Oyun Dünyasının Kadın Twitch Yayıncıları

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Eskiden bilgisayar oyunları sadece erkeklere hitap eden bir dünyaya sahipken şu an birçok bayan oyuncunun da bu oyunlarla ilgilenmesi sayesinde çok büyük değişime uğradı.
Hatta bazı çalışmalarda küresel oyuncu nüfusunun % 50 erkek ve % 50 bayan olduğunu görüyoruz.

10 yıl öncesine kadar bu toplulukta bayanlar azınlıkta olsa da şu an böyle bir durumdan söz edemeyiz. Ayrıca oyunları sadece eğlenmek için oynamıyorlar. Kızlardan oluşan takımlar var. Turnuvalara katılıyorlar, birçok platformda canlı yayın yapıyorlar. Ne kadar yetenekli ve tutkulu olduklarını herkese kanıtlamış durumdalar. Eskiden erkek nüfusun hakim olduğu ve kuşkusuz seyirci kitlesinin de erkek olduğu bu toplulukta artık kadınlar da tanınmış ve söz sahibi olmayı başarmışlardır. Tabii bir de bu bayan oyuncuların kendilerine platonik aşık ettikleri büyük bir hayran kitleleri olduğu gerçeğini de kabul etmek gerekiyor.

Bu listeleme de en çok takip edilen bayan twitch yayıncılarını sıralayacağım.


Djarii

İlk olarak kendisi World of Warcraft , Hearthstone ve orijinal Lineage IInin mobil MMO’su olan Lineage II Revolution gibi çeşitli oyunlar oynuyor. İkincisi Cosplay ile de ilgileniyor.  World of Warcraft‘tan Sylvanas Windrunner , Heroes of the Storm‘dan Nova ve Game of Thrones oyunundan bir Whitewalker olduğu videoları da var. Ayrıca izleyicileriyle gerçek hayatının bir kısmını da paylaşıyor. Djarii’yi aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

https://www.twitch.tv/djarii

djarii
djarii

SSSNIPERWOLF

Overwatch , Far Cry Primal , GTA, Destiny 2 ve Call of Duty gibi oyunları oynayan bu güzel kızın Youtube kanalında 7,3 milyon abonesi bulunuyor. Oyunlarda daha çok sniper olmayı seviyor. Bir zamanlar hemşire ya da eczacı olmayı istediğini söylese de şu an kendisini oyun dünyasının içine bırakmış durumda. İsmini de Metal Gear oyunundaki bir keskin nişancıdan almış.

https://www.youtube.com/user/SSSniperWolf/featured

SSSNIPERWOLF
SSSNIPERWOLF

DIZZYKITTEN

Oyun oynayan her erkeğin oyunlardan hoşlanan bir kız arkadaş hayali vardır. DizzyKitten da sizin ruh ikiziniz olabilir ama onun gibi birini bulmak gerçekten çok zor. Çünkü yaptığı işte gerçekten çok iyi. Twitch’te yaklaşık 500.000 takipçisi var. PUBGCounter-Strike: Global Offensive ve Super Hexagon oyunlarında da gerçekten çok başarılı. Kısacası onun gibi bir kızı tavlamanız çok zor olacaktır.

https://www.twitch.tv/dizzykitten

DIZZYKITTEN
DIZZYKITTEN

CHLOELOCK

Diğer kadın oyuncuların aksine Chloelock’un Twitch’te sadece 65.000 takipçisi var. Buna rağmen sık sık canlı yayın yapıp oyun sevgisini dünyaya göstermeye devam ediyor. OutlastH1Z1 ve Counter-Strike: Global Offansive gibi oyunları oynuyor.

https://www.twitch.tv/chloelock

CHLOELOCK
CHLOELOCK

TARA BABCOCK

Kendisi vücudunu izleyicilerine göstermekten çekinmeyen birisi. Mario, Overwatch, Dark SoulsStarCraftGod of WarMetal Gear Solid ve League of Legends gibi oyunları oynuyor ve Twitch’te 172.000 abonesi bulunuyor.

https://www.twitch.tv/tarababcock

TARA BABCOCK
TARA BABCOCK

LDSHADOWLADY

25 yaşında olmasına rağmen Youtube’da 3,5 milyon abonesi vardır. Çoğu zaman Minecraft ve Sims oynar. Aynı zamanda Liverpool John Moores Üniversitesi’nde Animasyon ve Görselleştirme bölümünde okur.

https://www.youtube.com/user/ldshadowlady/featured

LDSHADOWLADY
LDSHADOWLADY

MELONIE MAC

Youtube’un en sevilen geek vloggerlarından birisidir. Ayrıca anime ve teknoloji ile de ilgilenir. Twitch’te 117.000, Youtube’da 340.000 abonesi vardır. Çok çeşitli oyunlar oynar.

