Bunları da Okuyabilirsiniz
Web Sayfanızın Mobil ve Tablet Görünümünü Chrome’da Test Edin
Pokemon ve Pokemon Oyunları
Fakir Yazar 2016 Yılında Neler Yaptı!
Online Oyunlardaki Irkçılık ve Hakaret Problemi
İftarlık Gazozu İzledim
Adsense Reklamları Web Sayfanızı Yavaşlatmasın
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Smart Parking – Akıllı Otopark Sistemi

Akıllı Park sistemi
Okunma Süresi
3 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
02.04.17
Yorum
9 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Öncelikle bu yazım tanıtım yazısı değil, bu sistem hoşuma gittiği için sizlerle paylaşıyorum. Nette gezer iken Smart Parking yani akıllı otopark sistemi diye bir video izledim. Baya ilgimi çekti sizlerle paylaşmak ve incelemek istedim bu sistemi.

Smart Parking Nedir?

Smart Parking ufak bir yeriniz var ancak otopark yapmak istiyorsunuz ufacık yere kaç araç sığdıracaksınız? Bunun için Akıllı Park sistemi Smart Parking adı ile park sistemleri kuruluyor. Bir tanesi 14 tane araç alıyor bundan 2-3 tane yan yana kurdurup koyar iseniz dünyanın aracını park etmesini sağlarsınız.

Sadece otoparklar için değil büyük şirketlerin kendi bünyesindeki araçlarını yada çalışanlarının araçlarını bu sistem ile park etmesini sağlayabilir bu sayede şirketin etrafında şirketin araçları yerine boş bir alan sağlanmış olur. Oluşan boş alanı daha yararlı kullanabilirsiniz.

Smart Parking Kurulum

Sanırım İstanbul ve Bursa da bu sistemi kuran büyük şirketler var bu şirketler ile irtibat kurup kurulmasını sağlayabilirsiniz. 1 tanesi yaklaşık beş günde kuruluyor. Kurulumu gayet basit sistemi birbirine monte edilerek bildiğiniz Lunaparklarda gördüğünüz dönen eğlence parkurları gibi birbirine monte edilerek kuruluyor. Ayrıca ister iseniz yağmur kar yada rüzgardan etkilenmemesi için bunların etrafını kapatabilirsiniz.

Büyük Şehirlerdeki Park Sorununa Çözüm Olabilir!

En büyük problem İstanbul, Ankara, İzmir ve Büyük şehirlerimizde olan park sorunları her yere park edemiyorsunuz! Biliyorsunuz park yasak olduğu yerler var acil işiniz olunca park yeri bulmak bildiğiniz ölüm oluyor. Bu sistem bir nevi araçları üst üste toplayarak alandan tasarruf sağlıyor.

Ayrıca benim en sevmediğim şey sen park ettikten sonra birileri aracının önüne arkasına milimetrik 1 santim boşluk bırakarak park etmesi. Ne geri çıkabiliyorsun, Ne de ileri, Ne de sağa sola öndeki yada arkadaki hareket etmeden oradan aracı çıkaramıyorsun! Deliriyorum böyle durumlarda resmen eziyet oluyor park olayı…

Bu Sistemi Kuran Türk Şirketler Var ise İrtibat ve Firma Bilgilerini Yorum Olarak Yazabilirler Konu Altına Kurdurmak isteyenlere yararı olur.

Saygılar.
Fakir Yazar.


Smart Parking Kurulum

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Gizli Sayılar’ı İzledim-Üç Matematikçi Kadının Hikayesi
Sonraki Konu
İron Man Uçuş Takımı Gerçek Mi Oluyor?
Yorumlar
Facebook Üzerinden Yorum Bırakın
Disqus Üzerinden Yorum Bırakın