PlayerUnknown’s Battlegrounds Tanıtım-İnceleme

Merhaba Arkadaşlar;

Hayatta kalma Shooter tarzı oyunlar; Benim beceremediğim ancak bir çok kişinin başından ayrılmadığı tutkunu olduğu bir oyun türü. 🙂 Bu yazımda PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu inceleyeceğim.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Nasıl Bir Oyun?

PlayerUnknown's Battlegrounds Tanıtım-İnceleme

Solo, Duo ve 4 kişi girebileceğiniz bir hayatta kalma oyunu. Sizi 90-100 kişinin bulunduğu bir haritaya uçak ile bırakıyorlar. Haritada inmek istediğiniz yere paraşüt ile iniyorsunuz, daha sonra Loot diye adlandırılan yağmalamaya başlıyorsunuz. Kask, zırh silah, mermi, enerji içeceği, sargı bandı, sağlık kutusu, dürbün (x4, x8) kendinizi en iyi şekilde dizerek diğer 90-100 kişi arasında sağ kalarak birinci olmaya çalışıyorsunuz.

Birinci olmak o kadar kolay değil sadece sizi oyunda olan oyuncular öldürmüyor, haritada sizi öldürecek olaylar gelişiyor; belirli alanlarda bombalamalar ve süre ilerledikçe haritayı kapsayan zehir.  Süre geçtikçe zehir haritada daralıyor, daraldıkça haritada hareket edeceğiniz yer azalıyor bu şekilde saklanan oyuncular çıkmak zorunda kalıyor. En sonunda ufak bir alan kalıyor ve asıl adrenalin orada başlıyor ben bizzat son gaz daralmasında yaşanılanları seviyorum. Oyunun en heyecanlı yeri, O dakikalar oluyor.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Amacı Nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds Tanıtım-İnceleme

Oyundaki amaç solo girer iseniz Server sıralaması var, o sıralamada 1 inci olmaya çalışıyorsunuz. Her oyun yaptığın isabet ve hayatta kalma oranına göre puanlama oluyor. Şuan birinci sırada bir Türk oyuncu var. Avrupa Serverında adı Mithrain kendisi gerçekten çok başarılı bir oyuncudur. (Kulübe Hayat Kurtarır.)

Twitch yayınlarını izlemek ister iseniz;
https://www.twitch.tv/mithrain

Ve ayrıca bir arkadaşınız ile duo girebilirsiniz yada 4 kişi bir ekip olup oyunu eğlenerek oynayabilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Fiyat Nedir?

Arkadaşlar oyun şuan erken erişimde yani halen tam sürüm de değil ve oyunu geliştiren güncellemeler gelmekte. Steam’den oyunu alabilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: 69,00 TL

Ancak ileride bu fiyatın düşeceğini tahmin ediyorum. Tabi ki çok fazla ilgi görür ise, Fiyat artışına da gidebilirler.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Easter Gamers Video İnceleme

Saygılar.
Fakir Yazar.PlayerUnknown’s Battlegrounds Tanıtım-İnceleme” için 6 yorum

 • 8 Nisan 2017 22:17 Ballı Soprano Cevapla

  Moda oldukça fiyat artabilir. Bir Türk’ün başarılı olması insana gurur veriyor, konu oyun bile olsa.

 • 9 Nisan 2017 11:07 Orakci Blog Cevapla

  Fragman ve görseller gerçekten çok güzel hocam başarılı bir oyuna benziyor denemek lazım fiyatı da uygunmuş.

 • 9 Nisan 2017 15:00 esrefyasa Cevapla

  kaliteli bir oyuna benziyor.boş bir zamanımda oynayacağım.

 • 9 Nisan 2017 19:51 steamrehberi Cevapla

  Steam için son zamanlarda çıkan en iyi oyunlardan birisi diyebiliriz. Hatta bir ara bu oyunun betası bedava steam key kapsamında dağıtılmıştı. Oyunu çıkmadan önce çoğu kişi ücretsiz olarak deneyebilme şansı yakalamıştı.

 • 2 Ağustos 2017 20:05 Emre Cevapla

  Cidden H1Z1’in popülerliğini de kendine katarak kartopu etkisi ile büyüyen bir oyun. Bu yazıyı siz yayımladıktan yaklaşık 4 ay sonra okuyorum, bu 4 ay içerisinde PUBG aşırı hızlı gelişerek eSpor arenasına da adım attı. Ve daha yıllar boyunca oynanabilecek bir oyun gibi görünüyor. Aktif oyuncu sayısı ise en son baktığımda aynı anda 475 bin oyuncusu vardı. Büyük bir ihtimalle bu sayı giderek artacak.

  • 2 Ağustos 2017 20:08 Fakir Cevapla

   Zaten H1Z1 in yapımcıları arasından ayrılan kişiler tarafından yapılan bir oyun oyun çıkmadan Önce H1Z1 in bütün eksik yanları pupg de olmayacak diye yazı vermişlerdi. LoL’den sonra espor un başını çekecek gibi görünüyor. Tabiki oyuna yapılan güncellemeler dengeyi bozarsa bu durum değişir. Ancak şuan harika durumları.

Cevap Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.


Tavsiye Yazılar
Ailenin Önemi

Aile kavramı tüm insanlar için evrenseldir ve kutsal bir öneme sahiptir. To …