Mısır Piramitleri Nasıl Yapıldığı Niye Bilinmiyor?

Merhaba Fakir Yazar okurları;

Arkadaşlar yıllardır bir çok teori üretildi araştırmalar yapıldı ancak somut bir delil göremiyorum piramitlerin nasıl inşa edildiği hakkında.

Benim şöyle bir düşüncem var arkadaş ile muhabbet esnasında bu konu hakkında baya konuşmuştuk örnek verirsem mesela benim dedem bana kendi zamanındaki olanları anlatır onun dedesine ona anlatmıştır ben dedelerimin Bulgaristan’dan göç ettiğini bilirim. Yani Bu olay nesilden nesile bilgi alışverişidir.

Sorum şudur Mısır piramitlerinin inşası hakkında neden kimse birşey bilmiyor teoriden öteye geçemiyor nesilden nesile bilgi alışverişi hiç olmadı mı? Kimse piramitlerin nasıl inşa edildiği hakkında yazılar yazmadımı? onca hiyeroglif yazıda bunlar belirtilmedi mi? yada arada boşluk bir nesil mi var insan sayısının azaldığı bir dönem mi oldu? Büyük bir Tufan dünya üzerindeki nufusu azalttı mı?

Ortaya atılan bazı teoriler şunlar ben görmediğim şeye inanmam “uzaylılar yardım etti” çoğu kişi nin teorisi bu ancak bu teori bana hiç inandırıcı gelmiyor. insanların o büyüklükteki piramit taşlarını kaldırabileceğini de sanmıyorum bir kaldıraç sistemi kursalar ki büyük ihtimal bunu ağaçlardan yapacaklardır bu kadar sağlam ağaçlar o kadar büyükllükteki bir kütleyi yükseğe kaldırıp koyabilecek güçde olamaz.

Bende teori üretiyorum; Bana göre o dönem de teknoloji bakımından iyi bir dönemdeymişler ancak nedense nesilden nesile bilgi alışverişi olmadığı için bilgiler bu döneme kadar gelemedi. Bana göre Ray sistemi ile yukarıya taşındığını düşünüyorum yani Fatih Sultan Mehmet’in Gemileri karadan yürütmesi ile aynı şekilde.

Yazılarımı okuduğunuz için teşekür ederim..

Saygılar

Fakir Yazar.Mısır Piramitleri Nasıl Yapıldığı Niye Bilinmiyor?” için 7 yorum

 • 4 Aralık 2016 17:00 Murat Dalgıç Cevapla

  Bir Çok Belgesel izledim bu konular hakkında banada uzaylıların yapması saçma geliyor senin dediğin gibi ancak insanlar herşeyi böyle yorumlamakda ısrar ediyor nedense

 • 4 Aralık 2016 19:40 ahmeddo Cevapla

  Birçok teori, birçok düşünce var her ağızdan bir laf çıkıyor umarız ki bu konuda kesin bir bilgiye ulaşılır ve dedikodular sona erer

 • 4 Aralık 2016 20:15 Erhan Yavuz Cevapla

  Gerçekten tarihte bunun gibi açığa kavuşması gereken çok fazla olay var. Teşekkürler yazı için.

 • 5 Aralık 2016 14:41 Mustafa Cevapla

  Hz. Süleyman’ın emri altındaki cinler yaptı bence 🙂

 • 6 Aralık 2016 00:33 Öğretmenimin Günlüğü Cevapla

  Son güncel gelişmeler incelenirse piramitlerin yapımında kullanılan taş blogların piramite güç bela taşınmadığı, bilakis üzerindeyken harcın karıştırılıp inşa edildiği bilgisine ulaşılmaktadır. 🙂 Bu bilgi de benden olsun.

  • 6 Aralık 2016 09:33 Fakir Cevapla

   yani harç karılıp piramit’in üzerinde iken kalıp beton gibi blog haline getirilmiş diyorsun? üzerine koyulan taş bloglar piramit in üstünde oluşturularak eklenmesi mantıklı evet.

 • 28 Nisan 2017 01:28 serkie Cevapla

  Yapıldığı malzeme yerinde karıp kalıplaştırmaya uygun bir kil türü. Ray falan boşverin 🙂

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Lolipopun Tarihçesi

Ticari ilk lolipopun 20. yüzyılın başlarında ortaya çıkmasıyla birlikte, ça …