Bunları da Okuyabilirsiniz
E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar
Yağan Kar ve Düşüncelerim
Fakir Yazar Game of Thrones Final Teorileri
Arabada Müzik Sesini Sona Kadar Açıp Gezmek
Günlük Hayatta Yaşanılan Sinir Bozucu Durumlar
Yüksek Ateş ve Kabuslar
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Nasıl Para Biriktirilir?

Nasıl Para Biriktirilir?
Okunma Süresi
4 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
18.02.17
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bu yazımda, Nasıl para biriktiririz? konusu hakkında bir şeyler yazacağım para biriktirme olayını fakirden daha iyi mi bileceksiniz? 😀

En iyi Para Biriktirme Yöntemi Evlenmeden Önce!

Arkadaşlar eğer bekar iseniz bunun değerini bilin çalıştığınız parayı biriktirin. Çalışarak elde ettiğiniz parayı kafelerde, barlarda yada daha eften püfden şeylere harcamayın çünkü evlendiğinizde her sabah para ver diyen bir çocuk ve eş sizleri bekliyor olabilir.

Bekar iken nasıl para biriktiririm?
Kendinizi işinize verin. Biraz asosyal olacaksınız ne yazık ki…. Sakın ha sakın bekar evine çıkmayın yoksa biriktirmek yerine daha çok borca girersiniz. Ailenizin yanında yaşayın! Bu şekilde bazı harcamalardan kısabilirsiniz ev kendinizin ise kira, elektrik, su vesaire. 1400 TL üzerinden örnek verecek olursak her ay 400 TL sini ayrı bir birikim hesabına aktarın sadece 1000 TL sini kullanın bu miktarı harcama oranınıza göre arttırıp düşürebilirsiniz. Cep telefonu ve konuşma harcamaları en çok para götüren şeylerdir bunun önüne geçmek için fatura yerine kontör sistemini kullanın 20 lira yükleyin bir tarife seçip bedava konuşmalardan yararlanın. Giyinme olayına gelirsek 2 adet pantolon, 2 gömlek, 2 eşofman tarzı her giysiden 2 tane edinin fazlasını almayın. Sakın ha sakın millete borç vermeyin. Birde sevgilinize fazla para yedirmeyin… 😛

Evlendikten Sonra  Para Biriktirme

Eğer şanslı biri iseniz eşiniz ev hanımı olmak yerine bir iş kadını olur. Belkide bir memur yada doktor şans ve kısmet artık 😀 Niye böyle diyorum 1 kişinin çalıştığı para artık ülkemiz ekonomisinde 1 evi geçindirmeye yetmiyor.

1 kişinin çalıştığı para yeter ama nasıl yeter?
Ev kendinin kira değil ise, Anneden Babadan yardım geliyor ise ve de ek gelirin varsa 1 kişinin çalıştığı para yeter.

Evlendikten sonra nasıl para birikir?
Önelikle ev sahibi olmanız gerekir bunun için faizler uygun olduğu zaman hiç gecikmeden bir ev kredisi çekin hemen ev sahibi olun. Ev kiraları yıllık olarak ev sahibinin kafasına göre artar ancak ev kredisi çeker iseniz kira öder gibi her ay ödersiniz. Ve kendi eviniz olur. Kirada oturmak ile aynı şeydir ancak her yıl üstüne koymaz! Elbet bir gün ev kredisi bitecek. Emin olun verdiğiniz kira parası size kalınca nasıl rahatladığınızı bilemeyeceksiniz.

Ek gelir şart, izinli olduğunuz günlerde sizi yormayacak işler yapabilirsiniz.

Ev ve market harcamaları ihtiyacınız olan şeyleri alın ihtiyaç dışı şeyler almayın. Bir ürün aynı ise sadece isimden dolayı pahalı ise ucuzunu seçin isim karın doyurmuyor içindeki ürün karın doyuruyor. İndirimlerden yararlanın. Kesinlikle Kredi kartı kullanmayın.

Araba sevdalısı olmayın! Araç demek extra masraf demek ulaşım araçlarını kullanın daha ki durumunuz iyileşene kadar.

Fakirden Zengin Olma Önerileri.
Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Kişisel Blog Kavramı Fakirden Eleştiriler!
Sonraki Konu
Yerde Para Buldunuz Ne Yaparsınız?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın