Bunları da Okuyabilirsiniz
Olayları Çarpıtarak Yalan Haber Yapan Bazı Haber Sayfaları
Derviş Zaim’in Kıbrıs’a Bakışı
Bir Mango Ağacı Hikayesi
Hey Gidi Eski Ramazanlar
İnternetin Dahi Çocuğu Aaron Swartz
Vestiphobia Yani Giyinme Korkusu
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı

Şehirler Arası Terminallerin Vatandaşa Kazığı
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
06.06.17
Yorum
11 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Ulaşım için Terminalleri kullanan her insan olağan fiyatlardan yüksek fiyatlar ile karşılaşmıştır. Bu durumdan rahatsız olunmuyor ise kişi parasının kıymetini bilmiyordur. Şehir dışına yapılan şehirler arası terminallerin içinde bulunan alışveriş ortamlarının fiyatları hakkında biraz eleştiride bulunacağım.

Terminallerde Neden Fiyatlar Bu Kadar Pahalı?

Evet bunun sebebi çok açık terminaller genelde şehir’in dışında yer aldığı için vatandaşın başka alternatifi olmaması nedeniyle fiyatları istediği gibi değiştiriyorlar. Bir sebebi de kiralarının normal şehir içinde olan bir dükkandan daha fazla olması. Terminal içindeki işletmelerin kiralarını karşılayabilmeleri için mecburen fiyatları normal fiyatların üstünde tutuyorlar.

Aynı durum sadece Kara yolu terminallerinde değil,  hava alanlarında da geçerli. Hatta Hava alanları terminallerden daha fazla fiyat çekiyorlar diyebilirim.

Terminal ile Normal Esnaf Arasındaki Fiyatlar

Bir kaç terminalde gördüğüm fiyatlar ile normal esnafımız arasındaki fiyatları karşılaştıracağım.

  • Terminal Su: 2 TL Normalde: 50 kuruş
  • Terminal Simit: 5 TL Normalde: 1 TL
  • Terminal Çorba: 15 TL Normalde: 5-6 TL

Diğer bulunan ürün ve eşyaların fiyatlarını hiç sıralamayacağım sizler tahmin ediyorsunuz. Bu yazdıklarım insanın terminalde alabileceği en zorunlu ihtiyaçlarından su, yemek ve atıştırmalıklar.

Devlet Terminallere Bir Düzenleme Getirmeli

Terminal ve Hava Limanlarında bulunan işletmelerin fiyatları karşısında devlet bir şeyler yapmalı. Birileri bu durumdan haksız kazançlar sağlıyor çok belli. Ya terminaldeki işletmelerin kiralarını alan taraf yada işletmeyi yürüten kişiler. Sonuç ne vatandaşa girenin haddi hesabı yok.

İhtiyaç hali acıkırsınız, su içmeniz gerekir mecburen almak zorunda kalıyorsunuz. Ekmek parası kolay kazanılmıyor kim ufak 0,50 litrelik suya 2 lira vermek ister?

Şimdi düşüneceksiniz “ayda yılda bir terminale geliyorum 1 kereden ne olur” sizin gibi günde kaç kişi geliyor terminale bunu bir düşünün!

Kesinlikle Terminallerdeki Fiyatlar Hakkında Önemli Bir Konu ve Devletin Üstünde Durması Gereken Bir Konu.

Saygılar.
Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Haber’in Geçmişi ve Haber Sayfaları Hakkında Bilgiler
Sonraki Konu
Aşk mı? Para mı?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın