Bunları da Okuyabilirsiniz
Toplumu Değiştiren Köle Ziryab
Bitcoin Hakkında Yararlı Bilgiler, Okuyun!
Şimdiye Kadar Yayınlanmış Osmanlı Dizileri
Dünya’daki Fakirliğe Bakış
Oyun için Masa Üstü mü? Laptop mu?
Aşırı Kilo Alımı İle Doğabilecek Hastalıklar
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Kış Geldi Balkon’u Kapatalım Dedik

balkon kapatalım dedik
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
07.12.16
Yorum
2 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Malum havalar soğudu üşümeye başladık yaşadığım ilçede rüzgarsız durmaz yaz kış rüzgar vardır rüzgarına aşığım Bandırmanın . Benim Anne-Baba çok fazla sigara içer bende sigara içmeyen Yeşil Aycı biri olarak dedim Balkonu kapattırayım hem siz rahat rahat tüttürürsünüz balkonda bende içeride boğulmam “tamam” dediler.

İnternet’ten fiyat araştırması yapayım dedim gerekli malzemeler belli Pimapen, Cam ve çok az Harç, Kalekim. Mermerlerini Babam mermer ustası olduğu için Babam iş yerinden kesip getirecek onları düşüyorum. 700 TL malzemeler tutuyor. Okadar tutmasının sebebi de Doların bu aralar tavan yapması.

Fazla büyük bir balkonda değil eni 1.91 boyu 2.00 genişliği 1.20 civarında bir balkon yani 2 kişi karşı karşıya oturabilir sadece.

Bu işleri yapan yakınımızda bir yer var gelin ölçü alın fiyat verin dedim geldiler 1700 TL fiyat biçtiler benim çıkardığım fiyatın 1 katı fazla mermer yok içinde birde mermer i katsalar 2000 i geçer sanırım.  Farklı yerden mi alacaklar onlarda tabiki hayır benim aldığım yerden sipariş edecekler parçaları.

Benim vereceğim para 700 TL taş çatlasın malzemelere 800 TL işçilikte 500 veririm yapacağı iş 2 saat ya sürer ya sürmez ufak bir yer. Yani Toplam 1300 verebilirim.  Yeme içmede bizden. Daha ne olsun?

Birazda bende hata yumurta popoya dayanınca havalar soğuyunca cam balkon yaptırmaya kalkıyorum yaptır bunu yaz aylarında 🙂

Saygılar

Fakir Yazar

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Blizzard-Hearthstone Baydın Artık!
Sonraki Konu
2017 Milli Piyango Fakir Yazara (Ya) Çıkarsa?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın