Bunları da Okuyabilirsiniz
Fakir Yazar’a Göre En İyi Güldürü Ustaları.
Çarşı Pazar Filmini İzledim
Yeni Moda Kesik Pantolon 425$
Sigara Sağlığa Yararlıdır Reklamları
Video Oyunları Yüzünden Gerçekleşmiş Ölümler
Renk Körlerine Mucize Gözlük Enchroma
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Şehirlerde Kalmayan Yeşillik

Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
09.12.16
Yorum
6 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları

Fakir Yazar 6 Yaşına kadar köyde büyüdü aklı erdiği zaman ilk hatırladığı ve unutmadığı bir şey vardır;

Ara sırada rüyalarına girer 4 ya da 5 yaşında sabah uyanıp Annesinin giydirmesini sabırla bekleyip babasının aldığı sevdiği güzel mavi çizmelerini ayağına takıp bahçeye çıkar, kapıyı açar karşısında hayal edemeyeceği güzellikte bir yer; yemyeşil çimenler, çiçek açmış meyve ağaçları, ufak tefek böcekleri ve toprakta kalan yem artıklarını yiyen tavuklar birde pamuk gibi bembeyaz tüyleri olan bir tülü köpek 🙂 Güneş yeni doğmuş sarı ve kızıl arası ışıldatıyor her yeri. Tertemiz bir hava inek ve koyunların yeni doğmuş kuzularının sesi…

Böyle bir manzara bir daha hayatımda görebilecek miyim bilemiyorum bu manzarayı özlüyorum, hayatım boyuncada özleyeceğim. Boyalar ve tuval ile aram iyi olsa ilk yapacağım tablo bu olsa gerek.

Şimdi Şehirdeyim

Her tarafım binalarla çevrili sokaklara betonların arasına tek tük ağaçlar dikmişler, ağaçları betonların arasına hapis etmişler. Evlerin arasında kalan yeşil alanlar ise çöp ve harç moloz dökme yeri olmuş, kalan yeşil alanlarda çöplük olmuş. Park adında çocuklara oynamaya yerler yapıyorlar parkın içinde çimen ve ağaç olmadıktan sonra çocuk toprağa ve çimene basamadık tan sonra neyleyeyim ben öyle parkı 🙁

Evimin Arka Tarafında Binalar Arasında Kalmış Bir Yeşil Alanın Hali

evimin arka bahçesi 2

evimin arka bahçesi 2

Her gün mutfak camından arkaya baktığımda üzülüyorum. Çöpler, moloz yığınları, milletin astığı çamaşır iplerinden düşen kilotları… Ne Yazsam Boş…

Saygılar

Fakir Yazar.

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
2016 Yılında Vefat Eden Ünlüler
Sonraki Konu
Google’da Yükselmek İçin Website Hızı
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 6 kişi cevap yazdı.
 1. mesut gültek

  “sokaklara betonların arasına tek tük ağaçlar dikmişler ağaçları betonların arasına hapis etmişler.” bu sözün çok hoşuma gitti eline sağlık güzel yazı gerçekten keşke değerini bilsek bazı şeylerin.

 2. Güzel Bir Kişisel Blog Siteniz Var Umarım Yazılarınızın Devamı Gelir Zevkle Okuyorum.

  • Yorumunuz için Teşekürler bende hızlıkazanç adlı sayfanızdan bilgiler ediniyor hesabımı kitabımı ona göre yapıyorum 🙂

 3. yazı trajikomik bir sonla bitiyor maalesef aynı problemleri yaşayan insanlarız dünyanın sonu böyle böyle geliyor işte eğlenceli bir o kadarda özgün bir yazı olmuş başarılar diliyorum..

 4. buğra tekcan

  şehirlerimiz betonarme yapılaşmadan dolayı ne hale geldi, yeşil alanlarda yaşamak için faiş ücretler ödememiz gerekiyor ama hani doğa bizimdi…

 5. Ferhat Cetin

  Gerçekten durum böyle bizim buralarda da azcık yeşil alan olsun her tarafı çöp içinde kalıyor sadece yeşil alanda değil denizi de kirletiyoruz insan oğlu dünyayı mahvediyor diyebilirim biz görmeyiz ama sonraki nesiller şuan japonya ve çindeki gibi sokaklarda ağzını pis hava solumamak için peçeteler takmak zorunda kalacaklar. Bunun sebebi hep insanlar..