Bunları da Okuyabilirsiniz
Telefonlara Gelen Rahatsız Edici Reklam Mesajları
Şimdiye Kadar Yayınlanmış Osmanlı Dizileri
Fakir Yazar’ın Çevre İle İletişimi
Kaza değil Cinayet! İş Kazaları
Canlı Maç İzlemek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!
Ayla ve Süleyman Astsubay Kore Savaşı
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Sanal Çiftlik Siteleri ve Türevleri Hakkında Eleştiri

Çiftlik Siteleri ve Türevleri Hakkında Eleştiri
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
16.06.17
Yorum
10 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Son zamanlarda çiftlik siteleri ve bu mantıkla çalışan bir çok sayfa türedi. Bu scripti yapan her kim ise dağıttı yada bir şekilde elinden sızdırdı. Buna benzer bir sürü “Tavuk üret kazan, Yumurta üret kazan, İnek üret al sat kazan, Asker yetiştir kazan”  tarzında taklit sayfalar türedi. Scripti güncelle güncelle değiştir sür piyasaya.

Çiftlik Siteleri ve Türevleri Hakkında Eleştiri

Çiftlik Siteleri ve Türevleri Hakkında Eleştiri

Bu Kadar Kolay Mı Sanal Çiftlikten Para Kazanmak?

Sizce bir çıkarı olmasa siteyi açan kişi bu tarz bir olaya girişir mi? Zarar yapacağı bir sistemi kurar mı? Demek ki 1 verip 2 alıyor ki bu sistemi sürdürebiliyor. Ticaretin kuralı bu. Bu kurala uymaz ise zarar yapar. Kimse kimseyi kandırmasın kullanıcılardan para almadan bu işi sürdürmesi zor. Kimse hayrına “Bu web sitesinde tavuk yetiştir sana para vereceğim” demez!

Dolandırıcı Sanal Çiftlik Sayfaları Çoğaldı!

Bir gazdır 18 yaşındaki Lise genci bu işe sağdan soldan bulduğu legal olmayan yol ile İnternet’e düşen warez script ile başlıyor. Tabi ki sağdan soldan şişirenler de oluyor. Kanıyor salak, elde sermaye yok bir şey yok açıyor çiftlik tarzı bir sayfa. Bir süre sonra millet para isteyince öylece çaresiz kalıyor. Siteye kullanıcılar tarafından yüklenen paraları indirip kaçıyor. Bu tarz kandırılan bir çok insan oldu. Zaten bu yazıyı yazmamın amacı da budur.

Her çiftlik sayfası için söylemiyorum yani “Hepsi dolandırıcıdır inanmayın!” diye bir şey yazmadım!

Ancak alın teri olmadan bir sanal çiftliğe para yatırarak ne kadar para kazanabilirsiniz? O kadar mı düştünüz? Bütün gününüzü buna ayırıyorsunuz? Bu tarz oyunlara bütün gününüzü ayıracağınıza gidin iş bulun çalışın günlük daha fazla kazanırsınız.

Bu tarz sayfaların son derece zararlı olduğunu düşünüyorum ancak yinede oynayıp oynamamak para yatırıp yatırmamak size bağlı. Ayrıca dolandırılma ihtimaliniz çok yüksek!

Ayrıca çiftliğe de çok meraklı iseniz sermayenizi köye yatırın gerçek hayvan alın yetiştirin ülkemizdeki tarım ve hayvancılığa desteğiniz olsun.

Edit 14 Mart 2018: Son günlerde gelişen Çiftlik Bank Dolandırılma ve Yarattığı Milyonlarca Mağdur olayından sonra sanırım herkes elini ayağını çeker artık sanal çiftlik tarzı şeylerden… Yazıyoruz ancak kimse zaman ayırıp okumuyor… 🙂

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
E3 2017 Konferansında Öne Çıkan En İyi Oyunlar
Sonraki Konu
Renk Körlerine Mucize Gözlük Enchroma
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın