Mount & Blade II Bannerlord

Herkesin uzun zamandır beklediği Mount Blade II Bannerlord’un çıkış tarihi her geçen gün yaklaşıyor.

Talesword, yakın zamanda yaptığı açıklamada Warband’e gönderme yaparak “Hasat zamanı yaklaşıyor” sözünü paylaştı. Bu cümle direk olarak akıllara 6 yıldır yapım süresine devam eden bannerlord’un yakında çıkacağı düşündeşini getirdi. Zamanla ilginin azaldığının düşünülmesine rağmen Talesword’ün yaptığı açıklamalarla heyecanlanan kocaman bir kitle var. Bizde sıkı takipçiler olarak sizinle en son haberleri, aldığımız en son bilgileri paylaşacağız.

Mount & Blade II: Bannerlord Şehir içi gezme
Mount & Blade II: Bannerlord Şehir içi gezme

2 yıl önce yayınlanan görüntüler ile son yayımladıkları görüntüler arasında farklar var. Talesword’ün haftalık bloglarından bizimle paylaştıkları bilgilere göre; oyunda kullanmayı sürdürdükleri oyun motorunun sürekli olarak geliştirildiği gözlemlenmiştir. Özellikle yeni geliştirmekte oldukları ışıklandırma sistemi ile yaptıkları gölgelendirme üzerinde baya yol kat ettikleri gözlemleniyor. Bu sayede oyuna mekanik bir derinlik ve canlılık kazandırılmış. Gün döngüsü ile hareket eden gölge sistemi mükemmel bir atmosfer katıyor. Takipçileri olarak bizler yayınladıkları her video da her blog yazısında heyecanlanıyoruz. Size de bu bilgileri aktarıyor olmak bize mutluluk veriyor peki Bannerlord’un atmosferine daha yakından bakmaya ne dersiniz?

Mount & Blade II Bannerlord Atmosferi Nasıl Olacak?

Mevsimlere oldukça önem veren Talesword, Bannerlord’da her mevsim için ayrı bir renk tonu, ayrı bir atmosfer geliştirmiş durumda. Mevsim döngüsünü oldukça önem verdikleri yapılan incelemelerin sonucunda rahatlıkla gözlemlenebiliyor. Tabi bunun için mevsim değişimini görmenize gerek yok çünkü oyun içi dinamiklerinde her ülkenin ve coğrafyanın kendine has mimari yapısı, mevsimler özellikleri bulunuyor. Böylece bir ülkeden başka bir ülkeye geçen oyuncular mevsimsel atmosferi direk olarak gözlemleyebilecek. Kumaş fiziği, atların yelleri, miğferlerin püskülleri, sancaklara bakar gözlemleyebileceğiniz tek şey bunların oyun içi görüntülerinin ne kadar geliştiği olacak. Sanki her rüzgarda, her sıcak havada atmosferde ve saydığımız itemler de değişiklik gözlemleyebileceksiniz. Omuzluk ve diğer zırhın parçaları artık oyuncunun hareketine göre hareket edebiliyor hale gelmiş gibi gözüküyor.

Mount & Blade II: Bannerlord Dış Görünüm
Mount & Blade II: Bannerlord Dış Görünüm

Kan efeklerindede oldukça büyük bir gelişim söz konusu artık yaralandığınızda kanama efekti yürüdüğünüz yönde saçılırken aynı zamanda yaralandığınız bölgeye doğru sıçrama gözüküyor. Oyuna eklenen yeni özelliklerden olan develer özellikle çöllerde sizlere büyük bir avantaj kazandırıyor.

Mount & Blade II Bannerlord da Geliştirilen Sistemler Neler?

Oyun içi hasar sisteminde bir takım değişiklik söz konusu yakın dövüşlerde üç farklı darbe sistemi geliştirilmiş bunlar delip kesme, darbe ve savurma şeklinde farklılık gösteriyor. Kullandığınız silaha ve rakibinizin zırhına göre verdiğiniz hasar değişiklik gösterecek. Rakibinize vuracağınız her darbede fiziğe dayalı olarak hasar vereceksiniz. Geliştirilen sistem sayesinde kendi silahlarınızı tasarlayabileceksiniz.

Mount & Blade II: Bannerlord Kale Kuşatması
Mount & Blade II: Bannerlord Kale Kuşatması

Yapılan değişikliklerde biri de konuşma animasyonları bölümü ile karşımıza çıkıyor. Artık diyalog penceresi modu ile daha interaktif konuşmalar gerçekleştirebileceksiniz. Görevinizi başarılı ile tamamladığınız da ise vücut dilini kullanarak karakterleriniz neşe, üzünç, sevinç gibi insanı duyguları rahatlıkla gösterebilecek.

Kuşatma ve savunma sistemlerinde de büyük bir gelişim söz konusu artık mancınık sistemi dahil ediliyor bu sayede kuşatma sırasında daha güzel bir atmosfere sahip olacaksınız ancak tüm bunların inşası belirli bir zaman içinde gerçekleşecek. Elinizde bulundurduğunuz şehirlerin savunma sistemini ve kaleyi geliştirebileceksiniz. Daha geniş birlik düzenleri ve çok daha fazlası sizleri bekliyor. Harika bir sürüm ve heyecanla milyonlarca oyuncu bu sürümü bekliyor. Umarım oldukça kısa bir süre içinde bizimle buluşur. 6 yıllık bu bekleyişin sonu gelir ve sonunda Mount Blade’in o eşsiz dünyasına tekrardan dahil olabiliriz.

Mount & Blade II Bannerlord E3 Tanıtım Videosu

Saygılar.
Fakir Yazar.Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar