Bunları da Okuyabilirsiniz
Müzelerimiz Avrupa Kupalarıyla Dolu
Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?
Arrival – Geliş Filmini İzledim!
90’lı Yılların Arama Motoru Ansiklopediler
Şimdiye Kadar Yayınlanmış Osmanlı Dizileri
Üniversite Okumak Hakkında Yeni Başlayanlara
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Mısır Piramitleri Nasıl Yapıldığı Niye Bilinmiyor?

Mısır Piramitleri
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
04.12.16
Yorum
7 yorum

Merhaba Fakir Yazar okurları;

Arkadaşlar yıllardır bir çok teori üretildi araştırmalar yapıldı ancak somut bir delil göremiyorum piramitlerin nasıl inşa edildiği hakkında.

Benim şöyle bir düşüncem var arkadaş ile muhabbet esnasında bu konu hakkında baya konuşmuştuk örnek verirsem mesela benim dedem bana kendi zamanındaki olanları anlatır onun dedesine ona anlatmıştır ben dedelerimin Bulgaristan’dan göç ettiğini bilirim. Yani Bu olay nesilden nesile bilgi alışverişidir.

Sorum şudur Mısır piramitlerinin inşası hakkında neden kimse birşey bilmiyor teoriden öteye geçemiyor nesilden nesile bilgi alışverişi hiç olmadı mı? Kimse piramitlerin nasıl inşa edildiği hakkında yazılar yazmadımı? onca hiyeroglif yazıda bunlar belirtilmedi mi? yada arada boşluk bir nesil mi var insan sayısının azaldığı bir dönem mi oldu? Büyük bir Tufan dünya üzerindeki nufusu azalttı mı?

Ortaya atılan bazı teoriler şunlar ben görmediğim şeye inanmam “uzaylılar yardım etti” çoğu kişi nin teorisi bu ancak bu teori bana hiç inandırıcı gelmiyor. insanların o büyüklükteki piramit taşlarını kaldırabileceğini de sanmıyorum bir kaldıraç sistemi kursalar ki büyük ihtimal bunu ağaçlardan yapacaklardır bu kadar sağlam ağaçlar o kadar büyükllükteki bir kütleyi yükseğe kaldırıp koyabilecek güçde olamaz.

Bende teori üretiyorum; Bana göre o dönem de teknoloji bakımından iyi bir dönemdeymişler ancak nedense nesilden nesile bilgi alışverişi olmadığı için bilgiler bu döneme kadar gelemedi. Bana göre Ray sistemi ile yukarıya taşındığını düşünüyorum yani Fatih Sultan Mehmet’in Gemileri karadan yürütmesi ile aynı şekilde.

Yazılarımı okuduğunuz için teşekür ederim..

Saygılar

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Tüfeğin Dipçiği Nerede?
Sonraki Konu
Yabancı Dizi Öneri Sayfası
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 7 kişi cevap yazdı.
 1. Murat Dalgıç

  Bir Çok Belgesel izledim bu konular hakkında banada uzaylıların yapması saçma geliyor senin dediğin gibi ancak insanlar herşeyi böyle yorumlamakda ısrar ediyor nedense

 2. Birçok teori, birçok düşünce var her ağızdan bir laf çıkıyor umarız ki bu konuda kesin bir bilgiye ulaşılır ve dedikodular sona erer

 3. Erhan Yavuz

  Gerçekten tarihte bunun gibi açığa kavuşması gereken çok fazla olay var. Teşekkürler yazı için.

 4. Hz. Süleyman’ın emri altındaki cinler yaptı bence 🙂

 5. Son güncel gelişmeler incelenirse piramitlerin yapımında kullanılan taş blogların piramite güç bela taşınmadığı, bilakis üzerindeyken harcın karıştırılıp inşa edildiği bilgisine ulaşılmaktadır. 🙂 Bu bilgi de benden olsun.

  • yani harç karılıp piramit’in üzerinde iken kalıp beton gibi blog haline getirilmiş diyorsun? üzerine koyulan taş bloglar piramit in üstünde oluşturularak eklenmesi mantıklı evet.

 6. Yapıldığı malzeme yerinde karıp kalıplaştırmaya uygun bir kil türü. Ray falan boşverin 🙂