Bunları da Okuyabilirsiniz
E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar
İlkel Teknoloji – İlkel Eşyalar İle Hayatta Kalma
Gelecekte İnsanlar İçin Tehdit Oluşturabilecek Robotlar
Hey Gidi Eski Ramazanlar
Mısır Piramitleri Nasıl Yapıldığı Niye Bilinmiyor?
Gördüğüm Rüya ve Rüyalar
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Kişisel Blog Kavramı Fakirden Eleştiriler!

Kişisel blog eleştirileri
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
16.02.17
Yorum
25 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bu yazımda kişisel blog kavramı hakkında biraz eleştiriler yapacağım. Eleştirilerim hakkında belki bana katılırsınız, belki de katılmazsınız. 🙂 Ancak yazımı okuduğunuzda hak vereceksiniz!

Kişisel Nedir?

Öncelikle kişiselin tanımını inceleyelim ki ne kadar sapılmış kişisel blog kavramından bu sapmayı görelim.

Kişisel; kişinin kendisiyle ilgili, kendini ilgilendiren, kişiye özgü, şahsi fikri. Anlamına gelir. 

Demek ki kişisel blog sahipleri kendisiyle ilgili yazıyor, kendisini ilgilendiren yazılar yazıyor, kendi düşüncelerini yazıyor. Afedersin ama NAH yazıyor! Ben bile arada sapıyorum kişisellikten.

Örnek veriyorum; bu yazı benim kendi düşüncelerim şahsi fikirlerimden oluşmuş bir kişisel blog yazısıdır. Diğer yazılarımda da benim sosyal ve geçmiş hayatımdan oluşan yazılar mevcuttur.

Kişisel Blog Adı Altında Yapılan Yanlışlar!

Öncelikle bir kaç yerde belirttim bu durumu. Eleman açmış olduğu sayfanın başlığına ve açıklama yazısına “Kişisel Blog” yazıyor. Ancak 3 ay sonra seo uzmanı olup çıkıveriyor. (nasıl oluyorsa 3 ayda) Bütün paylaştığı yazılar seo hakkında makalelerden oluşuyor. Madem sadece seo ve seo makalelerine yöneleceksin. Sayfanın başlığına ve açıklamasına seo ile ilgili yazı yaz. Niye Kişisel blog yazıyorsun!

Webmaster forumunun birine konu olarak açılmış;kişisel bloguma makale satın alınacaktır ve günlük düzenli makale yazacak yazarlar aranıyorAbi yazıları sen yazmıyor isen senin düşüncelerinden oluşmuyor ise niye kişisel blog olarak sayfa açtın? Başkasının şeyiyle şey anlamına geliyor bu…

Kişisel Blog ile Genel Blog Kavramını Karıştırmayın!

Kişisel Blog; sadece tek bir kişiye özgü yazılar, kişinin başından geçen olaylar ve kişinin yaşadıklarını, kişinin düşüncelerini içerir. Genel Blog; ise her konuda yazıların ve düşüncelerin bulunduğu kapsamlı bir blogdur. Sadece bir kişiden oluşmayabilir, bloga birden fazla kişi her türde yazılar yazabilir. Tek bir kişiye ya da bir şeye özgü olmayıp onun bütün benzerlerini içine alan, özel olmayan demektir genel. (Genelde çoğu alıntı olur.)

Kişisel Blog Kişinin Kendisini Yansıtır!

Günlük hayatta nasıl iseniz blog yazılarınızda da kendi tarzınızı koruyun başkaları gibi davranıp başkaları gibi yazmaya uğraşmayın! Argo kelimeler kullanıyor musun? Kullan anasını satayım. Bana çok argo kelimeler kullanıyorsun diye yorumlar atan arkadaşlar olmadı değil oldu kendisi acaba günlük hayatında nasıl konuşuyor? Argo kelimeler kullanmayan bir millet yada topluluk var mı? Yok yani ben niye yazıya gelince resmi olacağım?

Yazılarınızı Nasıl Hissediyor İseniz Öyle Yazın. Doğallığı Bozmayın, Yapmacık Olmayın!  Bir Başkası Gibi Yazmaya Uğraşmayın Kendiniz Gibi Yazın!

Sürç-i lisan ettiysek affola…
Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Kendi Reklam Gelirinizi Kendiniz Çıkartın!
Sonraki Konu
Nasıl Para Biriktirilir?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın