Bunları da Okuyabilirsiniz
Hey Gidi Eski Ramazanlar
İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?
Şimdiye Kadar Yayınlanmış Osmanlı Dizileri
Sigaranın Canınıza ve Cebinize Zararı
Şişman Kadın
Yabancı Dizi Tavsiye Sayfasına Yeni Arayüz
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Smart Parking – Akıllı Otopark Sistemi

Akıllı Park sistemi
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
02.04.17
Yorum
9 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Öncelikle bu yazım tanıtım yazısı değil, bu sistem hoşuma gittiği için sizlerle paylaşıyorum. Nette gezer iken Smart Parking yani akıllı otopark sistemi diye bir video izledim. Baya ilgimi çekti sizlerle paylaşmak ve incelemek istedim bu sistemi.

Smart Parking Nedir?

Smart Parking ufak bir yeriniz var ancak otopark yapmak istiyorsunuz ufacık yere kaç araç sığdıracaksınız? Bunun için Akıllı Park sistemi Smart Parking adı ile park sistemleri kuruluyor. Bir tanesi 14 tane araç alıyor bundan 2-3 tane yan yana kurdurup koyar iseniz dünyanın aracını park etmesini sağlarsınız.

Sadece otoparklar için değil büyük şirketlerin kendi bünyesindeki araçlarını yada çalışanlarının araçlarını bu sistem ile park etmesini sağlayabilir bu sayede şirketin etrafında şirketin araçları yerine boş bir alan sağlanmış olur. Oluşan boş alanı daha yararlı kullanabilirsiniz.

Smart Parking Kurulum

Sanırım İstanbul ve Bursa da bu sistemi kuran büyük şirketler var bu şirketler ile irtibat kurup kurulmasını sağlayabilirsiniz. 1 tanesi yaklaşık beş günde kuruluyor. Kurulumu gayet basit sistemi birbirine monte edilerek bildiğiniz Lunaparklarda gördüğünüz dönen eğlence parkurları gibi birbirine monte edilerek kuruluyor. Ayrıca ister iseniz yağmur kar yada rüzgardan etkilenmemesi için bunların etrafını kapatabilirsiniz.

Büyük Şehirlerdeki Park Sorununa Çözüm Olabilir!

En büyük problem İstanbul, Ankara, İzmir ve Büyük şehirlerimizde olan park sorunları her yere park edemiyorsunuz! Biliyorsunuz park yasak olduğu yerler var acil işiniz olunca park yeri bulmak bildiğiniz ölüm oluyor. Bu sistem bir nevi araçları üst üste toplayarak alandan tasarruf sağlıyor.

Ayrıca benim en sevmediğim şey sen park ettikten sonra birileri aracının önüne arkasına milimetrik 1 santim boşluk bırakarak park etmesi. Ne geri çıkabiliyorsun, Ne de ileri, Ne de sağa sola öndeki yada arkadaki hareket etmeden oradan aracı çıkaramıyorsun! Deliriyorum böyle durumlarda resmen eziyet oluyor park olayı…

Bu Sistemi Kuran Türk Şirketler Var ise İrtibat ve Firma Bilgilerini Yorum Olarak Yazabilirler Konu Altına Kurdurmak isteyenlere yararı olur.

Saygılar.
Fakir Yazar.


Smart Parking Kurulum

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Gizli Sayılar’ı İzledim-Üç Matematikçi Kadının Hikayesi
Sonraki Konu
İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?
Yorumlar
Facebook'dan Yorum Bırakın
Fakir Yazar Üzerinden Yorum Bırakın
Bu yazıya 9 kişi cevap yazdı.
 1. Böyle yaratıcı bir araç park fikri Türkiyenin her yerine yayılmalı çünkü ülkemizde özellikle büyük şehirlerde park büyük bir sıkıntı.

 2. Türkiye’ye ve özellikle de bu sistemlerden şart. bence en kısa zamanda bu duruma el atılmalı ve mantıklı çözüm bulunmuşken birçok yere bu akıllı otopark sistemlerinden kurulmalı. Bu arada orijinal yazılarınıza bayılıyorum. Ve ilgiyle takip ediyorum. Anlatım tarzınızdaki samimiyetle birleşen doğaçlama konular olduğunda mükemmel içerikler ortaya çıkıyor. Çok teşekkürler.

 3. akıllı otopark sistemi çok iyi bir fikir bizim ülkemize de acilen gelmesi lazım.

 4. Dogablogu.net

  Daha önce Türkiye’de görmemiştim. Yabancı ülkelerde rastlamıştım. Fakat kurulumu basit olabilir ama ya fiyatı? Gerçi betonarme otoparktan pahalı bile olsa her şekilde bu tercih edilmeli. Yetkililerin bunu görmesi lazım..

  • Fiyatini araştırdım ancak pek bir kesin bilgi bulamadim bu yuzden bu sistemi kuran türk sirketlerin konu altina bilgi vermesini istedim

 5. Bu akıllı park sistemi aslında yurt dışında özellikle Çin gibi ülkelerde baya kullanılıyor, bizim ülkemizde özellikle İstanbul gibi bir şehirde yer küçük insan çok bunun için kullanılmaya başlanması gerekiyor bence de 🙂

  • Nufusun fazla olması sebebi ile ilk tercih edilen yerlerden biri zaten bu olayın çıkış yeride çin. Hava kirliliğine çözüm bulamıyor onlarda 🙂 Fazla Gelişmekde sıkıntı 🙂

 6. Barbarossa

  Park sorununa iyi bir çözüm getirilmişe benziyor, böyle sistemlerin her tarafa yayılması çok iyi olur.

 7. İlginçmiş gerçekten özellikle bütük metropol yani kalabalık şehirler için çok iyi olur sanırım. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerde vazgeçilmez olacaktır.