Bunları da Okuyabilirsiniz
Fakir Yazar Açıldı!
İtim Ben İt – Biraz Sadık Gürbüz
Fakir Yazar Blog Sayfamız 1 Yaşında!
Modern Kölelik
Google’dan Gelen İlginç Aramalar
Yeni Bir Takım Sporu 360 Ball
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Babası Muz Alınca Mutlu Olan Nesil Burada Mı?

Muz Alınca Mutlu Olan Nesil
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
06.08.17
Yorum
13 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Doksanlı yıllarda muz yemek bir lükstü. Normal sıradan bir ailenin muz alıp doya doya yemesi bir hayli zordu. 🙂 Son bir kaç senedir yerli üretim muz yetiştirildiği için aileler adam gibi muz yedirebiliyor çocuklarına.

Muz bir ödüldü bizim için. 🙂 Çünkü pahalıydı durumu iyi olan aileler çocuklarına istediği kadar alıyorlardı, yılda 1 yada 2 kez belki alınırdı bize oda birer tane. 🙂 Onuda biz çocuklar için alırlardı Anne ve Baba yemez çocuklarına yedirirdi. 🙂

Çocuklarınıza Az da Olsa Alın! Her Meyvenin Tadına Baksınlar!

27 yaşındayım şimdiye kadar Ananas, Avokado yada Hindistan cevizinin sütünün tadına hiç bakmadım, tadını bilmem sadece market reyonlarında görmüşlüğüm vardır. 🙂 Ailemin çocuk iken bana aldığını da hatırlamam. Ne kötü bir şey değil mi? Eğer bir gün çocuğum olursa her meyvenin tadını bakmasını sağlayacağım evlatlarımın. 🙂 Hiç olmazsa yemedim demesinler. 🙂

Her Kesimin Alabileceği Meyveler

Mandalina

Herkesimin Alabileceği Meyveler: Mandalina

Maddi durumu ne olursa olsun her kesimin rahatlıkça alıp tüketebileceği meyveler Elma, Mandalina, Portakal, Şeftali, Karpuz, Kavun, Kiraz aklıma gelmeyen ucuz meyveler. Ama genelde gelir düzeyi düşük ailelerin tercihi elma, mandalina, karpuz ve kavun.

Şimdi ben bunları yazıyorum ancak bu meyvelere hasret bir çok ülke var. Şükür ülkemizde bir çok meyve yetişiyor. Ancak pazara ucuz mu geliyor orası tartışılır çiftçiden 1 liraya alınan ürün pazara gelinceye kadar 5 lira oluyor.

Zengin Kesimin Alabileceği Meyveler

Zenginlerin Yiyebileceği Meyveler

Zenginlerin Yiyebileceği Meyveler

Genelde tropikal meyveler yani Ülkemizde yetişmeyen yurt dışından ithal gelen meyveler nedir bunlar avokado, Hindistan Cevizi, Ananas, Kivi vb. gibi meyveler.


Yazan: 1996 yılında 1 tane muz alınacak diye ay sonunu heyecanla bekleyen çocuk. Bitmesin diye gıdım gıdım yerdim. 🙂 

Saygılar
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Pokemon ve Pokemon Oyunları
Sonraki Konu
MOBA Oyunlar ve eSpor
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın