Bunları da Okuyabilirsiniz
Hey Gidi Eski Ramazanlar
Çocuklar ve Anneler
Uçan Canavar – Flying Monster
Smart Parking – Akıllı Otopark Sistemi
En Ucuz Bilgisayarı Toplayacağınız Web Sayfaları
2017 Yılının En İyi Netflix Dizileri
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Rememory: Beyinde Tutulan Yaşanmış Anıları İzlemek

Rememory Beyinde Tutulan Anılar
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
09.09.17
Yorum
9 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

İzlediğim bir filmden yola çıkarak yazıyorum bu yazıyı.

Düşünebilen ve karar veren her canlının beyinlerinde kayıtlı olan güzel anılar yada kötü anılar vardır. Bu anıları sadece dilimiz döndüğünce yada anlatabildiğimiz kadar başkalarına anlatabiliyoruz. Anlatan kişinin yaşadığı olayı dinleyen kişiler olabildiğince kafalarında canlandırarak biçimlendiriyor.

Ancak yaşanılan bu anıları aşağıdaki videodaki gibi bir cihaz yardımı ile yaşayan kişinin gözünden izleyebilseydik nasıl olurdu?

Hey Senin Ömür Boyu Yaşadığın Hatıralarını İzlemek İstiyorum!

Tabii ki Niye Olmasın! Diye belki günün birinde cevap verebilirsiniz. Teknoloji ve tıp daha da ilerlediğinde insanların beyninin teknoloji tarafından kontrol edilebileceğini düşünüyorum, şimdilik bu olay film ve düşüncelerden ibaret. Ayrıca böyle bir durum gerçekten bir bilim adamı tarafından bulunsa bile Rememory adlı film de ne gibi sorunlara yol açtığını göreceksiniz.

Biraz “Rememory” Adlı Filmi İnceleyelim

Film 2017 yılında yani bu yıl yayınlandı. Harika bir Bilim Kurgu ve Dram filmi. Baş rolde Game of Thrones dizisinden tanıdığımız “Tyrion Lannister” Peter Dinklage var. Bir diğer ünlü oyuncu Anton Yelchin‘de bu filmde oynamaktadır. Fakat Anton Yelchin geçtiğimiz yıl vefat etmiştir.

Peter Dinklage “Sam Bloom” adında ufak heykeller ve tasarımlar yapan kendi halinde bir minyatür sanatçısıdır. Bir gün kardeşi ile birlikte bardan çıkıp eve yol alır iken trafik kazası geçirirler. Kardeşi Dash Bloom ölmeden önce bir kaç kelime söyler ancak bu kelimeleri Sam yaşadığı kazanın şoku ile hatırlayamaz.

Başarılı bilim adamı Gordon Dunn insanların beyinlerinde kayıtlı olan en anlamlı güzel anıları kaydedebilen bir cihaz bulmuştur. Sam Bloom’un kazada çarptığı araç aslında Gordon’un aracıdır ve bu kaza da ufak kızını kaybetmiştir. Bu nedenle yaşadığı güzel anıları kayıt edebilen bir cihaz icat etmiştir. Sam bloom bu icat için Gordon’a gitmek isterken gordon ofisinde ölü bulunmuştur. Sam bloom da bu olayı araştırmaya ve Gordon’u kimin öldürdüğünü bulmak için işe koyulmuştur.

Fazla detaya girmek istemiyorum sizlerde izleyin sürprizi kaçmasın filmin 🙂

Rememory Filminin Fragmanı

Kesinlikle hafızalarınızda yer edinecek ve sizi bu konu hakkında düşünmeye sevk edecek bir film. Peter Dinklage de rolünün hakkını vermiş. 
Rememoryi izlemenizi tavsiye ederim.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Okul Kırtasiye & Malzeme Alışverişi Nasıl Yapılır?
Sonraki Konu
Modern Kölelik
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın