Bunları da Okuyabilirsiniz
Yeni Moda Kesik Pantolon 425$
Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.
Oyun Dünyasının Kadın Twitch Yayıncıları
Sigara Sağlığa Yararlıdır Reklamları
Temanız.com ve Yeni Fakir Yazar Teması
Yurt Dışındaki Terör Örgütleri
Paylaş
Paylaşımı Kapat

PlayerUnknown’s Battlegrounds Tanıtım-İnceleme

PlayerUnknown’s Battlegrounds Tanıtım
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
08.04.17
Yorum
6 yorum

Merhaba Arkadaşlar;

Hayatta kalma Shooter tarzı oyunlar; Benim beceremediğim ancak bir çok kişinin başından ayrılmadığı tutkunu olduğu bir oyun türü. 🙂 Bu yazımda PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu inceleyeceğim.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Nasıl Bir Oyun?

PlayerUnknown's Battlegrounds Tanıtım-İnceleme

Solo, Duo ve 4 kişi girebileceğiniz bir hayatta kalma oyunu. Sizi 90-100 kişinin bulunduğu bir haritaya uçak ile bırakıyorlar. Haritada inmek istediğiniz yere paraşüt ile iniyorsunuz, daha sonra Loot diye adlandırılan yağmalamaya başlıyorsunuz. Kask, zırh silah, mermi, enerji içeceği, sargı bandı, sağlık kutusu, dürbün (x4, x8) kendinizi en iyi şekilde dizerek diğer 90-100 kişi arasında sağ kalarak birinci olmaya çalışıyorsunuz.

Birinci olmak o kadar kolay değil sadece sizi oyunda olan oyuncular öldürmüyor, haritada sizi öldürecek olaylar gelişiyor; belirli alanlarda bombalamalar ve süre ilerledikçe haritayı kapsayan zehir.  Süre geçtikçe zehir haritada daralıyor, daraldıkça haritada hareket edeceğiniz yer azalıyor bu şekilde saklanan oyuncular çıkmak zorunda kalıyor. En sonunda ufak bir alan kalıyor ve asıl adrenalin orada başlıyor ben bizzat son gaz daralmasında yaşanılanları seviyorum. Oyunun en heyecanlı yeri, O dakikalar oluyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Amacı Nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds Tanıtım-İnceleme

Oyundaki amaç solo girer iseniz Server sıralaması var, o sıralamada 1 inci olmaya çalışıyorsunuz. Her oyun yaptığın isabet ve hayatta kalma oranına göre puanlama oluyor. Şuan birinci sırada bir Türk oyuncu var. Avrupa Serverında adı Mithrain kendisi gerçekten çok başarılı bir oyuncudur. (Kulübe Hayat Kurtarır.)

Twitch yayınlarını izlemek ister iseniz;
https://www.twitch.tv/mithrain

Ve ayrıca bir arkadaşınız ile duo girebilirsiniz yada 4 kişi bir ekip olup oyunu eğlenerek oynayabilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Fiyat Nedir?

Arkadaşlar oyun şuan erken erişimde yani halen tam sürüm de değil ve oyunu geliştiren güncellemeler gelmekte. Steam’den oyunu alabilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: 69,00 TL

Ancak ileride bu fiyatın düşeceğini tahmin ediyorum. Tabi ki çok fazla ilgi görür ise, Fiyat artışına da gidebilirler.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Easter Gamers Video İnceleme

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Yağlı Salçalı Ekmek
Sonraki Konu
İlkel Teknoloji – İlkel Eşyalar İle Hayatta Kalma
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 6 kişi cevap yazdı.
  1. Moda oldukça fiyat artabilir. Bir Türk’ün başarılı olması insana gurur veriyor, konu oyun bile olsa.

  2. Fragman ve görseller gerçekten çok güzel hocam başarılı bir oyuna benziyor denemek lazım fiyatı da uygunmuş.

  3. kaliteli bir oyuna benziyor.boş bir zamanımda oynayacağım.

  4. Steam için son zamanlarda çıkan en iyi oyunlardan birisi diyebiliriz. Hatta bir ara bu oyunun betası bedava steam key kapsamında dağıtılmıştı. Oyunu çıkmadan önce çoğu kişi ücretsiz olarak deneyebilme şansı yakalamıştı.

  5. Cidden H1Z1’in popülerliğini de kendine katarak kartopu etkisi ile büyüyen bir oyun. Bu yazıyı siz yayımladıktan yaklaşık 4 ay sonra okuyorum, bu 4 ay içerisinde PUBG aşırı hızlı gelişerek eSpor arenasına da adım attı. Ve daha yıllar boyunca oynanabilecek bir oyun gibi görünüyor. Aktif oyuncu sayısı ise en son baktığımda aynı anda 475 bin oyuncusu vardı. Büyük bir ihtimalle bu sayı giderek artacak.

    • Zaten H1Z1 in yapımcıları arasından ayrılan kişiler tarafından yapılan bir oyun oyun çıkmadan Önce H1Z1 in bütün eksik yanları pupg de olmayacak diye yazı vermişlerdi. LoL’den sonra espor un başını çekecek gibi görünüyor. Tabiki oyuna yapılan güncellemeler dengeyi bozarsa bu durum değişir. Ancak şuan harika durumları.