karşı karşıya oturabilir sadece.

Bu işleri yapan yakınımızda bir yer var gelin ölçü alın fiyat verin dedim geldiler 1700 TL fiyat biçtiler benim çıkardığım fiyatın 1 katı fazla mermer yok içinde birde mermer i katsalar 2000 i geçer sanırım.  Farklı yerden mi alacaklar onlarda tabiki hayır benim aldığım yerden sipariş edecekler parçaları.

Benim vereceğim para 700 TL taş çatlasın malzemelere 800 TL işçilikte 500 veririm yapacağı iş 2 saat ya sürer ya sürmez ufak bir yer. Yani Toplam 1300 verebilirim.  Yeme içmede bizden. Daha ne olsun?

Birazda bende hata yumurta popoya dayanınca havalar soğuyunca cam balkon yaptırmaya kalkıyorum yaptır bunu yaz aylarında 🙂

Saygılar

Fakir YazarKış Geldi Balkon’u Kapatalım Dedik” için 2 yorum

  • 14 Aralık 2016 01:31 Ferhat Cetin Cevapla

    İnşallah dediğin fiyata bulmuşsundur yaptıracak usta çünki havalar soğudu iyice kar geldi 😀

    • 14 Aralık 2016 01:32 Fakir Cevapla

      yorumunuz için teşekür ederim evet buldum 1300 olmasada 1400 TL ye yapacak bir arkadaşı bulduk havalar biraz iyileşsin gelip çalışmalara başlayacak inş.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar