Makale Yazma Hakkında Fakirden Eleştiri

Merhaba Fakir Yazar Okuyucuları;

Makale yazmak kolay bir şey değildir. Ben bir makaleyi adam edebilmek için 2 saat uğraşıyorum en az 300 kelime yazıyorum. Bu konu hakkına webmaster forumlarında ve bloglarda gördüğüm makale piyasası için biraz eleştiri yapacağım.

Kelime Olarak Makale Satışı Yapan Arkadaşlar

Belli sayılarda kelime yazmak için para alıyorsunuz, ancak aldığınız paralar gerçekten çok küçük rakamlar bu da beni sizi sorgular yapıyor.

Nedeni de şu; 100 Kelimesi 50 kuruş gibi komik bir rakam ile makale hizmeti veren kişiler gördüm. Bu kadar az bir miktar ile düşüncelerinizi, bilginizi kısaca beyninizi satabiliyor iseniz gerçekten tebrik ediyorum sizleri. Tabi ki insan bu kadar ufak bir miktarı görünce şüphe ediyor acaba kopya içerik mi bunlar diye çünkü öyle vaatler veren arkadaşlar var ki sanki her dakika 200 kelimelik makale yazıyor gibi konuşuyorlar. Bu kadar kolay ve basit olmamalı!

Makale Hizmeti Veren Şirketler

Kısacası makale toplayıcı şirketler, makale yazarlarından yazdığı makaleleri komik rakamlara toplarlar bu makaleleri makale havuzlarında biriktirirler ve satın almak isteyenlere 2 katına döşerler. 🙂 Sizin düşüncelerinizi beleşe alıp daha iyi fiyata başkasına satan kişilerdir. Burada kazanan taraf makale şirketidir, kaybeden ise sizin düşünceleriniz ve makaleyi yazmak için kafa patlattığınız zaman.

Ben Gerçekten Güzel Makale Yazıyorum ve Para Kazanmak İstiyorum Diyen Kişilere Önerilerim

Öncelikle makale hizmeti veren şirketlere hiç bulaşmayın, para kazanmak istiyor iseniz kendiniz bir şeyler yapmanız gerekmekte. Çok güzel Webmaster forumlarımız var. Örnek olarak en çok ilgi gören kemik kadrosu güçlü iki tane önerebilirim; R10 ve Wmaracı. “Güzel yazıyorum yazdığım yazının hakkını veriyorum.” diyor iseniz kesinlikle bu siteler üzerinden ticaret yapabilirsiniz.

Yazdığınız makaleleri Bilgisayarınızın masa üstünde bir klasöre biriktirin. 1 adet de örnek makale ayırın. Gayet güzel yazmalısınız ki örnek makaleyi noktasına virgülüne kadar o makale al beni demeli alıcı kişiye. Bahsettiğim Webmaster forumlarına ilgili bölümlere konu açın, sizden makale almak isteyen kişilere örnek makaleyi gönderin. Alıp almamak onun tercihi. Kendi makalenizin kalitesine, harcadığınız zaman ve emeğe göre fiyat biçin ama 100 kelimesi 50 kuruş gibi komik rakamlara değil.

Bu yazdığım makale 330 kelimeden oluşmakta bu makaleyi 1.50 TL ye satmak akıl mantık işi midir?
Tekrar yazıyorum komik rakamlara beyninizi ve düşüncelerinizi satmayın.

Saygılar.
Fakir Yazar.Makale Yazma Hakkında Fakirden Eleştiri” için 14 yorum

 • 16 Nisan 2017 09:39 murat Cevapla

  Valla çok haklısınız ben bir siteden hazır almıştım….

 • 16 Nisan 2017 10:19 Safiye Yaşar Erdiger Cevapla

  İnsan sırf bu yüzden yazmaktan soğuyor. Ben artık başka sitelerden gelen advetorial içeriği de paylaşmıyorum. Sanki benimle dalga geçiliyor.
  Google’un son algoritma değişikliği de kopya içerikleri vs önlemek için olduğunu söyleyenleri gördüm.
  Verdiğiniz forum sitelerinde yazılımcıların ortak noktası değil mi?

  • 16 Nisan 2017 10:44 Fakir Cevapla

   Evet verdiğim 2 forum sayfasıda yazılımcıların kullandığı en popüler sayfalardan ikisi. Benim hoşuma gitmeyen olay şu sanki her dakika 200 kelime üretir gibi vaatler veriyorlar millete makale satan arkadaşlar o kadar kolay mı makale yazması! 2 satır yazıp makale mi yazdım diyorlar kendilerince… İlginç.

 • 16 Nisan 2017 18:01 Dogablogu.net Cevapla

  Yazdıklarına katılıyorum. Fakat normal fiyatlandırma ile yazanlarada itimat etmemek gerek. Adam yazıyor. Bir bakıyorum %60 özgün gerisi kopya. Adam hiçbir şey değiştirmeden teslim ediyor makaleyi.. O nedenle az ve öz kendin yazacaksın..

 • 17 Nisan 2017 02:24 torrentoyunindir2017 Cevapla

  Doğru makale olmuş bu konu eleştiriye açık sabaha kadar tartışılır

 • 18 Nisan 2017 01:02 WebCenneti Blog Cevapla

  Gerçekten bir makaleyi toplayıp yayına sunmak göründüğü kadar kolay olmuyor. Saatlerce uğraşılan bir makale için bu derece düşük fiyatlar gerçekten yetersiz. Ücreti artırmak istesen de satış yapamazsın. Öyle karışık bir durum

 • 18 Nisan 2017 17:05 cuneyt Cevapla

  çok doğru açıklamışsınız örnekleriyle çok karşılaşıyorum

 • 19 Nisan 2017 16:45 Hüseyin Körbalta Cevapla

  Merhaba, bahsettiğin makaleleri aslında bizzat kendileri yazmıyorlar. Yüzlerce siteden istenilen konuda ki metinleri alıyorlar, daha sonra aldıkları metinlerin başını,ortasını ve sonunu spinleyip size satıyorlar. O yüzden adamlar için dakika da 1000 kelime yazmak çocuk oyuncağı bundan dolayı da yazarlık fiyatlarını aşağı da tutuyorlar ki kazıkladıkları insanlar itiraz etmesinler diye. Oldukça zeki insanlar bunlar, güzel bir pazarlama stratejisi yürütüyorlar.

  Bir de bunların yüzünden gerçekten sağlam makaleler yazan yazarlarımız var ve bu insanlar saatlerini veriyorlar.Bu yazarlar yazılarını yüksek fiyat istediklerin de karşısında ki müşterisinde gelen tepki 10 liraya senin yazdığını yazanlar var sana niye 60 tl vereyim diyorlar. Bundan dolayı emek vererek makale yazıp,satmak isteyenlerde fiyatı düşük tutuyorlar haliyle hak ettikleri ücreti alamıyorlar, piyasa da bundan dolayı düşük seviye de kalıyor.

  • 19 Nisan 2017 16:54 Fakir Cevapla

   Yazdıklarınıza katılıyorum. alıntı yapıp başına sonuna bir kaç kelime ekleyerek makale yazıyorum diyen ile baştan sonra kafa patlatıp yazanla insanı bir tutuyorlar. %100 özgün diyerek birde kandırıyorlar milleti. Başına sonuna yazı ekle sonra %100 özgün.

 • 19 Nisan 2017 21:40 Ogzhn Cevapla

  Zaten benim anlamadığım herkes bir işe çullanıyor piyasa oluyor rezalet. Nereye el atsak herkes oraya doluşuyor. Valla bıktım ya . Herkes kendi işini yapsın…

 • 21 Nisan 2017 11:13 Sunucu Hataları Cevapla

  Harika bilgiler vermişsiniz. Bunun için teşekkürler sizlere. Daha çok bu tarz içerik görmek isterim açıkcası 🙂

 • 6 Mayıs 2017 13:02 Süleyman ÖZKAN Cevapla

  Güzel makale yazan birinin, bu meziyetini kullanarak para kazanması gayet doğaldır. Burada sıkıntı makale satmakta değil, ücretlerde sanırım.
  Şimdi ban bir makale satın almak istesem, 2.000 kelimenin altında istemem. yani bu hesapla 10 lira verince 2.000 kelimelik makale alabilirim.
  Özetle benim yazmak için hiç uğraşmama gerek kalmıyor. Öyle bir arkadaş bulayım, 300 lira maaş bide öğle yemeklerini vereyim, bana her gün 2.000 kelimelik makale yazsın her gün.
  Akıl karı değil, bak ben bunu da ıskalamışım. Ne garip işler dönüyormuş yaa:)

  • 6 Mayıs 2017 13:05 Fakir Cevapla

   Webmaster sayfalarına gir bu tür konular ile dolu 🙂

 • 12 Mayıs 2017 13:42 Şenol Cevapla

  Haklısınız hocam emeğin karşılığı bu kadar ucuz olmamalı.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar