Bunları da Okuyabilirsiniz
Yeni Moda Kesik Pantolon 425$
Erken rezervasyon otelleri 2018 indirimlerini açıkladı.
Yüksek Ateş ve Kabuslar
Yeni Trend Kaş Tüylerini İkiye Ayırma
Eski Siyaset Adamları Bu Ne Güzel Açık Oturum
Kaza değil Cinayet! İş Kazaları
Paylaş
Paylaşımı Kapat

Taboo – İlk Sezonu İzledim

Taboo – İlk Sezonu İzledim
Okunma Süresi
2 Dakika
Yazar
Fakir
Yazı Tarihi
04.03.17
Yorum
4 yorum

Merhaba Fakir Yazar Okurları;

Sağda solda ne izlesem diye gezinir iken yabancı dizi önerisi yapan Yabancı Dizi Öneri Sayfamızda gördüm Taboo’yu. Dram, fantastik ve azcık korku barındıran dizileri filmleri seviyorum. Örnek olarak; Penny Dreadfull vb.

Dizinin puanları çok iyiydi. Taboo’ya başlamadan önce imdb puanlarına baktım 9,0 ın altına hiç düşmemiş yayınlanan bölümleri. İzlediğime gerçekten değdi. Tom Hardy’nin oyunculuğu gerçekten role cuk diye oturmuş. Tabi ki bunda senaryoyu kendisinin ve babasının yazmasının da etkisi var. Diğer oyuncular hiç oynamasın ama Tom hardy nin James Keziah Delaney karakteri ile yürümesi konuşmaları, tepkileri için izlersiniz diziyi. Harika bir performans.

İyide Taboo’nun Konusu Neydi?

Hikaye 1800’lerde geçiyor. James Keziah Delaney maceraperest, aile bağları kuvvetli bir insandır. Babasının ölüm haberi ile birlikte Afrika’dan doğup büyüdüğü yere geri döner. Hakkında kehanetler yayılmıştır. Onu herkes ölü biliyorken görünce şaşırır. Babasının ölümünü araştırır, babasından kalan miras hakkında bazı kesimler ile çatışmalara düşer. Amacı kendisine ait ticari bir imparatorluk kurmaktır. Olaylar bu şekilde gelişir.

Dizinin diğer oyuncuları da rollerini gayet iyi oynadılar;  

 • David Hayman -Brace
 • Jonathan Pryce -Sir Stuart Strange
 • Oona Chaplin -Zilpha Geary
 • Richard Dixon -John Pettifer
 • Leo Bill -Benjamin Wilton
 • Edward Hogg -Godfrey
 • Ruby-May Martinwood -Winter
 • Jessie Buckley -Lorna Bow
 • Stephen Graham -Atticus.

Dizinin Kesinlike devamının gelmesini istiyorum. İkinci sezon gelmesini dört gözle bekleyeceğim. Sadece Tom Hardy’nin oyunculuğu için bile izlenir.

Saygılar.
Fakir Yazar.


Taboo Fragman

Benzer Yazılar
Yazarlar Hakkında
yazar
FAKİR YAZAR
Balıkesirliyim, 27 Yaşındayım. 16 Yaşından Beri Web ve Web Yazılım ile Uğraşıyorum. Bu işi Meslek Olarak Değil Boş Zamanlarımda Hobi Olarak Yapıyorum. Balıkesir Üniversitesi MYO Bilg. Tekn. Prog. Mezunuyum. Boş Zamanlarımda Fakir Yazar'a Yazılar Yazıyorum.
yazar
KÜRŞAT
7 ekim 1987 doğumluyum. Çukurova Üniversitesi iletişim fakültesi Radyo, Televizyon, Sinema son sınıfta öğrenciyim. Televizyon ve sinemayı seviyorum. Yazılarım genellikle radyo ve televizyon odaklı olup her konuda yazılar yayınlamaya özen göstereceğim.
Önceki Konu
Hepimiz Uzaylıyız… Şaka Değil!
Sonraki Konu
Hobbit Evde 1 Gecelik 763 TL
Yorumlar
Bu yazıya 4 kişi cevap yazdı.
 1. Ben bunu geçenlerde izleyeceklerim listesine eklemiştim ama bir türlü başlayamadım, sizde izlemişsiniz zaten kötü yorumunu görmek pek mümkün değil bende bu hafta başlayacağım 🙂

 2. Dogablogu.net

  Öncelikle Tom Hardy’nin oyunculuğuna bende değinmek istiyorum. Gerçekten müthiş bir oyuncu. Diziye gelecek olursak. Son dönemde 1800’lü yılların dizileri oldukça arttı. İzlemedim ama senin açıklamalarından sonra izleyebilirim.

 3. bu filmi görmüştüm dizilerde fakat izleyip izlememekte kararsız kalmıştım. tavsiye ediyorsanız başlarım ozaman 🙂

 4. Tom Hardy’nin olduğu bir dizinin kötü olması mümkün mü. En kısa zamanda izlemeyi düşünüyorum tanıtım için teşekkürler hocam