https://www.twitch.tv/meloniemac

https://www.youtube.com/user/Melonie86/featured

MELONIE MAC
MELONIE MAC

APHRODITE

1988 yılında doğan Kim Ga Young, eSports şirketi MVP’nin StarCraft II ekibinin üyesidir. İlk önce bir Zowie Divina turnuvasında halkın dikkatini çekti ve burada bir zafer  ve 5000 dolar büyük ödülü kazandı. MVP’ye 2014’te katıldı ve bugün hala takımın bir parçası.

https://www.esportsearnings.com/players/2281-aphrodite-kim-ga-young

APHRODITE
APHRODITE

STPeach

Yapacak başka bir işiniz yoksa ve boş zamanınız çoksa STPeach’in Twitch kanalını takip etmelisiniz. kendisi hem oyun oynayıp hem de cosplay yapar. Counter-Strike Global OffensiveLeague of LegendsStardew Valley ve Cuphead gibi oyunları oynuyorAyrıca videoları 6-7 saate kadar çıkabiliyor. Bu kız kesinlikte etrafınızda olmasını isteyeceğiniz türden birisi.

https://www.twitch.tv/stpeach

STPeach
STPeach

CINCINBEAR

Kendisinin Twitch’teki en güzel kadınlardan biri olduğuna şüphe yok. İnsanı hipnotize eden gözlere sahip. 385.000 takipçisi bulunuyor. OverwatchPlayerUnknown’s BattlegroundsCounter-Strike: Global Offensive ve Minecraft oyunlarını oynuyor. Yani sadece güzel değil oyun oynama konusunda da çok iyi.

https://www.twitch.tv/cincinbear/videos/all

CINCINBEAR
CINCINBEAR

KITTYPLAYS

KittyPlays olarak da bilinen Kirsten, 2013’ten beri Twitch üzerinden canlı yayınlar yapıyor. Ancak oyun videolarını düzenli olarak yayınlamaya 2014 yılında başladı ve bundan sonra popülaritesi de hızla arttı. Çoğunlukla Dota 2Counter-Strike: Global Offensive ve PUBG oyunlarını oynuyor. Twitch’te şu an 767.000 takipçisi bulunuyor. Ayrıca bu alanda kendini geliştirmek isteyen kızları eğitmek için Twitch üzerinden Team Kitty isimli bir ağı yönetiyor.

https://www.twitch.tv/kittyplays

KITTYPLAYS
KITTYPLAYS

KayPeaLol

League of Legends şu an dünyadaki en popüler MOBA oyunlardan birisi. Ayrıca Twitch’te en çok yayın yapılan oyunlardan birisi. League of Legens yayını yapanların başında da KeyPeaLoL geliyor. Kendisinin YouTube’da 600.000, Twitch’te 680.000 abonesi bulunuyor ve yaklaşık 20 milyon görüntülenmeye sahip.

https://www.twitch.tv/kaypealol

KayPeaLol
KayPeaLol

PressHeartToContinue

Kendisi iyi bir oyun bilgisine sahip ve oyun dünyasının en çok neyin peşinde olduğu Gaming Newz adlı bir bölümü var. Ayrıca Anime Newz adlı bir bölümü de var. YouTube’da 854.000 abonesi bulunuyor.

https://www.youtube.com/user/PressHeartToContinue/featured

PressHeartToContinue
PressHeartToContinue

Yabancı twitch yayıncılarının yanında tabii ki değerli ülkemizin güzel kadın yayıncıları da var.  Fionamed, Gülsahky ve ismini şimdi hatırlamadığım bir çok kadın yayıncı harika işler çıkartıyorsunuz kızlar umarım daha fazla izlenirsiniz.

Saygılar.
Kürşat.Oyun Dünyasının Kadın Twitch Yayıncıları” için 5 yorum

 • 5 Ocak 2018 20:57 Mücahit DOĞAN Cevapla

  Vay bee neler neler varmış böyle ya 🙂 Çok detaylı ve güzel bir çalışma olmuş, eline sağlık 🙂

 • 7 Ocak 2018 21:22 sezer Cevapla

  Gerçekten güzel bir çalışma emek vermissiniz erkeklerden çok bayanlarda oynuyor ama genellikle kızlar erkek karakterlerde oynuyorlar oda çok garip gercekten başarılar dilerimkaleminiz sağlık

 • 8 Ocak 2018 16:57 Rıdvan sözkesen Cevapla

  Genelde göğüs boyutuna göre izleyici sayısı artan ancak oyun oynayışı ile harika iş çıkarsada emsalllerinden geri kalan kadın arkadaşların bulunduğu yayın sistemi. Üzgünüm ama durum böyle ne kadar açarsa o kadar izleyici artıyor bu nasıl abazalıktır anlamıyorum.

 • 9 Ocak 2018 10:58 hasan Cevapla

  ne yayıncılar varmış favorim KayPeaLol

 • 10 Ocak 2018 17:30 Enes Talha Cevapla

  Eskilerden bir Kaypea var. Gerisi hep sonra türedi. Nasıl türediklerini de biliyoruz. Adam gibi yayın yapan sayılı kadın yayıncı var zaten.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar