Bunları da Okuyabilirsiniz
Beklediğim Dizi Sherlock 4 Sezon Başladı.
Türk Filmlerinin Unutulmaz Müzik Sanatçısı Osman İşmen
Oyun için Masa Üstü mü? Laptop mu?
Kaza değil Cinayet! İş Kazaları
Yaza Hazırlanmak İçin Tavsiyeler
Günlük Hayatta Yaşanılan Sinir Bozucu Durumlar
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Sağlık için Muhteşem 3’lü Zencefil, Rezene ve Ihlamur

ıhlamur rezene
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
13.01.17
Yorum
13 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Bu yazımda bana iyi gelen bitki çaylarından bahsedeceğim. Bundan 2-3 yıl öncesine kadar sadece ıhlamur ve normal siyah çay içerdim. Ancak zamanla başka bitkilerin çaylarını da içmeye başladım.

Uyku ve Mide Problemim

Zencefil Çayı

Üniversite yıllarımda kaldığım öğrenci yurdunun yemeklerinden olsa gerek adı “Reflü” olan mide hastalığına yakalandım. İlaç kullandım 6 aylık bir tedavi sonucu midem düzeldi, ancak yediklerime dikkat etmediğim zaman yine ağrılar oluyordu bunu da “Zencefil çayı” ile çözüm elde ettim. Marketten gram ile aldığım taze zencefil i çok az rendeleyip kaynatıp içiyorum mideme iyi geliyor. İçine biraz bal katarsanız soğuk algınlığına ve boğaz ağrınızı da hafifletecektir.

Bunlar benim test ettiğim tanılar.

Rezene Çayı

Bir çok insanın karşılaştığı sorun; uyku problemi, bazı insanlar yorgunluktan uyuyamazlar ya da stres ve sıkıntıdan. Bunun için en iyi bitki çayı “Rezene çayı” rezene çayı uyku için birebir içtikten sonra vücudunuzun yumuşadığını hissedeceksiniz. Çok rahat uyumanızı sağlıyor ne ara sabah olduğunu anlamıyorsunuz.

Bunlar benim test ettiğim tanılar.

Ihlamur’u Bilmeyen Yoktur!

Ben çocukluğumda Anneannem, Ben ve Annem birlikte köyde ıhlamur toplamaya giderdik o taze ıhlamur kokusu hiç burnumdan gitmez. En sevdiğim içecektir ıhlamur, içine limon filen koydurmam tadını ve rengini bozuyor iğrenç bir hal alıyor sizde koymayın 🙂 Ihlamur benim gibi bir çok kişinin kış aylarında hasta olduğunda en iyi gelen içecektir ama benim için kış yaz fark etmez 🙂

Yazımda bu konularda iyi geldiği doğrulanan 3 adet bitkiyi ve bana olan etkilerini yazdım. Ancak siz değerli okurlarım yinede Hastahane ye gitmeyi ihmal etmeyin sağlık her şeyden önce gelir.

Saygılar.

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Bob Ross’ un Mutlu Resimleri Twitch.tv’de
Sonraki Konu
Gmail’e Gelen Maillerinizi Başka Mail Adresine Yönlendirme
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın